Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Zbieznosc po wymianie lozyska ?

  1. #1
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny Zbieżnosc po wymianie łożyska ?

    Witam chodzi mi ,ze po wymianie łozyska w prawym przednim kole mam dziwną sytuacje bo wydaje mi sie ze troszke kierownica jakby sie przechyliła i moje pytanie dotyczy własnnie łożyska czy trzeba robic zbieżnosc po wymianie wiem ze trzeba jak sie wymienia przegub a jak bedzie z łozyskiem Pozdro

  2. #2
    twardy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa 2,4 JTD 20V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    mi kiedys taki spec (w starym fiacie) po takiej wymianie odkrecil kierownice i przykrecil prosto Zbieżność była dobra

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    czy trzeba robic zbieżnosc po wymianie wiem ze trzeba jak sie wymienia przegub a jak bedzie z łozyskiem
    Trzeba sobie odpowiedzic na pytanie co ma wplyw na zbierznosc kola ?
    Pomijajac wszystkie elementy zawieszenie jak silentblocki i swoznie (bo nic w nich nie mozna wyregulowac) to jednynie na krazkach kierowniczych jest jakakolwiek mozliwosc regulacji zbiezosci. Tak wiec teoretycznie tylko przy wymianie drazkow lub samych koncowek drazkow trzeba zrobic zbieznosci.
    Jesli przechylila Ci sie kierownica to po prostu cos sie mechanikowi inaczej skrecilo... np poruszyl koncowke drazka kierowniczego albo np masz zuzyte swoznie wahacza i po zlozeniu minimalnie inaczej sie zwrotnica ulozyla na swozniu.
    W kazdym razie na zbierznosc radze pojechac (np raz w roku) nie zaszkodzi. Koszt niewielki a prowadzenie auta jest odczuwalne pewniejsze (szczegolnie jesli byly duzo odchylki).
    Nie wiem czy masz jakis warszat na zbieznosci ale ja moge smialo polecic BINOL (~90zl) w Wiazownej (bardzo ladnie - "na wprost" - ustawiaja kierownice)

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa/Fałtekowo
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jeżeli podczas wymiany mechanik rozpinał końcówki drążków to zbierzność jest konieczna,
    RPMotorsport.pl
    Magnaflow, Thermo-Tec, Ultra Racing, Rockford Fosgate, Motul, Millers Oils, Toyo, Drag Wheels, ATS, EBC, Sparco, MTS Technik, Eibach i inne, możliwość negocjowania cen

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukiasz
    jeżeli podczas wymiany mechanik rozpinał końcówki drążków to zbierzność jest konieczna,
    Mocowanie swozna koncowki do zwrotnicy nie ma wplywy na zbieznosc no chyba ze swozen ma duuzy lub i inaczej sie uklada w momencie skrecania srub
    Generalnie reguluje sie na drazku kierowniczy (koncowka jest nakrecana na drazek + sruba kontrujaca)

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa/Fałtekowo
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    właśnie o to mi chodziło
    RPMotorsport.pl
    Magnaflow, Thermo-Tec, Ultra Racing, Rockford Fosgate, Motul, Millers Oils, Toyo, Drag Wheels, ATS, EBC, Sparco, MTS Technik, Eibach i inne, możliwość negocjowania cen

  7. #7
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Dzieki za podpowiedzi wiec jade robic zbieżnosć

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •