Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: race pipe

  1. #11
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol
    OO DTM wypas jak odkręcisz EGR'a to zrób fotke środka kolektora, będzie słodko
    niestety teraz sie za to nie wezme bo nie mam jak (brak dostepu do warsztatu) - te fotki pochodza z czaswo zmiany turbiny po tym jak poprzednia powiedziala dosc - a dokladnie to kierownice powiedzialy dosc... wiecej sie juz nie bedziemy ruszac - dodam ze nawet mlotek nie mogl ich przekonac

    moglbys napisac co to takiego na 3 zdjeciu to co wychodzi z turbiny? dlaczego zdecydowales sie na montaz kolektora od AWX'a? oraz ile kosztowalby taki zestawik albo sama rurka zamiast EGR'a?
    Spoko nie że teraz tylko jak kiedyś będziesz rozbierał.

    zdjęcie 3 --> tak właśnie wygląda wylot z turbiny ASZ

    kolektor z AWX aby skrócić droge od turbiny do kolektora dolotowego. Kol.AWX jest lustrzanym odbiciem kol. ASZ, ARL. W ARL'u jest tak ,że powietrze wpada do IC od strony pasażera, wylatuje od kierowcy, wraca na strone pasażera i dopiero do kol.
    Dzięki kol.AWX nie musi sie wracać ,jest około 1 m rurki mniej a co za tym idzie jest mniejsza objętość układu ciśnieniowego, turbina szybciej osiąga wymagane ciśnienie

    Rurke moge zrobić ale pasuje tylko na te większe kol. czyli ASZ,ARL,AWX do tych mniejszych nie mam dostępu. Oczywiście da sie zrobić - wystarczy mi odbitka na papierze z tym ,że nie bardzo widze sensu zakładać tego do tych mniejszych. Jak już to zmienić też kolektor.

    Ceny na PW wyśle bo musze jeszcze sie zastanowić (klubowiczowe muszą być )

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol
    Już sie robi.



    da3 jaką rurke potrzebujesz bo z nierdzewki mam kilka średnic (50.8mm,60.3mm)


    Skapol rurki mam i wszystko tylko jakos taki leniwy jestem wiesz jak to mowia "szewc chodzi zawsze w dziurawych butach" ale zaraz po sesji postaram sie to zrobic

  3. #13

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    witam wszystkich , tak przy okazji tej rureczki , chciałem zapytac , gdzie mozna kupic takie gumowe kolanko miedzy rp a kwasówke (kąt 90stopni).Wiem , ze samco , ale wolalbym cos tanszego .
    Skapol Twoja rureczka jest super profi i jeszcze raz dzieki za nią
    porobie dzis fotki jak to u mnie wygląda.
    pozdro
    S3 326/396 by CompSport

  4. #14

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    W samochodach po 2002 wystepuje system sprawdzania przeplyuwu powietrza.
    jezeli odepniemy EGR to ileosc tego powietrza sie zwieksza i wyskakuje blad i zapala sie Check. Ale softem da sie zrobic wszystko

  5. #15
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slg
    witam wszystkich , tak przy okazji tej rureczki , chciałem zapytac , gdzie mozna kupic takie gumowe kolanko miedzy rp a kwasówke (kąt 90stopni).
    Poszukaj w sklepach z czesciami rolniczymi lub do samochodow ciezarowych. Napewno cos znajdziesz.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •