Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 72

Temat: Wymiana wydechu

  1. #11
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Uwielbiam samochody z takimi tłumikami
    Nie powiem z czym mi się kojarzy...
    uchwyty napewno będziesz musiał dorobić. Tak jak pisze marti, dla tłumikarza to godzina roboty i po sprawie.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  2. #12
    Universal05's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    Taa macie racje mam podobny tłumik jakis rok i mam go dośc! nie rób takiego błedu

  3. #13
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    Pt cruiser z wysranym silnikiem ....
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    w uszach szum w oczach łzy na liczniku 23

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    dokladnie Na liczniku 23
    Do szybszej jazdy mam 2kółka z mocą większą niż 1.8T

    Jest to mój pierwszy samochód, także... może faktycznie tego nie robić.

    Znając mnie to za rok tego samochodu nie będe już miał.

  5. #15

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków kryspinów
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jeżeli chcesz koniecznie tłumik to tylko dedykowany. Niema problemu z uchwytami, nie jest wyjący... nic nie daje przy wolnossaku ale też nie zepsuje tego co jest pod maską...
    zlote a3... na 18' z s8......RIP

    Passat b5 swap ASZ+kkkCAHA+fmic+soft BOGUMILT=210ps 400NM PowerED by BOGUMILT

  6. #16

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzb
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie a ja z problemem wlasnie w druga strone.Chce wymienic moj uklad na "oryginalny" bo mam przerobiony ze strumiennica i wyjacym nikomu nie potrzebnym tlumikiem.Bylem u tlumikarza zaproponowal mi wymiane z wsadzeniem spowrotem kata,bo jak twierdzi stumiennica to jest pic i nic poza zwiekszeniem spalania nie daje.Dodam ze teraz auto do najmocniejszych nie nalezy i nie wiem gdzie te 101 koni zgubilem.Tu pytanie do specow jak wroce do kata i normalnego tlumika nie zamuli mi auta bardziej,oraz gdzie upatrywac jeszcze brak tej mocy?

    edit:
    Odwiedzilem drugiego mechanika,on znow nie widzi sensu wkladania spowrotem kata,radzi najpierw spobowac wymienic od kata(strumiennicy) w tyl i zobaczyc jak sie bedzie sprawowac,bo w druga strone potem moze dalej robic,a roznica w cenie ogromna.Doradzil zeby tez sprobowac najpierw wyciac za katem i zrobic jazde probna;]

    Wiec chba zdecyduje sie narazie wymienic tylne tlumiki zeby bylo chociaz cisze
    Ostatnio edytowany przez rufio_ - 08-10-09 o 15:16

  7. #17
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Arrow Modyfikacja wydechu - która opcja najlepsza?

    Witam,

    Byłem dzisiaj w firmie Ulter na konsultacji – jako, że posypał (rozwarstwił) mi się tłumik środkowy postanowiłem przy okazji zrobić coś z całym wydechem (opcja maksymalna – wymiana wszystkiego, opcja minimalna – wymiana posypanego tłumik środkowego i dołożenie końcówki wydechu). Są też opcje pośrednie, liczę na Waszą dobrą radę przy wyborze najlepszej. Oto propozycje:

    1. Wymiana całego wydechu -> nowy katalizator ceramiczny (ok. 600 PLN), tłumik środkowy (100 PLN), dedykowany tłumik końcowy – sportowy z końcówką (800 PLN), robocizna (ok. 200 PLN). Razem ok. 1700 PLN

    2. Obecny, uniwersalny katalizator zostaje, ewentualna poprawka mocowania (wspawany niezbyt profesjonalnie pół roku temu, dźwięk który wydaje nie do końca mi się podoba), wymiana tłumika środkowego (100 PLN), dedykowany tłumik końcowy – sportowy z końcówką (800 PLN), robocizna (ok. 200 PLN). Razem ok. 1100 PLN

    3. Wymiana katalizatora na ceramiczny (ok. 600 PLN), tłumik środkowy (100 PLN), tłumik końcowy zostaje, dochodzi nowa chromowana końcówka (ok. 200 PLN), robocizna (ok. 200 PLN). Razem ok. 1100 PLN

    4. Obecny katalizator zostaje (+ poprawka), nowy tłumik środkowy (100 PLN), tłumik końcowy zostaje + nowa końcówka (ok. 200 PLN), robocizna (ok. 200 PLN). Razem ok. 500 PLN

    Chciałbym żeby wydech cicho mruczał (bez żadnego pierdzenia) i nie zamulał autka (albo nawet dodał jakiegoś konika). Po założeniu tłumika sportowego będzie jednak pewno głośniej więc dlatego zastanawiam się nad opcją z pozostawieniem ori tłumika. Tak wygląda ten sportowy który chcą mi wrzucić:



    Nie wiem jednak też co z katalizatorem – mogę zostawić ten co jest, dać wybrać Ulterowi (600 PLN) lub samem kupić i im przywieźć. Nie wiem jednak jaki by się najlepiej nadawał i czy czasem nie zostawić tego co jest skoro ma dopiero pół roku, tylko poprawnie go wspawać… Tak wygląda obecny kat:



    I jeszcze ostatnie pytanko – którą końcówkę wybrać (która i tak będzie montowana, nieważne czy do ori tłumika, czy razem z nowym):

    http://www.ulter.com.pl/index.php?show=shop&f=2&m=3&s=9

    Z góry dzięki za pomoc przy wyborze

  8. #18
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Czy ktoś może coś doradzić? Ktoś zakładał tłumik w Ulterze - jak to chodzi?

  9. #19
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    nie widzę sensu tego tego typu inwestycji. bez kolektora wydechowego nie osiągniesz nawet połowy KM. robienie czegokolwiek z wolnossącym 1.8 mija się z celem. nie wiem, kup sobie dobre opony na zimę
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

  10. #20
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nie piszę przecież o nie wiadomo jakich cudach. Ma po prostu ładnie chodzić i nie zamulać. Skoro posypał mi się tłumik środkowy to pomyślałem, że można zrobić coś więcej. Ale boję się efektu odwrotnego do zamierzonego bo jestem uczulony na pierdzące wieś wydechy

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •