Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Maly problemik z miarka oleju i tempomatem

  1. #1
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny Maly problemik z miarka oleju i tempomatem

    A więc:
    1) Zaraz po kupieniu autka, wymienialem olej. Wlalem 4l sprawdzam na miarce a tu dwa stany . Dolalem jeszcze setke i zostawilem. Prawdopodobnie mam miarke nie od tego auta albo czegos brakuje. Zalaczam fotke. Jak to u was wyglada w 1.8T?


    2) Niewiem, ale chyba nie umiem obslugiwac tempomatu albo nie dziala mi on. Naciskam te przycisku, trzymam, itp i nic. A chyba cos powinno sie pokazywac na fis'ie? Tak? Jak mozecie to wytlumaczcie mi jak tego sie uzywa .

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Co do miarki to mam taka sama
    Wchodzi oleju 4 litry i Ostanio wlalem 4 litry i 0.25 i wtedy stan wskazywal na polowie.
    A co nie tak ze stanem? Zle wskazuje?

    Na jakim oleju jezdzisz?

    A tempomatu nie mam.
    Ale kolega z niemiec ma i jak wroci z wojska [jak to napisal ] w piatek to odpisze
    On tez ma 1.8T
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tak. Zle wskazuje. Na oko widac ze ewidentnie nie pasuje ta miarka w to mocowanie. Wokol tej miarki powinna jeszcze byc taka plastikowa maskownia(ok 40x10cm) i moze to dlatego?

    A jezdze na Mobilu 5w50.

  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zrobie ci jutro zdjecie mojej miarki to zoabczysz
    Ja na castrolu i takich samych wartosciach

    [ Dodano: 2005-11-29, 04:25 ]
    Znalazlem fotke na kompie jakas:



    O ile pogoda pozwoli zrobie zdjecia samej miarce
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Hej Dawidzie!!

    1) Mysle ze chyba masz dobra miarke moja tak samo wyglada, ale trudno wyczuc tak na odleglosc...

    2)Co do tempomatu to nie mam orginalnego tylko sam sobie wbudowalem z Firmy ZEMCO AP 300 ( http://www.zemco.de ). Mam co prawda orginala "wajhe" do obslugi ale wyglada ona inaczej niz twoja. http://sddps2.webd.pl/images/tempomat.JPG

    Orginalny temp. dziala tak:

    -Jedziesz.=>
    -Przesuwasz ten suwak na "EIN"- tempomat jest zalaczony.=>
    -Po osiagnieciu predkosci powyzej 40 km/h naciskasz krutko na "FIX"(albo przesuwasz suwak na "AUFN" oba warianty dzialaja) i auto jedzie z wybrana przez ciebie predkoscia=>
    -naciskajac krutko znowu na "FIX" zmniejszasz predkosc o 1,5 km/h, trzymasz ten "FIX" zmniejszasz predkosc jakbys po prostu "puscil gas"
    -"AUFN" sluzy do zwiekszania predkosci, naciskasz krutko zwieksza o 1,5 km/h trzymasz zwieksza o ok. 1,5 km/h na sek.(z tym 1,5 km/h gdy trzymasz przy przyspieszaniu nie jestem pewny jezeli ktos wie niech napisze)

    Nacisniesz podczas jazdy z zalaczonym tempomatem na hamulec, sprzeglo albo przesuniesz suwak na "AUS" wylancza on sie ale zapamietuje ostatnia predkosc mozesz ja znowu osiagniac przesuwaja ten suwak na "AUFN".

    Jadac z zalaczonym temp. mozesz dowolnie dodawac gas(nie wylanczajac temp.) jesli znowu puscisz gas powruci on do wybranej predkosci.
    *WYJÄTEK: Jedziesz z wybrana predkoscia(temp. zalaczony) i dajesz gas przekraczajac wybrana predkosc o wiecej niz 10 km/h przez wiecej niz 5 Minut=> wylancza sie.

    Jesli masz pytania pisz.

    Pozdro

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    luboń
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    Hej Dawidzie!!

    1) Mysle ze chyba masz dobra miarke moja tak samo wyglada, ale trudno wyczuc tak na odleglosc...

    2)Co do tempomatu to nie mam orginalnego tylko sam sobie wbudowalem z Firmy ZEMCO AP 300 ( http://www.zemco.de ). Mam co prawda orginala "wajhe" do obslugi ale wyglada ona inaczej niz twoja. http://sddps2.webd.pl/images/tempomat.JPG

    Orginalny temp. dziala tak:

    -Jedziesz.=>
    -Przesuwasz ten suwak na "EIN"- tempomat jest zalaczony.=>
    -Po osiagnieciu predkosci powyzej 40 km/h naciskasz krutko na "FIX" i auto jedzie z wybrana przez ciebie predkoscia=>
    -naciskajac krutko znowu na "FIX" zmniejszasz predkosc o 1,5 km/h, trzymasz ten "FIX" zmniejszasz predkosc jakbys po prostu "puscil gas"
    -"AUFN" sluzy do zwiekszania predkosci, naciskasz krutko zwieksza o 1,5 km/h trzymasz zwieksza o ok. 1,5 km/h na sek.(z tym 1,5 km/h gdy trzymasz przy przyspieszaniu nie jestem pewny jezeli ktos wie niech napisze)

    Nacisniesz podczas jazdy z zalaczonym tempomatem na hamulec, sprzeglo albo przesuniesz suwak na "AUS" wylancza on sie ale zapamietuje ostatnia predkosc mozesz ja znowu osiagniac przesuwaja ten suwak na "AUFN".

    Jadac z zalaczonym temp. mozesz dowolnie dodawac gas(nie wylanczajac temp.) jesli znowu puscisz gas powruci on do wybranej predkosci.
    *WYJÄTEK: Jedziesz z wybrana predkoscia(temp. zalaczony) i dajesz gas przekraczajac wybrana predkosc o wiecej niz 10 km/h przez wiecej niz 5 Minut=> wylancza sie.

    Jesli masz pytania pisz.

    Pozdro

    Mam tempomat to się wypowiem przynajmniej co do zwiększanai prękości.
    Oczywiście jest tak jak kolega mówił (dodam jeszcze jedno) żę przycisk fix nie zawsze zadziała na krótkim naciśnięci i czasmi trzeba go przytrzymać przez 2-3 sekundy (pamiętając o jednym- trzymajmy w miarę stałą prędkość bo jak się np rozpędzamy to wówczas nie załączy się tempomat bo nie wie na jaką prędkość).
    Innym sposobem załączenia tempomatu jest np po przełączeniu przełącznika na Ein przełączyć go alej na auf i zacznie przyspieszać.
    Co do przyspieszania to ok raz się wciśnie (przesunie) to przechodzi o ok 1,5 Km/h wzwyż a przy przytrzymaniu zwiększa się prędkość stale (tak jakby wciskać coraz mocniej gaz)
    Oczywiście zmiana prędkości (czy to w górę czy to w dół) odbywa się przez zwiększenie obrotów.
    Jeśli w czym jeszcze mogę pomóc chętnie pomogę.
    UNDER[G]ROUND
    Tuning Group

    www.utg.pl

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Jezeli tempomat nie dziala to jest kilka przyczyn.

    -nie jest zalogowany w sterowniku silnika
    -jest padniety czujnik polozenia pedalu hamulca
    -jest padniety czujnik pedalu sprzegla
    -jest on poprostu zle podlaczony

    Stawiam na ktorys z pierwszych trzech

    a tak btw to tylko VW ma kontrolke w liczniku od tempomatu

  8. #8
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Aha, oki. A w jaki sposob moge to sprawdzic?
    Mam dostep do laptopa i Vag'coma, no chyba ze trzeba trzeba to sprawdzic miernikiem? Moglbys mnie poinstruowac?

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Napisz dokladnie co to za a3. 1,8T jaki numer silnika, ktory rok??
    AXX - 445Ps

  10. #10
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Audi S3 1999rok, silnik APY.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •