Strona 31 z 132 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 301 do 310 z 1318

Temat: felgi z ET z poza dopuszalnych tolerancji. Tak, ET<=35 będzie tarło!

  1. #301
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Panowie powiedzcie mi, czy felgi o ET35 (tak czytalem tytul watku, ze trze) beda trzec, ale przy nastepujacych danych
    - szerokosc felgi 8
    - opona 215/35/19

  2. #302

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Podpinam się do pytania.

    ET35, 7,5J
    Opona 205/35/18?

    Bedzie tarło?
    Jeśli to coś zmienia to wpadnie do tego albo gwint albo sprężyny Eibacha.

  3. #303
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    no właśnie bo w tytule jest wypisane niekompletne info, bo ET35 może trzeć ale nie musi ?? powinna być dopisana w tytule jeszcze szerokość felgi bo pomiędzy 7,5J a 8,5J jest 13mm różnicy
    ET35 7,5J = ET48 9J
    czyli ET48 też będzie tarło jak jest szeroka felga, powiem szczerze że czytając niektóre posty można zgłupieć.

    mam felge 9J i kto mi powie przy eibach -30 jakie muszę mieć ET żeby było ładnie i nie tarło ??

    cichy ma 9J i z dystansem ET35 czyli przy standardowej feldze 8J jest to odpowiednik ET22 i mu nie trze mimo że masz pochowane koła w nadkolach ?? wtf ?

  4. #304
    ponior's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Wrocławia
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nikt tu nigdy nie powie w 100% czy będzie tarło czy nie, wszystko zależy od opony, jedna drugiej nierówna i od auta, przebiegu i stanu zawieszenia.
    Ja mam na lato i zimę felgi takie same i opony też 225/45/18. I w lato mi obciera czasami tył a na zimie nic a nic. Przecież mam wszystko takie samo
    Więc jeżeli ktoś ryzykuje na granicy tarcia to musi sam eksperymentować, bo u jednego będzie ok a u innego przytrze czasami.

  5. #305

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Czyli jak ma się gwint, ew kit Eibacha czy jakis inny to można mieć niższe ET?
    Dobrze wnioskuje z waszych wypowiedzi?

  6. #306
    york89's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Ja mam Eibacha -30 opony nowe Falken 225/40/18 8 cali et 43 i przy komplecie przyciera na nierównościach
    Ostatnio edytowany przez york89 - 10-03-13 o 16:05
    I do odcięncia temat się zagęszcza...
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...y-york89/page3 Moja

  7. #307

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Generalnie czytajac wasze wypowiedzi na temat czy cos bedzie tarlo czy nie, to widze, ze troche nie rozumiecie jak to jest z tym et

    Et jest to odleglosc od przylgni felgi do srodka opony (sroda szerokosci felgi)

    Nie mozna uniwersalnie stwierdzic, ze "felga z et 35 bedzie tarla" i koniec kropka, bo to czy trze czy nie zalezy od nastepujacych rzeczy:

    - et
    - szerokosci felgi
    - szerokosci opony
    - srednicy calkowitej kola (ale tego nie komentuje, bo mniej wiecej srednica kol na ktore zmieniacie jest w przyblizeniu taka sama).

    Ad. 1
    et - inaczej odsadzenie - im wieksze tym felga jest glebiej, tutaj chyba nie musze tlumaczyc, ze przy zbyt niskim et trze o blotniki, zbyt wysokie - trze o amory, drazki, stabilizator przy skrecie i dzieje sie rozne niefajne rzeczy

    Ad. 2

    Przy tym samym et, np 50 (zalozenie) felga szeroka na 8j nie bedzie tarla ani o blotnik ani o amor (itp) ale zakladam felgi o szerokosci 10j no i trze (felga z tego wzgledu, ze et zostaje bez zmian, tak jakby poszerza sie o cal na strone)
    Tak samo w druga strone - mamy felge o szerokosci 6j, ale et jest bardzo niskie, np 10 - no i trze

    Ad. 3
    No to tutaj juz najlatwiejsze
    mozna miec waska felge, et ******ste, ale zalozyc na to opone np na 7j o szerokosci 255 i tez bedzie tarlo
    Ale np. zakladajac na 9j 235 musze miec wieksze et, zakladajac 215 -et moze byc mniejsze

    Generalnie (przyklad)
    moze byc felga o niskim et (dla wiekszosci "zlym", ale nie dla wszystkich), szeroka, ale naciagnieta opona i nic nie trze, wszystko jest pieknie

    mozna rowniez zrobic negatywy i tez nie bedzie tarlo,
    jak sie negatywy same robia od gleby (8p tyl) to tez trzeba pamietac, ze im nizej tym kolo idzie bardziej w skos i sie chowa tak jakby

    moze byc felga o dobrym et, waska, ze zla opona i bedzie tarlo
    moze byc felga o dobrym et, za szeroka, ale z odpowiednia opona do felgi (bez naciagu i bedzie tarlo)

    takze do podania czy cos bedzie czy cos nie bedzie tarlo potrzeba:

    ET, SZEROKOSC FELGI, SZEROKOSCI I PROFIL OPONY

    p.s.
    gleba tez jest wazna, a poza tym przy pasowaniu kol z blotnikami na milimetry (nisko na gwincie lub air) to zmiana samych opon moze spowodowac, ze przycierek nie bedzie, bo opona oponie nie rowna, maja inna budowe, inny ksztalt, inaczej sie ukladaja przy/bez naciagu

    co do zawieszen, to im zawieszenie ma mocniejsza sile tlumienia to opona (kolo) moze byc blizej blotnika


    chyba tyle

  8. #308
    pawel_dziki's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    czy jest jakakolwiek szansa na zamontowanie felgi 19', szerokość 9', ET 29 do 8p?
    Profil opony to myslę byłby w granicach 225/35/19.

  9. #309
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    zerknij sobie do tematu usera dkamosinski. on u siebie założył felgę 9' ET41 i z tyłu jeszcze dystans 10 mm dokładał, więc ET 31 wychodzi.. a opony 215/35/19 bodajże ma u siebie

  10. #310

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kępno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Witam wszystkich

    Koledzy proszę o opinie na temat felg oryginalne jakie mam na aucie to 225/45/17 ET 56 zawieszenie oryginalne ambition chce założyć felge tych samych rozmiarów ale ET 42. Czy będzie to tak jak należy nie będę miał z tym problemów jakichś obcierek.
    zapomniałem dodać szerokość 7.5

Strona 31 z 132 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •