Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: vag , problem z rozrządem oraz check engine

  1. #1
    em.x's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny vag , problem z rozrządem oraz check engine

    Witam,

    jako, ?e ostatnimi czasy sta?em si? w?a?cicielem Audi A3, chcia?bym od samego pocz?tku o ni? zadba? i postara? o to ?eby ?y?o jej si? ze mn? jak najlepiej.Ale mam par? problem?w przed sob? a mechanik ze mnie ?aden.

    A wi?c...

    Pierwszy problem to wymiana rozrz?du,pompy,paska.Z tego co uda?o mi si? ustali? w warsztatach to koszt wymiany tego wyniesie mnie od minimum 800z? do 1000z? albo i nawet do 1200 si? wachnie. Czy nie lepiej jest zam?wi? rozrz?d,pompe,pasek i da? im gotowe cz??ci a oni mnie skasuj? tylko za robocizne ? S?dze,?e wynios?o by mnie to ko?o 700z?.. Czy rozrz?du podane przezemnie w linkach s? dobre i b?d? pasowa?y do A3 ?

    Rozrz?d 1
    Rozrz?d 2

    Dzisiaj zosta?y wymieniony olej,filtr,filtr powietrza i filtr kabinowy,oraz zosta?y uzupe?nione pozosta?e p?yny,pr?cz p?ynu hamulcowego.Ilo?? jego jest odpowiednia ale zostanie on wymieniony wkr?tce odrazu z wymian? klock?w.

    Nast?pnie..
    Po wymianie powy?szych rzeczy chcia?em usun?? ?wiec?cy service ale ani ja ani mechanik gdzie wymienia?em olej nie umia? tego usun??.. m?wi?c mi ?e to"long service" czy co? w tym stylu ?e usun? go tylko przez komputer.

    Kolejnym problemem jest ?wiec?ca lampka "check service"
    Nie wiem czy jest to co? powa?nego czy nie... z waszych wypowiedzi wyczyta?em,?e mo?e to by? sonda lambda albo co? z przepustnic?.Lambda odpada wed?ug mnie bo podczas przegladu kt?ry samoch?d przechodzi? tydzie? temu nic o zaburzeniach lambdy nie by?o mowy.No ale moge si? myli?... Nie wiem co z ta przepustnic?.Ale dosz?em do wniosku ?e VAG prawde mi powie.Niestety nie mam kabelka ani nikt z moich znajomych ale jestem w stanie go ju? kupi?.Czy ten b?dzie odpowiedni ?

    Kabel VAG

    I czy jako laik b?d? w stanie w og?le ten program obs?ugiwa? ? Poj?cie o komputerach mam ale o jaki? wykresach spalania ju? kompletnie nie st?d moje pytanie.
    Pytam o ten kabelek poniewa? w?wczas sam bym m?g? sobie ten service usun?? bo chyba si? da.

    Pozdrawiam,
    I dzi?kuje za wszelak? pomoc


    PS.Audi A3 2001 1,8
    loved by many,hate by few,respected by all..

  2. #2
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Rozrz?dy ok jak i 1 jak i 2 ewentualne p?yn ch?odniczy http://allegro.pl/item459714098_plyn...ryginalny.html 5litr?w mie?ci si? p?ynu(a to koncentrat)
    Oczywi?cie ?e wyjdzie ci taniej aczkolwiek zdania s? podzielone co do zakupu "rozrz?du" na aukcjach internetowych typu "allegro" Tw?j wyb?r...
    Je?eli chodzi o "long service" i "check service" opcja "szukaj" twoim przewodnikiem po forum poszukaj a napewno znajdziesz odp na swoje pytanie.
    Popro? kogos od siebie aby narazie ci diagnostyke zrobi? a z czasem zafundujesz sobie kabelek i dokszta?cisz si? w diagnostyce swojej AGN-ieszki.Pozdrawiam i powodzenia.
    Ostatnio edytowany przez marcinos80 - 21-10-08 o 20:22
    Moje małe sreberko... sprzedana niech służy...
    jest A4 1,9 TDI S-Line po koksie....

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Nie wiem jak Ty ale ja na rozrządzie bym nie oszczędzał...chcesz kupić na allegro...Twoje pieniądze, Twój samochód...Prawda jest taka, że lepiej dać kilka złotych więcej a mieć sprawdzone części, poza tym najlepiej będzie jak mechanik wyciągnie Ci rozrząd i dobierze po nr taki sam, bo sądzę że nie wiesz nawet co tak naprawdę masz tam włożone. Był bardzo obszerny temat na forum o rozrządzie. Poszukaj, poczytaj. A potem się zdecyduj co do kupna.
    Tyle ode mnie.

    Powodzenia
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  4. #4
    toma126's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kluczbork
    Auto
    sharan tdi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Co do rozrządu-
    to myślę że w 700zł z robocizna po znajomości sie zamkniesz... ale takich części na allegro ja bym nie zamawiał
    napisz check service jest wyjaśniony na forum- poszukaj trochę
    co do kabelka- ktoś mądry kiedyś napisał na forum- kabelek to połowa sukcesu... powoli trzeba się uczyć...

  5. #5
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Co do rozrządu to zalezy gdzie i w jakim warsztacie to chcesz zrobic , ja wymienialem w Skodzie i oni wlasnie mi sprowadzili cały komplet ,dlatego tez w razie jakichkolwiek pózniejszych komplikacji nie odzegnywali sie od wykonanej usługi jak i zamontowanych materiałów . Jest to czasem warte te 200 zł. drozej
    A tutaj cos na dobry poczatek o kasowaniu inspekcji
    http://forum.a3-club.net/showthread.php?t=340.html
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  6. #6
    em.x's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    no z tym rozrządem to jeszcze będę kombinował bo wole to teraz wymienić i mieć spokój niż wyjeżdzać gdzieś i myśleć co się stanie ;/ Przejade się po paru mechanikach i zobacze co mi bekną.

    Czytałem ten temat o kasowaniu inspekcji i nawet z wydrukami poszłem do garażu ale się nie da ;/ albo jestem nie udolny jutro jeszcze spróbuje

    Ale ten kabel to jest to tak ? bo on np kosztuje 49 zł a sa tez za 150zł dlatego pytam bo ciekawi mnie co ten VAG mi pokaże i co z nim można zmodzić.

    ps.musze się właśnie wyposażyć w ten płyn chłodzący i odgrzybić klimę co bym nie wciągał grzyba za młodu
    loved by many,hate by few,respected by all..

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    witam jeśli chodzi o rozrząd to nr 2
    dlatego że jest z tłumikiem drgań ten zestaw
    ostatnio wymieniałem 2 takie rozrządy w agn

    - PASEK zębaty rozrządu
    firmy CONTITECH

    - ROLKA prowadząca z tłumikiem drgań
    firmy INA

    - ROLKA napinająca
    firmy INA
    pompa wody nie pamiętam

    koszt około 550 jak się nie myle

    pozdrawiam

  8. #8
    em.x's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    s?dz?,?e chodzi Ci o co? takiego http://moto.allegro.pl/item463306158...at_1_9tdi.html

    tylko,?e tam pisz?,?e jest to do TDI a ja mam benzynke 1,8 wi?c przys?owiowa sadza chyba,?e pasuje ?
    loved by many,hate by few,respected by all..

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Tak na chłopski rozum...jak może pasować do benzyny rozrząd od diesla?? Widzę, że na siłę szukasz oszczędności..jedz do mechanika i niech Ci załozy rozrząd. Bo teraz zaoszczędzisz 150 zł i kupisz z allegro a za jakiś czas będziesz pisał że musisz zrobić kapitalkę silnika...

    Pozdr
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  10. #10
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    "em.x" co cen z allegro
    http://allegro.pl/search.php?string=...ing_interval=7
    patrz oznaczenie silnika w twoim przypadku AGN...powodzenia
    Jak pisze m?j przedm?wca nie ma co na rozrzadzie oszczedzac...a sklep przy warsztacie pewnie ma du?e zni?ki wi?c kwestja dogadania ceny...aczkolwiek kilku znajomych zaopatrzy?o sie w rzozrz?dy z allegro i niczym one nie r??ni?y si? od tych ze sklep?w motoryzacyjnych.Jak pisa?em tw?j wyb?r...nie ma co tematu wa?kowa
    Ostatnio edytowany przez marcinos80 - 22-10-08 o 22:32

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •