Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 86

Temat: problem z pompą paliwa/wymiana

  1. #21
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    w kazdym PD dzwiek "plynacego" paliwa jest glosny

    Masz jakis problem z odpalaniem?
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  2. #22
    Audi A3 Lipsk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Podlaskie/woj. Mazowieckie
    Auto
    A_U_D_I
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    kolego solarrrr!Właśnie ta mała kosteczka jest orginalna od naszych ahf!A to co masz zamontowane i przerobione to chyba od benzynki choć to są tylko moje przypuszczenia!A na 100% wiem że ta mała kostka jest orginalna!Pokombinuj poszukaj w opisach może da się przerobić jeżeli nie to cały wkład do ahf z pływakiem kosztuje w ASO 250 zł.
    <<<<<<<< P_O_Z_D_R_A_W_I_A_M >>>>>>>>>

  3. #23
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    więc jeśli te kable są wyrwane i do niczego nie podłączone to 2 z nich idą do silniczka pompki (grubsze ) a 2 są od pływaka(cieńsze) , wystarczy podpiąć te dwa kable od pływaka pod ori kostkę i powinnien poziom się pojawić na liczniku.

  4. #24
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Leo ,zwróć uwagę ,że to diesel , gdzie tam przepustnica ma łąpać nastawy ?
    I nie chodzi o to ,że słychać zawór zwrotny ,tylko ,że zawór zwrotny nie blokuje paliwa spływającego do baku i po przerwie pompka musi napompować całe paliwo do instalacji paliwowej ,gdzie jeśli zaworek by zablokował , paliwo już by tam było.

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzyżowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    wlasnie tez mi sie wydaje ze zawor zwrotny puszcza i cale paliwo spowrotem wraca do baku i jak go odpalam to widocznie musi napompowac cale paliwo i mozlowe ze to to jest przyczyna tego dzwieku. dzieki pozdrawiam

  6. #26

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bełchatów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    MIG25.. podłączałem te kabelki do tej malej kostki na różne sposoby przy załączonym zapłonie czy nawet włączonym silniku i ani drgła..

  7. #27

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bełchatów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Przeglądałem internet w poszukiwaniu takiej pompy paliwa na małą zlączke i nie znalazłem.. może mi ktoś pokazać ową ??

  8. #28

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Pomocy!!!!

    Witam

    miałem problem z pływakiem ( pomimo pełnego baku , wskazówka ani rusz) - oczywiscie nikt nie odp w tej sprawie

    a wiec zajrzałem do pompy paliwa ... i zobaczyłem że ze w okolicy chyba czujnika ( tam gdzie wchodzi ten "drucik" od pływaka) pływa uszczelka koloru kremowego ... w pewien sposób ona nachodzi na ten mechanizm pływaka !!!!!czy powinna sie ona tam znajdować !!!!????


    prosze o pomoc

    jutro postaram sie zamiescic zdjecia -jak cos.

  9. #29
    grzesiek25lub's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam ! Mam problem a przeczytałem wszystkie tematy i nie mam pojęcia co jest z moja a3 tylko zgłupiałem a następująco pojechałem do wulkanizacji z wymianą tylnich felg po wyjechaniu zapaliła mi się kontrolka rezerwy pomimo ze dzień wcześniej zatankowałem za 100 zł. mimo to zdążyłem dojechać do domu około pół kilometra i silnik odmówił posłuszeństwa zgasł i od tej pory nie wiem co jest grane pompa paliwa przestała działać więc sprawdziłem bezpieczniki które okazały się dobre więc sprawdziłem miernikiem czy jest napięcie okazało się ze nie ma więc dobrałem się do przekaźnika z którym pojechałem do mechanika i okazał się dobry po podłączeniu go z powrotem było napięcie do pompy ale mimo wszystko nie chciał odpalić więc postanowiłem dolać benzyny co pomogło bo przynajmniej odpalił ale przy dodaniu gazu prawie gaśnie a z tłumika wydostaje się kłęba dymu o zapachu spalenizny a silnik wydaje dziwny dźwięk i nie mam pojęcia co jest więc proszę o pomoc.

  10. #30
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Miałem bardzo podobne objawy u siebie - silnik nawet jak odpaliłem to się dławił i "nie miał siły". Wymiana pompy pomogła w 100%.

    Polecam zamienniki magneti marelli (powinieneś znaleźć na allegro) Są tanie i u mnie przez ponad rok nie było problemów potem. Możesz śmiało wsadzić od 1.6, 1.8 i 1.8T - byleby nie od s3 choć i też da radę, bo ciśnienie jest ustalane nie przez pompę a regulator ciśnienia przy wtryskach.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •