Strona 125 z 132 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,241 do 1,250 z 1318

Temat: felgi z ET z poza dopuszalnych tolerancji. Tak, ET<=35 będzie tarło!

  1. #1241
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny felgi z ET z poza dopuszalnych tolerancji. Tak, ET<=35 będzie tarło!

    Co rozumiesz przez normalną jazdę? Równy asfalt?

    Edit: dostałeś odpowiedzi z praktyki. Skoro według Ciebie są tutaj sami teoretycy, to po co te pytania? Fachowe porady z fan page na FB jednak nie są wystarczające?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #1242

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wschowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak jechałem po autostradzie i testowałem czy nie otrze Widać praktyka praktyce nie równa. Skoro byli tacy co twierdzą,że im nawet 35 nie ociera tzn że coś musi w tym być. Więc sprawdziłem to na własnym aucie i faktycznie prawda. Jak ktoś ma słabe sprężyny to się nie dziwie ze trze. Wiec nie wiem czemu dalej próbujesz mi wpierać swoje, że wiesz najlepiej. Jak widać każdy przypadek jest inny.

  3. #1243
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Na autostradzie Ci to nie wyjdzie. Będzie ocierać na nierównościach i wolnych ostrych zakrętach z przewyższeniem . Ja miałem jeden sezon 8j i ET40 (zawieszenie S-line), raz wsiadł na tył znajomy ważący 80kg i na zakręcie przy dobiciu zawieszenia mi tak przytarło z tyłu, że do tej pory mam zdeformowany tylny zderzak. ET <40 zawsze będzie sprawiać problemy, część osób po prostu minimalizuje ten efekt montując dodatkowe odboje w tylne sprężyny, które ograniczają skok tylnego zawieszenia.

    Wysłane z Galaxy S9+ przy użyciu Tapatalka

  4. #1244
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bartek5860 Pokaż post
    Tak jechałem po autostradzie i testowałem czy nie otrze Widać praktyka praktyce nie równa. Skoro byli tacy co twierdzą,że im nawet 35 nie ociera tzn że coś musi w tym być. Więc sprawdziłem to na własnym aucie i faktycznie prawda. Jak ktoś ma słabe sprężyny to się nie dziwie ze trze. Wiec nie wiem czemu dalej próbujesz mi wpierać swoje, że wiesz najlepiej. Jak widać każdy przypadek jest inny.
    Następnym razem załaduj pełny bagażnik i 5 osób nie ruszając z miejsca - wtedy tez będziesz mógł powiedzieć, ze nie trze. Twój post jest doskonałym potwierdzeniem mojej racji w tej dyskusji, ale Ty albo nie potrafisz albo nie chcesz pewnych faktów zrozumieć.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1245

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wschowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przecież to oczywiste, że sprawdzałem to w mieście na dziurach, zakrętach, hopkach itp, przy załadowanym aucie. Napisałem tą autostradę ironicznie, bo PamaB ironicznie próbuje mi wmówić, że jestem debilem i nie wiem co robię. Racje możesz sobie mieć jaką chcesz i trzymaj się sztywno tych swoich reguł z teorii Ja sprawdziłem w praktyce i jest tak jak opisałem. Stanowczo wole mieć auto które wygląda, nawet jakby był jakiś procent szans na ocieranie, niż babciowóz z felgami schowanymi do środka.

    Dziękuje za odpowiedź normalnym osobą, Krumiak też słyszałem o tych odbojach, ale to chyba zwiększy też trochę sztywność auta ?

  6. #1246
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    To nie są moje reguły, tylko sprawdzone przez wiele osób i mnie osobiście na moim aucie dane. Niczego nie próbuję Ci wmawiać, zdążyłem już nie jeden raz udowodnić, że Twoje tezy są błędne. Sprawdziłeś i napisałeś, że trze, potwierdzając to, co było tutaj napisane wieki temu oraz moje słowa, więc nie rozumiem Twojego zachwytu. Odboje zmniejszą zakres pracy zawieszenia, nie dopuszczając tym samym do obniżenia do poziomu, przy którym będzie obcierać. Nie ma to nic wspólnego ze sztywnością auta, to nie jest rozpórka ani sportowe zawieszenie.

  7. #1247
    montenegro99's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Przeczytałem cały temat, ale nie znalazłem.

    Chce zapodać rotory (repliki ze względu na wyższe ET) 19" 8.5J ET45 na przód/tył. Opona 225/35 lub 235/35 żeby rant był równo z oponą.

    Jeździł ktoś na takim setupie? Nie obciera po załadowaniu?

    Na dzień dzisiejszy mam 18" 8J ET47 opona 225/40 i nawet załadowanym w 5 osób nie przyciera na nierównościach.

    Czy to prawda ze na nizszym/twardszym zawieszeniu jest mniejsza szansa na obcierki (parę osób o tym pisało)? U mnie jest Eibach Pro Kit -30 i amory s-line.

  8. #1248

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ncity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Kupione alufelgi 16" j7 et 46 do Audi A3 sportbackna oponie 225/55 R16. Będą pasować

    Witam, kupiłem alufelgi 16" j7 et 46 do Audi A3 8p sportback na oponie 225/55 R16. Dowiedziałem się że nie będą pasowały do a3 8p???;(((

  9. #1249
    PamaB's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    88 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Powinno być 205/55/16


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1250

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ncity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    I co nie mogę się poruszac w tych oponach? Mogą obcierac? Na te felgi mogę założyć 205/55 R16?

Strona 125 z 132 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •