Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 60

Temat: 1.6 szarpie dławi na niskich obrotach

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny 1.6 szarpie dławi na niskich obrotach

    Hej.

    Mam taki problem, że auto na niskich obrotach szarpie.
    Szczególnie odczuwalne jest to w korkach (1 i drugi bieg) kiedy puszczam gaz i obroty spadają nierówno, szarpiąc całym autem. Jest to wyjątkowo irytujące i aż wstyd pomyśleć jak to wygląda z zewnątrz.

    Czytałem na forum, że w wielu przypadkach przyczyną jest brudna przepustnica.

    Dlatego proszę o namiar na jakiś sprawdzony warsztat we Wrocławiu albo nawet aso. Namiar na miejsce gdzie tą prostą czynność wykonają prawidłowo lub też znajdą przyczynę moich problemów.

    Po kilku wizytach w warsztatach (w których zapewniają że na vagu jest wszystko ok) mam raczej wrażenie ze mechanicy ci nie bardzo mają pojęcie jak odczytać to co pokazuje komputer.

    Nie mam już ani czasu ani kasy na jeżdżenie po magikach, którzy po kasę chętnie wyciągają ręce ale efektu pracy nie ma

    Może ktoś z forumowiczów ma wiedzę i chęci by mi pomóc, taką przepustnicę wyczyścić i zaadaptować (oczywiście zapłacę lub odwdzięczę się w inny wybrany sposób -> np. piwko )

    A może wcale nie jest to przepustnica.

    Ostatnimi czasy wymieniłem świece i kable.

    Będę wdzięczny za polecenie warsztatu/aso (wrocław) i wogóle za jakakolwiek pomoc.

    Pozdrawiam M.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-01-17 o 15:16

  2. #2
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Bierz jakies szmatki i rozpuszczalnik i bierz sie za robote bo duzo jej nie ma a napewno nie zepsujesz nic.
    Przy okazji delikatnie przeczysc styki na przeplywomierzu.
    Jak sie nie poprawi to moze byc czujnik temp. cieczy walniety bo mi tez na poczatku takie zabki robil przy ruszaniu.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z tego co wyczytalem to przepustnicę trzeba po wyczyszczeniu dodatkowo zaadaptować z vagiem ?
    Ale po 1 vaga nie ma a po 2 i tak nie wiem jak to zrobić
    Generalnie jestem dość zielony w temacie.
    Gdzie szukać przepustnicy ?

    Jesli chodzi o czyszczenie przeplywomierza to znalazlem juz instr. i bede walczyl.

    I jeszcze jedno. Czym najlepiej czyscic obydwie te rzeczy ?

    Dzięki i pozdro.

  4. #4
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Masz taki silnik jak ja wiec odkreczasz filtr powietrza i wyjmujesz go na wezu od niego masz podlaczony czujnik to przeplywomierz, ja czyscilem najpierw wd potem kupilem preparat kontakt do polaczen elektrycznych - polecam.
    Przepustnice masz tam gdzie sie linka gazu konczy czyli na przedluzeniu rury tej co przeplywka jest podpieta, zdejmij wszystkie wezyki i rurki i przykrecona ona jest na 4 imbusy i masz ja w rekach, czyscisz na lustro i ma grac ma stac
    Adaptowac mozesz ale nie musisz, pojezdzij troche w roznych zakresach obrotow i sie sama zaadaptuje, vagiem szybciej ale jak nie masz to podczas jazdy tez Ci sie zaadaptuje.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Muszę powiedzieć ze poziom mojego wkur.... osiagnal szczyt
    Bo jesli sie juz sam za to zabieram to znaczy ze jest zle
    Przeplywomierz wydaje sie latwiejszym zadaniem.
    Widze na zdjeciach ze sa tam takie srubki z gwiazdkami w srodku.
    Kumpel mi tu podpowiada ze do tego sie nadają klucze torx.

    Co do przepustnicy to troche sie obawiam, ze jakos nieumiejetnie to zrobie i dopiero zaczna obroty falowac.

    Ale dzieki za pomoc.
    pozdro

  6. #6
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    http://a3-club.net/forum/showthread....729#post278729

    mate zobacz sobie tutaj do tematu, tam jest dużo cennych uwag odnośnie fanaberii silników 1.6 może akurat coś pomoże

  7. #7
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przeplywki torxem nie odkrecisz bo nie dosc ze torx to jeszcze ze szpilka na srodku - taki nietypowy, ja kombinerkami bez problemu odkrecilem.
    Przepustnicy nie da sie zepsuc bo nic tam nie robisz i nie ma tam czesci, tylko tunel z klapka na srodku i masz ja tylko wyczyscic, jej sie nie rozkreca tylko odkreca od korpusu gardzieli dolotu tymi imbusami, aha mozesz sobie uszczelke przy przepustnicy wymienic jak masz aso pod bokiem pare zl kosztuje.

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mate, ja ma to samo. Przepływomierz niedawno wymieniałem, kable i świece dopiero co. Wyczyściłem też przepustnicę i nic nie pomogło w sumie. Ja mam dodatkowo nierówną pracę silnika na biegu jałowym, tak na rozgrzanym jak i na zimnym. Szarpanie natomiast mam tylko na zimnym. Obroty na Vagu skaczą mi o 40, 800-760. Po włączeniu klimatyzacji drgania są mniejsze ale wraz obroty są nierówne, 880-900. Raczej chyba czeka nas wymiana przepustnicy. Ja się już dowiadywałem, Fanta ma przepustnicę używaną za 150 zeta. Będę mógł ją założyć i zobaczyć czy będzie poprawa. Tylko jest problem ze zrobieniem adaptacji na miejscu, bo nie ma Vag-a a ja mam Polski Vag 4.9 i nie umiem tym zrobić adaptacji. A jaki masz przebieg auta?

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Licznik pokazuje 95 tys. ale jak jest naprawdę tego nie wie nikt

    Po kolei zacznę chyba od czyszczenie przepływki (jest dobra instrukcja w faq ze zdjęciami to chyba nie da rady tego spieprzyć).

    Dalej załatwiłem sobie juz kabelek, lapa mam (musze tylko zainstalowac vag com) i spróbuje się pobawić z czyszczeniem i adaptacją przepustnicy ( o ile mi sie uda).
    Tak dodatkowo pyt. czym się czyści tą przepustnice ?

    Objawy mam niestety podobne do Ciebie. Mam lekkie falowanie (może +- 40 to już najwięcej) obrotów na jałowym ( i to też nie zawsze). Po włączeniu klimy falowanie ustaje. Wskazówka stoi nieruchomo na ok 800. Ale to nawet nie jest tak wnerwiające jak szarpanie silnika przy schodzeniu z obrotów. Jakbym trabantem jechał :/

    Ja niestety nie mam takiej możliwości żeby przepróbować przepustnice na podmiane

    Daj znać czy u Ciebie to pomogło bo powoli tracę cierpliwość do AKL'a.
    Pozdro M.

  10. #10
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Takie falowanie to zadno falowanie. Jakby falowalo 400 to jescze norma
    A czym sie czysci to twoja inwencja bo i tak ja przeciez wycierasz na koniec.
    Wazne zeby nie byla czarna z osadu.
    Jak juz rozdlubiesz to na tyle, ze wyjmiesz przeplywke to szkoda nie wyczyscic przepustnicy bo roboty nie ma duzo wiecej.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •