Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 60

Temat: 1.6 szarpie dławi na niskich obrotach

  1. #51
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BajkoPisarz Pokaż post
    Gość mówił że wszystko musi się " uklepac"
    zmień mechanika. podłącz pod komputer przyczyn może być wiele od nieszczelności po przepływomierz, czujnik położenia wałka rozrządu, temperatury itp.
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  2. #52
    winczu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TJE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Dławienie silnika na zimnym (spadki obrotów) do 75st

    Witajcie! Po wielu zmaganiach z wyszukiwarkami, mechanikami, grupami na fb postanowiłem tutaj dorzucić dość nietypowy problem z którym nie mogę sobie poradzić. Opiszę dokładnie co i jak w sposób łopatologiczny, lecz wszystko od początku do końca.

    Pacjent: A3 8l
    pojemność: 1.6
    rok produkcji: 1997/1998
    kod silnika: AEH
    bez pompy powietrza wtórnego, przepustnica na lince

    Odpalam auto - dodaję gazu - jest okej. Po minucie każda reakcja na gaz powoduje spadek obrotów do 200 (czasem nawet zgaśnie), tak się dzieje aż do uzyskania temperatury 70-75 stopni i jak ręką odjął.
    Sytuacja występuje na benzynie jak i LPG. Gaz wykluczam, gdyż problem miałem jeszcze przed jego założeniem (lipiec 2018 ) lecz dławienie było dużo mniejsze i mniej wyczuwalne. Poza tym robiłem już 2 przeglądy, korekty i wszystko z gazem okej!
    Problem nasilił się przy jesieni i zimie, kiedy to auto potrzebuje pokonać dłuższego dystansu do nagrzania się jednostki.

    Do tej pory wymieniłem:

    - cewka zapłonowa (kupiłem auto z problemem losowego wypadania zapłonu, podmieniłem używaną, jest okej)
    - świece + przewody z beru na NGK
    - filtr powietrza
    - przepływomierz (mam 3szt, na każdym to samo)
    - przepustnica - czyszczenie, adaptacja, podmiana na inną (to samo)
    - nowe uszczelki kolektora ssącego (kiedyś pyrkał na zimnym więc zmieniłem - jeszcze były fabryczne, już zamieniły się w plastik)
    - sonda lambda (maj 2018 - palił 11l beny i wywalał 3 błędy - wtedy dławienie występowało może przez 20 sekund także nawet nie wiedziałem o problemie)
    - czujnik temperatury (4 pinowy)
    - czujnik powietrza dolotowego (za przepustnicą)
    - zamontowany katalizator euro 2 (lipiec 2018 ) - wcześniej była strumienica - takie moje 'widzi mi się'
    - sprawdzone nieszczelności, podciśnienia - brak
    - sprawdzany wydech (przy okazji montażu końcówki remusa) - okej!
    - napięcie akumulatora (po przekręceniu klucza 12,6-13v), odpalony 13,8-14v) - pali z dotyku w nawet największe mrozy

    Na Vag-com, VCDS 0 błędów, sporadycznie wyskakuje lambda (00525 26-10 - Output open) który samoczynnie znika (raz na parę msc) - zapewne od instalacji lpg
    wykonany test CO (negatywny, czyli ok)
    Auto nie pobiera oleju, nie kopci, uzyskuje nominalną moc, silnik suchy bez wycieków.

    Próbowałem wielu sposobów, od szukania nieszczelności, po podmianę elementów, reset ECU kończąc na jeździe na samej benzynie, kombinowanie z przepływkami itp... Nawet przyzwyczaiłem się do tego, bowiem mocne i zdecydowane dodanie gazu sprawia, że auto szybciej wkręci się na obroty i nie zdąży się zdławić, lecz ruszenie z miejsca spowoduje boksowanie opon a na śliskiej nawierzchni poślizg. Delikatne i zwykłe dodanie gazu powoduje natomiast w/w zadławienie.
    Pompę paliwa, wtryskiwacze wykluczamy - wtedy na LPG objawu by nie było, to samo tyczy się wtryskiwaczy LPG.
    Po przejściach z mechanikami, którzy non stop wymieniali przepływomierz i czyścili przepustnicę powiedziałem dość! Sam kombinuję na różne sposoby. Kilka osób w grupie Audi miało podobny problem, lecz spadki obrotów zdarzały się również na ciepłym silniku - po wymianie przepustnicy wszystko wracało do normy, u mnie natomiast problem dalej występuje.
    Sytuacja przedstawia się na filmiku:


    Postanowiłem tutaj szukać odpowiedzi, nawet znalazłem parę postów z takim problemem, lecz odpowiedzi co było przyczyną niestety nie uzyskałem, kontaktowałem się też z tymi użytkownikami - bez skutku - nie zaglądają na forum. Mam nadzieję, że znajdę osobę, która taki problem miała i wyeliminowała go.
    Z góry dziękuję oraz pozdrawiam!!
    Ostatnio edytowany przez winczu - 22-02-19 o 13:56

  3. #53

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    A3 8L 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam mam problem z audi a3 1.6 benz 97 r . Na cieplym silniku szarpie na obrotach 1400-2800. Na zimnym nie... Przepustnica wyczyszczona zaadaptowana, sonda lambda ok. Vag nic nie pokazuje zero bledow. Macie jakies pomysly ?? Dodam ze nieraz czuc dosyc mocno benzyna i dosyc duze spalanie. Ktos pomoze ?

  4. #54

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    A3 8L 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Audi a 3 1.6 benzyna 97 r Akl

    Witam mam problem z audi a3 1.6 benz 97 r . Na cieplym silniku szarpie na obrotach 1400-2800. Na zimnym nie... Przepustnica wyczyszczona zaadaptowana, sonda lambda ok. Vag nic nie pokazuje zero bledow. Macie jakies pomysly ?? Dodam ze nieraz czuc dosyc mocno benzyna i dosyc duze spalanie. Ktos pomoze ?

  5. #55

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Audi a3 8l - problem podczas jazdy ze stałą prędkością

    Witam serdecznie, mam taki problem z Audi A3 8l - 2000r. Gdy jadę ze stałą prędkością na 4 lub 5 biegu, obroty około 2100- 2800 czuję lekkie ale częste dławienie auta, albo jakby powietrze było źle dostarczane, przepływomierz wymieniłem na nowy gdyż wcześniej miałem też problem z jazdą po mieście itp. ten problem się rozwiązał. Została tylko kwestia właśnie jak jadę stałą prędkością, dodam że jak gwałtownie ruszam, puszczam gaz itp itd. To nic się nie dzieje, problem tego dławienie występuje w momencie gdy lekko trzymam pedał gazu i jadę sobię np. 80 lub 90 stałą prędkością, ani kontrolki nie wyskakują ani nic, wie ktoś może jaka może być przyczyna ??

  6. #56

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Angry Obroty w AKL

    Obroty Obroty brak sił już.
    Witam, na wstępie przepraszam z góry jeśli takie posty już były nie zauważyłem takich.

    Bujam się już dłuższy czas z dwoma problemami

    Pierwszym z nich jest delikatnie wahanie się obrotów na biegu jałowym wskazówka obrotomierza rusza się około milimetra dodatkowo jak dodam gazu obroty rosną ładnie tylko ze spadaniem jest gorzej czasem staną na chwile na ok.1500 i powoli spadną lub powoli spadają bez zatrzymania a czasem jest ok ładnie spadają na wolne spadanie obrotów nie mam filmiku.



    Drugim problemem znacznie bardziej denerwującym jak dojeżdżam do świateł wciskam sprzęgło obroty spadają do 500-600 i nagle wracają dzieje się też tak np jak auto stoi na jałowym i załączą się wentylatory też tak przygasa i wstaje filmik niżej




    W samochodzie męczyłem się już z falującymi obrotami które ustały po poniższych operacjach

    Nowa przepustnica
    Nowa przepływka
    Uszczelniony cały kolektor ssący ( nowe gumy na dole i u góry )
    Nowy przewód dolotu
    Nowa odma
    Nowy termostat ( z czujnikiem )
    Nowy czujnik temperatury płynu chłodzącego
    Nowy czujnik ciśnienia płynu wspomagania ( był wyciek )
    Nowa miska olejowa z czujnikiem poziomu oleju ( ciekło )
    Nowe świece i kable
    Nowa cewka zapłonowa
    LPG świeżo po regulacji i sprawdzeniu szczelności układu ( bez zmian )


    Samochód na tą chwile nie ma kompletnie żadnego wycieku nie wyskakuje nic na desce. Pożyczyłem od kolegi diagnostykę wywaliło błąd ubogiej mieszanki.
    Słychać ssanie w okolicy przepustnicy ( z tego co się dowiedziałem to normalne ) wszystko jest tam nowe i szczelne


    Może miał ktoś podobny problem i udało się go rozwiązać?
    Proszę o porady.

    Samochód to Audi A3 8L 1.6 AKL 101KM 2000r.

  7. #57
    kamikadzehp's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Audi a3 1.6 8L 1997 obroty (dławienie się)

    na filmie gaz delikatnie naciśniety nie do końca tylko troszkę następnie od razu puszczony, objawy dławienie się, oraz nawet gaśnięcie przy chęci ruszania , objawy występują tylko na luzie albo przy ruszaniu, gdyż kiedy auto jedzie (wydaje się ze zachowuje normalnie ale jak by inna praca silnika jest "wibracje " ) proszę o pomoc sonda nowa przepływomierz nowy, z mechanikiem zakładamy ze to może być przepustnica, może ktoś posiadał taką usterkę w przedlifcie https://www.transfernow.net/dl/20211221uFcUaHOF

  8. #58

    Data dołączenia
    Dec 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Szarpanie i nierówna praca

    Cześć,
    mam pytanie odnośnie A3 8L 1.6 AKL z LPG. Przestudiowałem poprzednie tematy na forum lecz nie znalazłem czegoś co mogłoby być dla mnie pomocne. Problem jest z falującymi obrotami i szarpaniem samochodu przy jeździe bez gazu czego wg mnie nie powinno być. Dzieje się tak i na benzynie i na LPG.

    Szarpanie występuje zawsze na każdym biegu, obroty czasem tylko trzymają się około 800rpm. Z rana zwykle jest tak, że przy przyspieszaniu i puszczeniu gazu do zmiany biegu obroty same rosną o jakieś 1-1,5k. Przy włączonej klimatyzacji obroty utrzymują się w okolicach 1,8 tys i falują. Na ciepłym silniku obroty czasem spadną do prawidłowych około 800 ale falują i czuć czasami delikatne szarpnięcia ale po dodaniu gazu dalej falują od 1 do 2tys. rpm.

    Kod błędu, który występuje:
    00533 - Idle Speed Regulation
    19-10 - Lower Limit - Intermittent

    Już wyczerpały mi się pomysły co może być nie tak. Obstawiałem lewe powietrze w kolektorze, bo był klejony przez poprzedniego właściciela. Założyłem drugi kolektor i wymieniłem wszystkie uszczelki i węże od podciśnień na nowe. Wszystkie kostki od czujników sprawdzone i w razie potrzeby wymienione na nowe. Poza tym wymienione na nowe zostały też:
    przepustnica (wraz z adaptacją), przepływomierz (podmieniony na sprawny używany - brak wpływu), czujnik położenia wału, czujnik położenia wałka, kable, świece (do LPG), cewka zapłonowa, wyczyszczone i sprawdzone wtryskiwacze, nowy regulator ciśnienia paliwa, czujnik temperatury oleju, czujnik pedału sprzęgła. Jedyne co jeszcze zostało to chyba sonda lambda lub jakaś usterka ECU.

    Już nie mam pojęcia co może być przyczyną nierównej pracy... Macie może jakieś pomysły co może powodować takie objawy? Mi się już skończyły pomysły...

  9. #59

    Data dołączenia
    Jun 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi 1997
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Jeżeli rosną Ci obroty systematycznie na jałowym bez dotykania gazu jak zejdzie z ssania to oznacza że sonda mówi papa albo już to zrobiła, na początku sprawdź jeszcze drożność odmy

  10. #60

    Data dołączenia
    Aug 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, po wyszukiwaniu na forum problemu dotyczącego nierównej pracy silnika zaobserwowałem że to dosyć częsta przypadłość tej jednostki.

    W moim Audi również mam problem z nierówną pracą silnika, bardzo odczuwalne jest szarpanie szczególnie przy niskich obrotach ale również i podczas jazdy. Na pierwszy ogień wymienione zostały świece, cewka oraz przewody (świece Bosh, kable i cewka firmy Janmor). Dodatkowo zdiagnozowałem pękniętą rurę odmy od rury przepływomierza więc wymieniłem cały dolot oraz przeczyściłem przepływkę.
    Problem jak był tak jest dalej. Wcześniej u mechanika podłączony pod komputer wywalił tylko błąd o zbyt ubogiej mieszance paliwa, ale mechanik stwierdził że może nie pokazać wszystkich błędów bo nie ma specjalnego VAG'a, więc zakupiłem interfejs Viaken VAG KKL. Po ponownym sprawdzeniu wyszedł błąd wypadania zapłonu na 3 cylindrze ( świece i cewki już wsadzone nowe).
    Teraz nie wiem czy ten nowy osprzęt jest zły czy problem siedzi gdzie indziej. Wiadomo że takim objawom może skutkować bardzo dużo rzeczy, jednak nie sztuką jest wymienić pół auta zanim się dojdzie co było przyczyną.

    Pytanie co według Was powinienem wymienić w następnej kolejności bądź czemu się przyjrzeć żeby dostrzec problem. Według wszelkich forumowiczów którzy borykali się z tym problemem wymiana tych podzespołów pomagała:
    - czujnik położenia wału
    - czujnik wałka rozrządu
    - przepustnica
    - silniczek krokowy
    - sonda lambda
    - moduł zapłonu
    - pierścienie na tłokach
    - czujnik temperatury
    - uszczelki zaworów
    - silniczek krokowy
    - UPG...


    Z tej listy mogę poniekąd wykluczyć sondę lambdę bo komputer nie wywalił błędu a odczyty były w normie.

    Dodam też że zauważyłem że objawy te nasilają się przy rozgrzanym silniku.
    Ostatnio edytowany przez lukaz92 - 23-08-22 o 12:35

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •