Strona 3 z 132 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 1318

Temat: felgi z ET z poza dopuszalnych tolerancji. Tak, ET<=35 będzie tarło!

  1. #21
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Alan_bilstein Pokaż post
    a jaką miałes opone i jakie ET ?
    o ile się nie mylę to opona była 225/35/20 i ET 35. Jak się mylę to kolega mnie poprawi
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  2. #22

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu Pokaż post
    o ile się nie mylę to opona była 225/35/20 i ET 35. Jak się mylę to kolega mnie poprawi
    225/30 ET 35

  3. #23
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wracajac czesciowo do tematu, wiekszosc felg w sklepach, na aukcjach ma ET 42 mowimy o rozmiarze 18 i 8 cali, przykladowo orgiinaly RS4 maja ET43 a repliki z RS czy TT , czy jeszcze inne przewaznie ET42, czy mozna takie felgi spokojnie wsadzic do 8P jesli ma sie jeszcze obnizone auto o -30,
    teoretycznie powinny pasowac ?!
    skoro da sie wlozyc ET 35 i felge az 8,5 cala i nie ma tragedii , hmm
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #24
    Majk-i's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów - Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy to pomoże ale jescze raz napisze
    ja z tyłu wsadziłem felge 9,5 cala z oponą 255/30/19 i mało brakowało sądze że z oponą na 235/35/19 obyło by się bez przycierki a et felgi było 35.

    Potem na próbę dałem w spręzyny taka gumę usztywniajacą i dało się spokojnie jezdzić!
    Z moich pomiarów wzrokowych wyszło że felga o et40 w góe można zakładać spokojnie.
    Teraz będe brał felgi z et45 bo jednak czasem trzeba przewieżć komplet osób.
    German style w 10%

  5. #25
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    to mnie znacznie uspokoiles, gosc mnie wczoraj zazyl ze felgi z RS4 nie podejda do A3 , hmm mysle sobie pare osob ma na forum i jezdza ale...
    tez wlasnie mysle o felgach z ET45, ale moze sie cos trafi z ET43-43
    Tyle ze ja 18, bo male dziecko mam i lubie szybko jezdzic
    RS4 bedzie miala na wiosne co druga osoba i kazda nowa skoda octavia, ale ladne sa, heh
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #26
    Majk-i's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustów - Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Moim zdziwieniem też było że taka felga z taka oponą podeszła
    Z moich doświadczeni wynika czy 18- czy 19 ten sam konfort ale wiadomo te felgi muszą już byc mocne bo nasze drogi litości nie mają
    German style w 10%

  7. #27
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez janih Pokaż post
    ja mam 235/35/19
    majki...u janicha zawieszenie to fabryczne -16mm a felgi to 8,5 x 18 et 40 i we cztery rosłe osoby jak jechaliśmy auto tarło na zwykłych zakrętach ( 20km/h ) z powodu przechylenia za sprawą siły odśrodkowej.

    Uważam ze max co można wymodzic to 8x18/19 et 43... i trzeba sie bedzie liczyc z tym ze przy duzym obciązeniu na wiekszej nierownosci wystąpi delikatna przycierka. Fakt - skrajnośc praktycznie przez nikogo nie opisana... ale zawsze mozliwa.

    Mysle ze miro zapoczątkował ciekawą kwestie... Mianowicie czy auto jest rodzinne czy tez nie...

    osobiscie nie wuobrazam sobie mojego maluszka w foteliku z zonką z tyłu na felgach 19 i oponie o profilu 35...

  8. #28
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Yel0n, wlasnie o to mi chodzilo
    a dochodzi jeszcze jeden aspekt oprocz tego ET42/43 ze mam auto obnizone o 3cm
    wiem ze pejos ma 18 RS4 , nic nie trze, guma 235/40 ale mega twarde zawieszenie regulowane.
    na aukcjach i po sklepach netowych,katalogach pisza ze ET35 podchodzi, hmm podchodzi ale chodzi o to zeby nie bylo problemow
    niestety wybor felg z ET42 jest nieporownywalnie wiekszy niz z ET ponad 50, tych wlasciwie nie ma, pozostaja orginalne kola do A3/S3 a tych jak na lekarstwo
    ciekawa opcja sa 18/8cali z A4 B7, tam jest ET45, mysle ze nie byloby juz wtedy zadnego problemu
    co ciekawe jest to wlasciwie taka sama felga jak do S3 2007 tylko ze w S3 ma 7,5cala i ET56/54 , w A4 ET45 , a jest jeszcze taka sama felga do A6 i ma ET46 i juz 8,5 cala
    ale jest tez taka sama felga do A6 prezeznaczona do opon zimowych i ma 7,5c i ET36

    to samo jest z najpopularniejsza felga w 8P orginalna 17 ambition, ma ET56 i 7,5c ale jest tez taka fellga do opon zimowych i ma ET48 i 6cali.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #29

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yel0n Pokaż post
    Uważam ze max co można wymodzic to 8x18/19 et 43... i trzeba sie bedzie liczyc z tym ze przy duzym obciązeniu na wiekszej nierownosci wystąpi delikatna przycierka.
    Przy mojej konkretnej glebie i felgach 20 x 8,5 i et 35 prz 4 osobach na nierównościach przy dużej prędkości zdarzało sie że tył przytarł, gdyby nie było gleby nie było by przecierek.... fakt że opony były ostro przytarte od wewnętrznej strony zarówno z przodu jak i z tyłu

  10. #30
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    na aukcjach i po sklepach netowych,katalogach pisza ze ET35 podchodzi, hmm podchodzi ale chodzi o to zeby nie bylo problemow
    dla mnie bardzo wiarygodne są opisy na www.ats-company.com. Wg TUV pasuje et 35 ALE jest troszke do podziałania z błotnikami. Wszystko jest opisane w jezyku niemieckim, mianowicie jakie kroki nalezy poczynic przy jakich felgach, a jakie ida bez zadnych przerobek. To co pisza na allegro i mowia w sklepach to jedno ( patrz dobra sprzedaz ) a to co w rzeczywistosci to inna bajka. Gdzies na forum juz czytalem, jak jeden z posiadaczy 8p dobierale felgi za pomoca jednego z bardzo znanych konfiguratorow i to w sklepie przy sprzedawcy... i dobrali mu 8x18 et 35 ... potem tylko mozna bylo czytac " powiedzieli ze bedzie dobra a przyciera i nie chca wymienic.. teraz musze sprzedac"

    Ja uzywam kalkulatora i szarych komurek

    Inna kwestia to zawieszenie. W to sie nie zaglębiam... nie mam o tym zielonego pojecia i nie potrafie obliczyc odchylu amortyatorow przy danym obciazeniu. Nie da sie ukryc ze to istotny aspekt wplywajacy na mozliwsc dobory obreczy i jak najmniejszych konsekwecji. Natomiast to juz zaczyna odbiegac od auto rodzinnego bez wiekszych modow. Ja spodziewam sie dzieciaczka i tu jestem ograniczony...

    jak bym nie mial bobasa to bezapelacyjnie posadzilbym auto -30mm i zapodał 19...mazenie... sciska mnie jak ogladam 8p na felgach wiekszych niz 17...

Strona 3 z 132 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •