Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: czy takie felgi podejda do 8L 90 koników bez problemu?

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny czy takie felgi podejda do 8L 90 koników bez problemu?

    witam
    moze sie ktos orientuje czy jest sens zakladac ten model felg z aukcji ale 17 cali do 90 konnego audi z seryjnym zawiasem czyli bez obnizania:/

    http://www.allegro.pl/item449988806_...v_audi_a3.html

    sprzedawca pisze ze felga z przodu ma 8 cali a z tylu 9, czy zmiesci sie to w zakolu? czy nie bedzie rzucac na trasie w koleinach?mialem kiedys w accordzie pozakladane opony 225 szerokie to myslalem ze mi wyrwie kierownice z r?k w koleinach a jak zmienilem z przodu na wezsze to przod szedl jak nalezy a tyl uciekal w koleinie wiec samochod wogole niestabilny byl i nie chce tego samego bledu powielac i maks opony to 205 i profil jak najwyzszy,i czy wogole 90 koni pociagnie takie kola? jakie opony najwezsze mozna wcisnac na taka felge i jaki najwyzszy profil? kurde mam teraz szprychy toory na seryjnym zawieszeniu 16 cali profil 50 mm i jest taka dziura w zakolu ze wogole mi sie to nie widzi, juz o wiele lepiej wyglada na alu zimowkach 15 cali i opona 65 cala chowa sie w zakolu, myslalem ze jak wsadze wieksza fele to wtedy nie bedzie takiej dziury ze widac teleskopy, moze ktos mi cos doradzi i moze pokaze jakies zdjecia jak wyglada a3 na takich bbsach? widzialem takie fele na tt i naprawde swietnie wygladalo i wtedy naszlo mnie zeby zalozyc takie do a3
    ktos cos doradzi?
    Ostatnio edytowany przez kafi333 - 30-10-08 o 21:08

  2. #2
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Profil to nie 50mm tylko 50% szerokosci wiec profil 50 przy szerszej oponie bedzie wyzszy niz przy wezszej o tym samym profilu.
    A na 9 calowa felge to kolo 245 trzeba zakladac jak nie szerzej i nadkole nadkolem ale czy 90konikow Ci to pociagnie

  3. #3
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    9" za szerokie, tym bardziej opony bo bedziesz jezdzic jak z przyczepa
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  4. #4
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    a no widzicie ch?opaki a podam linka do tych felg

    http://www.allegro.pl/item467206826_...3_golf_iv.html

    widzialem takie tydzien temu na TT no poprostu piekne a jeszcze chcia?em szprychy pomalowac na bia?o a rant polere do czarnego auta by bylo jak znalaz? ogolnie podoba mi sie autko na moich felgach ale ta dziura w zakolu wyglada beznadziejnie i moze 17 cali zalatwi sprawe, nie wiem czemu ale na 15 calach wyglada w sam raz im wieksza fela to tym dziura robi sie wieksza, a nie chce obnizac zawieszenia i kombinuje rozmiarami opon:/

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków kryspinów
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Niestety 8" to minimum 225... a3 na tej szerokości wyskakuje z kolein... Ale równej nawierzchni jest ok... Przy takiej szerokości felgi trzeba pamiętać o ET... Szukaj raczej coś firmowego bo prostowanie takich felg troszkę kosztuje...
    zlote a3... na 18' z s8......RIP

    Passat b5 swap ASZ+kkkCAHA+fmic+soft BOGUMILT=210ps 400NM PowerED by BOGUMILT

  6. #6
    makubaku's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    325ti
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    dokladnie jakies oryginałki, albo dobrej firmy ja mam od s3 u sibie i zadncyh problemow 225/45/17 ojciec w a6 mial jakies no name i gieły sie strasznie, a kazde prostowanie 100zł.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków kryspinów
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ja na swoich zrobiłem ponad 20 000km po Krakowie i są proste a mam 225/40/18.. oryginalne Audi. Miałem w passacie MOM w tym samym rozmiarze i był dramat..
    zlote a3... na 18' z s8......RIP

    Passat b5 swap ASZ+kkkCAHA+fmic+soft BOGUMILT=210ps 400NM PowerED by BOGUMILT

  8. #8
    sopek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja swoje no name-y rowniez prostowalem a jedna spawalem ;P
    do dzisiaj nie wiem w co uderzylem , ale wiem jedno ze opony nie byly nawet drasniete

    90 kucy na oponie powyzej 225?? niedosc ze spalanie bedzie duze to jeszcze bedzie o duzo wolniejszy





    pzdr

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków kryspinów
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    niestety.... ale na dieslu tego nie bardzo odczujesz.... 17" w 8l jest troche za male...
    zlote a3... na 18' z s8......RIP

    Passat b5 swap ASZ+kkkCAHA+fmic+soft BOGUMILT=210ps 400NM PowerED by BOGUMILT

  10. #10
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kafi333 Pokaż post
    (...)mam teraz szprychy toory na seryjnym zawieszeniu 16 cali profil 50 mm i jest taka dziura w zakolu ze wogole mi sie to nie widzi, juz o wiele lepiej wyglada na alu zimowkach 15 cali i opona 65 cala chowa sie w zakolu, myslalem ze jak wsadze wieksza fele to wtedy nie bedzie takiej dziury ze widac teleskopy, moze ktos mi cos doradzi (...)
    Dedykowaną oponą dla a3 jest 195/65R15, lub 225/45R17 (nie pamiętam parametrów 16")zakładane na odpowiednio szeroką felgę . Jeśli masz za "dużą dziure" w nadkolu to może ta twoja 16" przy profilu 50 jest zbyt wąska a przez co jest niższa niż 195/65R15.Ja osobiście bym odradzał kupować felgi o szerokości 8-9 cali i naciągać na nie rowerowe oponki o szerokości 195-205. Ja eksploatuję już 2lata auto na 225/45R17 i nie ma żadnych problemów z koleinami przy sprawnym podwoziu, oczywiście komfort mniejszy niż na 15" feldze.
    P.S. 195/65R15,225/45R17 po zewnętrznej średnicy mają ten sam wymiar

    Doczytałem 16" oponka powinna być o rozmiarze; 205/55R16
    Ostatnio edytowany przez and4tu - 12-11-08 o 14:59 Powód: Automatyczne łączenie postów
    and4tu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •