Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: Woda czy płyn chłodniczy z rury wydechowej

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Norco Pokaż post
    ... jeśli nie masz pewności, to weź parę kropli na palce i spróbuj. Mówię poważnie - smak wody znasz, a płyn chłodniczy ma smak ostrawy (oczywiście nie połykaj tylko wypluj ).
    p.s. Nie martw się czy przeżyjesz - ja już też tak próbowałem i póki co czuję się świetnie
    pogratulować pomysłu naprawdę ;P

  2. #12
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wiem, że to brzmi dość irracjonalnie - powiedziałbym nawet głupio, ale w podobny sposób sprawdza się także czy samochód nie miesza oleju z płynem chłodniczym - wówczas olej ma smak słodkawy. A jeśli chodzi o ten płyn z rury to po co kombinować i główkować jak można właśnie w taki sposób sprawdzić. Pozdrawiam

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Norco Pokaż post
    wiem, że to brzmi dość irracjonalnie - powiedziałbym nawet głupio, ale w podobny sposób sprawdza się także czy samochód nie miesza oleju z płynem chłodniczym - wówczas olej ma smak słodkawy. A jeśli chodzi o ten płyn z rury to po co kombinować i główkować jak można właśnie w taki sposób sprawdzić. Pozdrawiam
    nie no looz tak sobie poprostu wyobraziłem jak ktoś przykłada paszczę do rury i łapie grzdyla . Ogólnie nie trzeba "smakować" zapach w środku jest lekko słodkawy można go wyczuć

  4. #14
    Matyzs's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Koledzy, przyłącze się do tematu z pytaniem dlaczego po czyszczeniu przepustnicy leci mi woda z rury wydechowej?
    Ostatnio edytowany przez Matyzs - 19-04-16 o 16:43

  5. #15
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Przez np. noc w wydechu skrapla się wilgoć przez co przy porannym rozruch będzie leciała para. Normalne. Będzie tak również gdy na zewnątrz będzie dosyć wilgotno bądź w zimę - różnica temperatur.
    Jak będzie pobierał olej to z wydechu będzie to widoczne. I nie będzie to biała mgiełka.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  6. #16
    Matyzs's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mianowicie jest tak, że przed czyszczeniem przepustnicy nie puscił ani kropli wody, a teraz ją wypluwa i zostawia az plamke gdy chwile postoi. Co powinienem sprawdzic lub co moglem zepsuć czyszcząc przepustnice?

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Ausi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Para z wydechu, gotujący się płyn chłodniczy

    Witam, jestem posiadaczem a3 od jakiegoś miesiąca. Problemy jakie mam obecnie to terkotanie przy ruszaniu z jedynki i zdaje się lekkie na biegu jałowym, oraz co mnie zaniepokoiło ostatnio to kopcenie na gorącym. Byłem dzisiaj na przeglądzie technicznym i okazało się, że emisja spalin jest w normie. Ten biały dym to prawdopodobnie para wodna, wąchałem, smakowałem, przykładałem rękę do wydechu i wygląda jak woda. Po odkręceniu zbiorniczka wyrównawczego na nagrzanym silniku uchodzi z niego ciśnienie i przez 2-3 sek bąbelki powietrza, potem spokój. Na zimnym silniku po uruchomieniu ze zbiorniczka wydobywa sie pojedyńczy bąbelek w odstępach 1 sekundy.
    Załączam filmik:




    Może to być upg? Czy coś innego...
    Ostatnio edytowany przez mistermvp - 26-11-18 o 14:55 Powód: dodanie informacji

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •