Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Głośne huczenie...nie łozysko wiec...???

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny Głośne huczenie...nie łozysko wiec...???

    Witam...mam taki problem...od jakiegos czasu cos huczy w moim autku. Wydawalo mi sie ze jest to łozysko z tylu. Byłem przejazdem u mechanika zerknal i powiedzial, ze łozysko jest raczej w porzadku. Z przodu tez ok...ruszalem kolem, nie ma luzow nic nie słychac. Dzieje sie to tylko do predkosci okolo 50-60 km gdy chamuje rowniez i wtedy tez dziwnie drga mi pedal gazu...tak jakby cos obdzierało i ja to czuje na pedale gazu...co to moze byc ???

  2. #2
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak Ty potrafisz jednocześnie hamować i trzymać nogę na gazie?
    Łożysko zazwyczaj zachwuje się takrzy skręcie w prawo szumi lewe łożysko, przy skręcie w lewo prawe łożysko. Jeśli nie łożysko to może opony? Miałem letnie bieżniki w poprzednim aucie i też mi nieźle wyło:/
    Jeśli drganie przy hamowaniu to może świadczyć o nierównych tarczach....ale wtedy czuć drgania na kierownicy i lekko pod pedałem hamulca

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Na pedale gazu czuje podczas jazdy, a nie podczas hamowania bo to nie mozliwe, zle sie wyzej wyrazilem poprostu przy predkosci do 60 km wystepuje takie cos jak napisalem wyzej. Drgan na kierownicy nie mam...dodam ze dzieje sie mi tak odkad wywazylem opony przednie ( sporo im brakowalo ).

  4. #4
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Moruso Pokaż post
    Łożysko zazwyczaj zachwuje się takrzy skręcie w prawo szumi lewe łożysko, przy skręcie w lewo prawe łożysko.
    Kto Ci takich rzeczy naopowiadal?
    Lozyska hucza tylko podczas jazdy na wprost a przeguby zachowuja sie tak jak napisales i to nie zawsze.

    jarek23v otworz maske i popatrz czy linka od gazu o cos nie haczy i ma luz na widelkach przy przepustnicy.
    Moze krzywe tarcze albo zle skrecone kolo.

  5. #5
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Podepne sie pod temat a mianowicie chodzi mi o przegub wewnetrzny czy jesli skrecam w lewo to czy on moze mi wtedy wyć ewnetualnie jak sie zachowuje jak jest uszkodzony dodam ze nie wystepują drgania ani nie ma wibracji ewnentualnie co moze powodować wycie w okolicach prawego koła gdy skrecam w lewo przeguby zewnetrzne są ok i łozyska nowe
    Ostatnio edytowany przez Jacek - 27-10-08 o 18:38

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    Kto Ci takich rzeczy naopowiadal?
    Lozyska hucza tylko podczas jazdy na wprost a przeguby zachowuja sie tak jak napisales i to nie zawsze.

    jarek23v otworz maske i popatrz czy linka od gazu o cos nie haczy i ma luz na widelkach przy przepustnicy.
    Moze krzywe tarcze albo zle skrecone kolo.
    Z łożyskami to nie masz racji bo one mocniej huczą przy skręcaniu.
    A co do linki gazu to nasze TDI ich nie posiadają - sterowanie jest elektroniczne.

  7. #7
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    Kto Ci takich rzeczy naopowiadal?
    Lozyska hucza tylko podczas jazdy na wprost a przeguby zachowuja sie tak jak napisales i to nie zawsze.

    jarek23v otworz maske i popatrz czy linka od gazu o cos nie haczy i ma luz na widelkach przy przepustnicy.
    Moze krzywe tarcze albo zle skrecone kolo.
    Nikt mi nie opowiadał, wiem z własnego doświadczenia. W Hondzie miałem tak, powyżej 80km/h jak lekko wchodziłem w lewy łuk to coś szumiało po prawej stronie.Co się okazało? Łożysko prawego przedniego koła Po wymianie git

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    A wiec...jest tak, jadac prosto na luzie slychac huczenie dopiero gdy samochod zwalnia do 40 km (wczesniej pisalem ze od 50 km lecz dzis lepiej sie wsluchalem zrobilem kilka rundek na placu ) i trwa az do calkowitego wychamowania. Zrobilem tak jak radzicie skret w prawo i w lewo jednak nic dziwnego nie zauwazylem. Dzis tez podczas wlasnie hamowania z tej predkosci 40 km lekko drgal pedal hamulca. wczesniej wydawalo mi sie ze to tyl, lecz teraz na 80% uwazam ze to przod. Czy mozliwe ze cos jest nie tak z tarczami hamulcowymi...a moze to jednak lozysko ??? Wolalbym czesci kupic sobie sam, wiecie jak z mechanikami jest
    Ostatnio edytowany przez jarek23v - 29-10-08 o 15:56

  9. #9
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dotychczas jak wymienialem lozyska to intensywnosc huczenia rosla wraz ze wzrostem predkosci wiec moga byc to tarcze, jak wymienisz to napewno zle na tym nie wyjdziesz choc uszczupli Ci to nieco portwel, chyba ze wymieniales niedawno.

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Wlasnie nie wymienialem...i chyba raczej mnie to nie ominie przed zima. U mnie wraz ze wzrostem predkosci jest ciszej...i te drgania hamulca. Portfel troche uszczupli, bo pewnie przy tarczach tez łozyska od razu by sie przydalo wymienic choc szczerze mowiac to taki wydatek nie byl planowany.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •