Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Czujnik cofania w A3 8P - zrób to sam

  1. #1
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Lightbulb Czujnik cofania w A3 8P - zrób to sam

    Niektórzy potrzebują, niektórzy nie, ja zdecydowałem się zamonotwac taki czujnik. Jest to tanie, gdy montuje się samemu, a nie raz bardzo się przydaje. Na szczególne życzenie Miro i dla was, aby pokazac jakie to proste, opisze jak wyglądał montaż w moim aucie oraz na jaki czujnik się zdecydowałem.

    Do montażu potrzebne będą:
    - wiertaka/wkrętarka
    - lutownica transformatorowa (cyna, kalafonia) koszulki termokurczliwe lub/i izolacja
    - miernik
    - miarka
    - coś na czym możemy położyc się pod autem ( jezeli chcemy montowac bez zdejmowania zderzaka, istnieje taka mozliwosc )
    - klucz 13 do odkręcenia tylnej lampy
    - oraz narzędzia do zdjęcia plastikowej obudowy, zabezpieczającej próg bagażnika
    - no i troszke czasu mi na spokojnie zajeło to 3 godzinki ( podobno wprawny montarzysta bez zdjecia zderzaka daje spokojnie rade w 2h )

    Jeżeli komuś nie chce się samemu, zawsze można podjechac do elektronika (koszt montażu 200-400zł, zależy od zakresu prac)

    U mnie przebiegało to w następujący sposób:
    Całą pracę rozpocząłem od sprawdzenia nowego nabytku na tzw. sucho, czy wszystko działa (zeby móc zareklamowac gdyby cos). Kolejnym krokiem było przemyślenie któredy co i jak poprowadzic. Przy zakupie usłyszałem cenną wiadomośc, i tu uwaga "lepiej zdjąc zderzak, bo moze okazac sie ze wiercąc otwory pod czujki, natrafimy na pas, co skutkuje brakiem miejsca i w konsekwencji niepotrzebnym otworem". Ja jednak dokładnie obejżałem autko od spodu i natrafiłem na wgłębienia w pasie, .....



    ...które były dokładnie na wysokości specyficznego zagiecia na zderzaku. Na tym zagieciu jak wczesniej sie dopatrzylem, fabrycznie montowane sa czujniki. Dzieki temu czujki skierowane sa troszke do góry ( ważne, bo dzieki montażowi pod kątem nie łapią gleby )....







    ... W istrukcji wyczytałem ze odległośc między czujnikami tez powinna zachowac odpowiednie miary. Poniewaz w rozny autach moga byc rozne odleglosci w cm, ja posłóżę się tutaj poprostu parametrem X. Proporceje powinny byc takie:
    ( czujnik---2/3X---czujnik----X----cujnik---2/3X---czujnik ) Zmierzyłem odleglosc pomiędzy środkami obu wewnętrznych otworów i po odjęciu 33,3% wyliczonej dlugości, otrzymalem miarę w jakiej powinienem zamotowac czujniki skrajne ( na które jest sporo miejsca, gdyż pas tam nie sięga ). Z wywierceniem otworów w zderzaku poszło gładko ( w zestawie odpowiednie wiertło ). Dalsze czynności były juz proste: Wykręcenie tylnej lampy,...



    ... znalezienie przewodu odpowiedzialnego za światło cofania, podpięcie przewodu od centralki do załączania czujników i lampa na miejsce. Przewody od czujek do centralki przeciągnołem przez gumową zaślepkę w podłodze pod kołem dojazdowym. Zostało jeszcze zebranie nadmiarów przewodów, dobre ułożenie centalki za tylną lampą pod wykładziną, i założenie wczęsniej zdjętej plastikowej osłony chroniącej próg bagażnika.
    Kabel od modułu do wyświetlacza poprowadzony został pod plastikowymi listwami przy progach auto, dokładnie tak samo jak prowadzi się przewody sygnałowe np, do wzmacniacza czy zmieniarki
    Wyświetlacz wylądował na samym środku w kącie pod przednią szybą, praktycznie nie zauważalny...











    .... Zestaw którego użyłem to tzw. noname. w cenie 99zł obecnie na Allegro. Działa super w 99% jak to podruby, na 30000tys km zwariowal ze 3 razy, jak czujki były mocno brudne. Pewnie w zimę będzie tego więcej. Narazie jestem zadowolony z jego dokładności. Wybrałem taki, ze zwględu na pozytywne kometarze ze strony kupujących na allegro.
    Mam nadzieje, że opis montarzu jest na tyle czytelny, że przyda się kolejnym "grzebaczom"
    Pozdr!

    kilka PrtSc:





    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-07-15 o 20:36

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •