Pokazane rezultaty 1 do 10 z 1318

Temat: felgi z ET z poza dopuszalnych tolerancji. Tak, ET<=35 będzie tarło!

Threaded View

  1. #1
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Question felgi z ET z poza dopuszalnych tolerancji. Tak, ET<=35 będzie tarło!

    W planach jest wymiana felg. Problem lezy w parametrze ET, który przy upatrzonym przeze mnie wzorze, wychodzi poza zakres dpuszczlnej tolerancji tego parametru w modelu 8P ( 42-56 ) i wynosi 35. Szerokosc tej felgi to 8 cali a średnica 18 lub 19 ( w zaleznosci od prac jakie trzeba bedzie wykonac ).
    Po obliczniach wyszło, ze przy takiej zmianie płaszczyzna zewnętrzna nowych felg, zostanie odsadzona wględem zew. płaszczyzny felg fabrycznych o 2,735 cm na strone, czyli o dokładnie 1 cm więcej niż przy feldze 8x19 lub 8x18 ET 45.

    przejżałem wszystkie mozliwe zdjęcia ze strony:

    http://a3-felgen.de/index_isdn.php

    i czasem występuje odsadzenie o wiekszym mm-trarzu niz w tym, przeze mnie rozpatrywanym.

    Sedno sprawy podejzewiam tkwi w zawieszeniu ( co widac na wielu zdjęciach ) oraz poszerzaniu nadkoli.

    Jezeli oczywiscie istnieje rozwiazanie, dzieki któremu nałożenie w/w rozmiaru jest mozliwe i spełnia takie warunki jak:
    - przynajmniej 4 osoby w aucie i brak tarcia,
    - 3 osoby pełny bagaż, brak tarcia,
    - delikatne utwardzenie i obnizenie zawieszenia, bez koniecznosci wymiany amortyzatorów,
    - ewentualne poszerzenie nadkoli, bez niszczenia powłoki lakierniczej

    chętnie wysłucham profesionalne propozycje i namiary na speców w tej dziedzinie.

    Pozdr!
    Ostatnio edytowany przez Yel0n - 06-11-08 o 21:31

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •