Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Blokowanie pasów bezpieczeństwa

  1. #1
    lachu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łaziska Górne
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Blokowanie pasów bezpieczeństwa

    witam chciałbym sie dzis zabrać za moje pasy ale nie wiem czy to ma sens. A więc gdy wchodze do auta blokuje mi pasy najcześciej jest to na samym początku zapalenia auta. Na postoju nie ma szans się zapiąć pas wychodzi tylko 5 cm. Pas odblokuje sie po ruszeniu autem i szarpaniu nim chwile. Co może być?

  2. #2
    lachu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łaziska Górne
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no cóż nikt nie odpisał ale temat uważam za rozwiązany. Poprostu kąt położenia pasa gdzie sie zwija jest inny niż z drugiej strony ponieważ auto było bite i kuleczka która jest odpowiedzialna za blokowanie pasów w czasie wypadku zbyt często podnosiła ten "cypelek" blokujący. Dzięki

  3. #3
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jak mozesz opisz dokladniej rozwiazanie, lub jak masz jakies foty wrzucimy to do dzialu warsztat przyda sie.
    .......

  4. #4
    lachu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łaziska Górne
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    fotki nie mam bo już poskręcane ale opisze więcej. Po wykręceniu pasa z zza tapicerki zauważyłem ze pas już w ogóle sie nie odblokowywał a nie znalem sie na zasadzie dzialania więc rozkręciłem z lewej strony plastik i tam znajduje sie te całe trybo blokujące gdy sie szarpnie pasem. ząbek który blokuje te trubo znajduje sie w środku więc go nie zobaczymy choć ja tam doszedłem heh. A za ciągłe blokowanie pasa była odpowiedzialna kuleczka w takiej ramce żółtej i plastikowej pod tym trybem. Od razu po zdjęciu tego plastiku ją widać. Blokuje ona pasy przy dachowaniu i jest tez odpowiedzialna za dociąganie kierowcy lub pasażera do fotela podczas wypadku. Ja tą ramkę całą wyciągłem bo nie miałem wyjścia ponieważ miejsce gdzie jest przykręcony pas ma zły kąt po tym jak był w te miejsce uderzony. A gdy kąt przykręcenia pasa jest choć troche zły kulka uruchamia cypelek który blokuje trybo. W moim przypadku podczas wypadku pas zablokuje sie ale nie bedzie już dociągał mnie do siedzenia z powodu wymontowania tej częsci. No cóż nie mam wyjścia a w prostowanie tego elementu blacharskiego bede sie bawił jak bedzie czas

  5. #5
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    witam mam ten sam problem. Wydaje się jasny ale nie rozumiem zasady działania. Skoro kulka blokuje pasy to co się dzieje kiedy auto stoi z górki albo pod skosem?

  6. #6
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    jeśli Ci to pomoże i innym to proszę masz tu zdjęcia mechanizmu pasów:

  7. #7
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Źle mnie zrozumiałeś. Problem zacinających się pasów jest rozwiązany. Ale zastanawia mnie jak to dziala na w 100% działających pasach, że sie nie zacinają jak samochód stoi pod skosem lub z górki
    pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •