Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 31

Temat: problem po Chip Tuningu

  1. #21
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Nie wiadomo co gosc robil, moze wgrywal gotowca, moze robil tuning na procenty i nie umial znalezc jakiegos limitera - ciezko przez internet stwierdzic co i jak.

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Dziękuje pięknie za odpowiedzi. Głównie chciałem się dowiedzieć czy realnie mogłaby to być wina mojego auta, że jest coś w nim nie tak, ale skoro okazuje się, że to raczej wina "tunera" to chyba będzie w porządku jak podjadę do kogoś kto się zna na rzeczy.

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Witam przepraszam, że znów odświeżam temat mianowicie po wystawieniu negatywnej wypowiedzi na temat tamtego warsztatu zawierającą po części informacje z waszych postów dostałem od nich odpowiedź: "Grand Service Panie Adrianie, gdybyśmy wgrywali gotowce to usługa trwałaby max 1 godzinę. Pan spędził w naszej firmie od 4 - 5 godzin właśnie dlatego, że nie wgrywamy gotowców tylko przygotowujemy indywidualne mapy pod dane auto po czym przeprowadzamy pomiar weryfikujący naszą pracę. W przypadku Pana samochodu nie mieliśmy problemu ze zwiększeniem mocy silnika. Natomiast podczas strojenia na hamowni ujawniły się niepokojące losowe niedomagania pracy silnika wymagające rzetelnej diagnostyki. Pan nie był jednak zainteresowany aby najpierw naprawić samochód, a dopiero później chipować. W związku z tym nie mogliśmy pozostawić Panu zwiększonej mocy w aucie gdyż mogłoby to być niebezpieczne dla silnika lub nawet dla Pana. Przecież łatwo byłoby skasować Pana za tuning i powiedzieć, że wszytko jest ok. Ale nie tak postrzegamy profesjonalne i odpowiedzialne podejście do świadczonych przez nas usług." Co o tym sądzicie?

  4. #24
    Jagla's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Jestem nowy w świecie tuningu, ale uważam, że mają rację, mapowanie, dostrajanie itp trwa dość długo, kilka godzin. Każde auto jest mapowane indywidualnie, poprzez najpierw sprawdzenie samochodu w jakiej jest kondycji, być może w Twoim samochodzie było coś nie tak, co nie pozwoliło do poprawnego działania silnika po chipowaniu.
    Myślę, że powinien Pan (powinieneś), zgodzić się na naprawę, ponieważ tuning na "niesprawnym" silniku nie ma sensu, że ciężko będzie dostroić parametry, aby auto jeździło bezproblemowo, zawsze coś gdzieś się wysypie.
    Branie się za tuning to nie tylko przygotowanie sobie pieniążków na taki czy taki zabieg, taką część czy inną, zawsze trzeba doliczyć jakieś 50% dodatkowych kosztów, które wypadną w międzyczasie. Czasami nawet tuning silnika będzie bez sensu jeśli on wymaga full regeneracji.

    Także myślę, że podeszli do sprawy profesjonalnie, ponieważ nie pozwolili by na zmniejszenie żywotności silnika, bądź też uśmiercenie go przez tuning.

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Rozumiem, że może być coś nie tak tylko średnio mi na ręke płacić 80zł za r-g z czego nie wiadomo ile roboczogodzin na to wyjdzie i czy ten pan da rade to zdiagnozować. Wydaje mi się, że po takim czasie pracy każdy profesjonalny warsztat powinien wiedzieć mniejwięcej o co może chodzić, a odpowiedź od tego pana nie była w żaden sposób sprecyzowana. Nie żebym szczędził na naprawę bo to nie jest żaden kłopot tylko chodzi o to czy warto to robić tam. Zresztą po poprzednich odpowiedziach już wiem, że lepiej jechać do katowic, ale chciałem jeszcze rozwiać ostatecznie wątpliwości dotyczące tego tematu. Na seryjnym programie jest wszystko w porządku, więc co może być nie tak z autem skoro tylko na innych programach był problem?

  6. #26
    Jagla's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Możliwe, że tamte programy były też nie przystosowane do stanu faktycznego Twojego silnika.
    Może jednak nie są profesjonalistami skoro nie potrafią zrobić Twojego silnika.

  7. #27
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Smeef Pokaż post
    więc co może być nie tak z autem skoro tylko na innych programach był problem?
    Wszystko i nic, jak bys chcial zeby to ktos przez internet ustalil? Po czipie kazdy z komponentow jest wyzylowany duzo bardziej, mozliwe ze cos ktorys komponent zbliza sie do granicy swojego zycia ale tuner powinien widziec co i jak nawala skoro nie ma przyrostu.

    Zrob jakies logi czy cos to wtedy bedzie mozna zaczac rozmawiac o ewentualnych problemach.

  8. #28

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    W mojej ocenie po logach na seryjnym programie osoba, która umie je czytać powinna zdiagnozować samochód i określić czy nadaję się lub nie do podnoszenia mocy.
    Poza tym pisałeś wcześniej, że Twój Tuner wgrywał 17 programów...

  9. #29

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Po całym "zabiegu" tak dokładnie mi powiedział, że wgrywał 17programów to są jego słowa, a czy te programy sam pisał czy miał przygotowane pod ten silnik to już nie mam pojęcia żadnego bo przez 5h kazali mi siedzieć w "lobby" i nie miałem możliwości nawet żeby wejść na hamownie.

  10. #30

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny 1.8t nie przyjmuje mocy

    Witam wszystkich. Mam problem z moim AGU mianowicie max moc wychodzi dość ”nisko” ok 5200 rmp i do tego więcej niż 240km nie da się zrobić w żaden sposób . Tuner twierdzi ze problem leży po stronie turbo. Zrobiona jest hybryda z k03 ze środkiem k04-064. Zrobiony w aucie jest przelot 2.5 cala Tip z nierdzewki FMIC wtryski 460 pompa paliwa wallbro kolektor wydechowy żeliwny o większym przepływie przepływka 3 cale. Macie może jakieś inne pomysły co może być nie tak ? Dodam ze silnik sprawny kompresja prawidłowa. Kontaktowałem się nawet z firma co zrobiła turbo wysłałem sprawdziła i oczywiście twierdzi ze turbo sprawne i jego nie ma co się czepiać trzeba szukać gdzie indziej

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •