Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokazane rezultaty 111 do 118 z 118

Temat: 2.0 TFSI BHZ modyfikowany 409KM/455NM

  1. #111
    PiotrT's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S3 Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Moje subiektywne odczucia sa podobne. Chociaz musze stwierdzic ze roznice w mocy chyba odczułem bardziej, moze to tez kwestia wydechu i odbioru słuchowego auta ,ale to wkoncu uzx mierzył sie z pisi'm nie ja. Co prawda pomiar był na szybko i przy stosunkowo niskich predkościach ale wspólnie z Julkiem jesteśmy zgodni ze przy coraz wiekszych predkosciach i wiekszych oporach powietrza róznica bedzie sie zdecydowanie powiekszać. Szybkie zerkniecie pod maske... wykonanie compsport'u pełen profesjonalizm. Zero jakiegokolwiek druciarstwa. Auto generalnie super i gdyby nie $$$$$$ to mysle ze coś takiego natychmist bym sobie zrobił
    Uzx musimy w koncu wyjaśnic pare nieścisłości co do naszych esek, bez klimy
    Oczywiscie jest to zdanie tylko na podsycenie atmosfery bo oczywiscie nie ma to wiekszego znaczenia

  2. #112

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez uzx Pokaż post
    I po przejażdżce - dzięki za spotkanie zresztą
    Próbowaliśmy się 2 razy z rolki od 40 do 110 na dwójce.
    Za pierwszym razem rezultat to ok. 1,5 długości straty.
    co to wogole za porownanie od 40-110??

    Sprobujcie 100-200.

    Zeby byla wieksza roznica to chyba musial by miec z 2sec do 100km/h
    AXX - 445Ps

  3. #113
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CompSport Pokaż post
    co to wogole za porownanie od 40-110??
    Pokazało, że w czasie, kiedy wrzucam trójkę, tamto S3 odpycha się ode mnie na spory kawałek dzięki przesunięciu odcięcia.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CompSport Pokaż post
    Sprobujcie 100-200.
    W mieście jest z tym ból
    Ale mam pełną świadomość, że dostałbym ostro.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CompSport Pokaż post
    Zeby byla wieksza roznica to chyba musial by miec z 2sec do 100km/h
    Albo dużo mocniejszy dół.

  4. #114
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    mocniejszy dół na seryjnym sprzęgle ?

    Ogólnie Można zrobić dużo więcej mocy i momentu, tylko na jak długo? silnik jest seryjny.
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

  5. #115

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie ta modyfikacja jest super i nic w niej bym nie zmienil. Auto jest naprawde szybkie o czym przekonal sie nie jeden samochod .... i motor Powiem wiecej autem zrobilem prawie 3500 km i jeszcze nie znalazlem kozaka co by mnie objechal. Oczywiscie zawsze moze znależć sie ktos kto bedzie mial szybszy samochod, ale to ze odsetek ludzi na polskich drogach z szybszymi autami wynosi po modyfikacji tylko 1% mnie osobiscie satysfakcjonuje.

    Teraz druga sprawa. To ze w przedziale od 40-110 km/h auto nie zrobilo xx dlugosci mam kompletnie w d.... Na przyklad dlubane Evo robi dlugosc czy dwie na starcie a co potem sie dzieje Straty w napedzie prawie zatrzymuja auto w porownaniu z moja Eską. Zawsze jak kogos przewioze to potem slysze "o myslalem ze bedzie bardziej gniesc" lub "myslalem, ze beda lepsze wrazenia z dupohamowni". Moja odpowiedz na tego typu twierdzenia jest taka, iz moment w tym aucie jest ustawiony tak jak ma byc bo ani nie zabija sprzegla ani nie krzywdzi zadnych innych podzespołów w aucie. Co by mi dalo podniesienie momentu o 50 NM ? Poza chwilowymi uniesieniami wynikajacymi z dr Newtona nic ! A wlasciwie przepraszam daloby. Same problemy ....

    Kolejny aspekt. Tak jak napisal Patryk zeby odjechac na tak niskich biegach i przy tak niskiej predkosci o kilka czy kilkanascie dlugosci (tak jak ktos by chcial) trzeba by miec chyba Ultime GTR albo Veyrona .... Auto w przedziale od 100-200 idzie z rolki szybciej od M3 wiec czego chciec wiecej ? Uzx chcial zobaczyc jak nasze auta jada w bezposrednim starciu wiec sie zgodzilem bo i czemu bym nie mial. To ze bylo to akurat na Powst. Slaskich gdzie pomimo 19 czy 20 godz. jest zawsze korek mi nie przeszkadzalo, ale oczywiscie uniemozliwilo porownanie auta w przedziale od 100-200. Widzialem juz wiele razy na drodze co sie dzieje z duzo mocniejszymi autami (niz seryjne s3 8p) ktore probuja mnie gonic w przedziale 100 km/h w gore i wiem ze z kazdym metrem masakrowalbym seryjna eSke. Zaznaczam tylko ze nie taki byl cel tego cwiczenia. Uzx poprosil to sie zgodzilem. Gdy tak patrze z perspektywy czasu to moze jednak niepotrzebnie bo teraz taki "siakis" rozczarowany bedzie ze auto ponad 400 konne nie jedzie

    Jednakze wracajac ad rem i to juz na powaznie. Modyfikacja jest przekozak a jak ludzie patrza pod maske to "ordnung" powala na kolana bo druciarstwa tu sie nie zobaczy. Auto jest bezpiecznie ustawione a kazdy (bardzo szybko )przejechany km daje tego tylko dowod i mysle ze ta konstatacja mozemy zakonczyc sprawe.

    Ps. Do PiotraT. A Ty Piter to nie marnuj czasu na siedzenie w "moim" topicu, tylko tak jak rozmawialismy dzwon do Patryka i umawiaj sie na mody bo czas leci i auto Ci "stygnie"

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez PiSi - 03-07-09 o 18:21
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

  6. #116
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PiSi Pokaż post
    Kolejny aspekt. Tak jak napisal Patryk zeby odjechac na tak niskich biegach i przy tak niskiej predkosci o kilka czy kilkanascie dlugosci (tak jak ktos by chcial) trzeba by miec chyba Ultime GTR albo Veyrona .... Auto w przedziale od 100-200 idzie z rolki szybciej od M3 wiec czego chciec wiecej ? Uzx chcial zobaczyc jak nasze auta jada w bezposrednim starciu wiec sie zgodzilem bo i czemu bym nie mial. To ze bylo to akurat na Powst. Slaskich gdzie pomimo 19 czy 20 godz. jest zawsze korek mi nie przeszkadzalo, ale oczywiscie uniemozliwilo porownanie auta w przedziale od 100-200. Widzialem juz wiele razy na drodze co sie dzieje z duzo mocniejszymi autami (niz seryjne s3 8p) ktore probuja mnie gonic w przedziale 100 km/h w gore i wiem ze z kazdym metrem masakrowalbym seryjna eSke. Zaznaczam tylko ze nie taki byl cel tego cwiczenia. Uzx poprosil to sie zgodzilem. Gdy tak patrze z perspektywy czasu to moze jednak niepotrzebnie bo teraz taki "siakis" rozczarowany bedzie ze auto ponad 400 konne nie jedzie
    To tylko przekonuje mnie, że musimy się ustawić gdzieś, gdzie będzie miejsce do odpowiedniego rozpędzenia się
    Zaznaczam jeszcze raz, że mi chodziło tylko o kwestię czysto odczuciową - widziałem po cyferkach, kiedy jechaliśmy razem trochę szybciej, że auto jest zdecydowanie szybsze od mojej eski i co do tego nie mam żadnych wątpliwości, tylko tego po prostu tak bardzo nie czuć, jak się spodziewałem. Rozczarowany bynajmniej nie jestem

  7. #117
    PiotrT's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S3 Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PiSi Pokaż post
    Ps. Do PiotraT. A Ty Piter to nie marnuj czasu na siedzenie w "moim" topicu, tylko tak jak rozmawialismy dzwon do Patryka i umawiaj sie na mody bo czas leci i auto Ci "stygnie"
    To juz postanowione, musze tylko ogranąc sprawy $$$ , jakis luzniejszy okres i dzwonie do Patryka. Kusi mnie stage 3 ale z gwarancja bedzie juz pewnie problem... ale kto wie

  8. #118

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Auto
    MK V R32
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W dniu dzisiejszym auto zostało sprzedane. Prosiłbym zatem moda o zamkniecie tematu. Jesli nowy własciciel bedzie chcial wniesc cos do przedmiotowego tematu (a wiem ze zaglada na forum) to pewnie sie odezwie
    MK V R32 DSG Powered by CompSport

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •