Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 53 z 53

Temat: Polski Vag 4.9 lub 2.5

  1. #51
    hoyraq's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TSK / WN
    Auto
    mała czarna suka
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    Jaka masz viste i jaki vag bo u mnie bieda i niestety pod vista widzi mi co jakis czas tylko autko ale nie wylapuje bledow niestety, a wylaczone wszystko co moze byc w windzie, zadnych antyvirow, tryb zgodnosci wlaczony i dalej lipa
    Ja miałem to samo, Vag wykrzaczał się w momęcie włączania diagnozy. Doperio ustawienie -"uruchamiaj jako administrator" - wszystkich plików .exe w katalogu VAG pomogło i wszystko teraz pięknie lata.

  2. #52

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dziś zrobiłem adaptację przepustnicy VW Tool'em. Co dziwne, błędu nastawnika przepustnicy już nie ma, ale silnik nadal źle pracuje!!! A błędów już żadnych nie ma!! Mam jeszcze pytanie do znawców: kanał/blok 17 do czego się odnosi? Z tego co zrozumiałem z angielskiego są tam wartości cylindrów, tylko co oznaczają. Wartości przedstawiają się następująco u mnie:
    1cy.l-660-680
    2cyl.-640-620
    3cyl.-640-620
    4cyl.-640

    Ktoś wie o co chodzi? Jaki wartości powinny być?
    Silnik pracuje nierówno, trzęsie, gdy podejdę z tyłu do tłumika to słychać jakby "pluł" w tłumik z przerwami....

  3. #53

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Tomasz_W-wa: czy robiłeś polskim vagiem adaptacje przepustnicy w swoim silniku AGN bo widze ze mamy te sam ejednostki i ja wyczysciłem przepustnice w weekend i polskim vagiem 4,9 i 2,5 sie nie da zrobić ( widziałem ze mamy wszystko takie samo i protokół przepustnicy) ja wchodzę tak:

    silnik
    bloki pomiarowe
    kanał 098
    klikam w ustawienia pierwotne ( pojawia si ena dole napis adaptacja przepustnicy trwa i po czym wyskakuje błąd numer bloku zabroniony)

    do tego mam do ciebie pytanie podepnij kabel i zobacz ile stopni otwiera ci sie przepustnica po wcisnieciu gazu do oporu bo mi tylko na 85% co mnie dziwi bo wizualnie otwiera się cała dzięki za pomoc.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •