Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 176

Temat: Duże spalanie

  1. #121
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...1/P0087/000135 - tutaj masz opisany blad jak jest cisnienie za niskie, Ty masz za wysokie ale moze jakies rzeczy beda wspolne pomiedzy oboma usterkami.

  2. #122

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam clubowiczów Audi.
    Mój problem polega na tym że po wymianie termostatu komputer wskazuje wieksze spalanie. Różnica jest nawet do 1,2 litra na 100 km. Teraz w trasie pali 6.1 a wczesniej bez problemu 4.9-5.1 a przecież silnik sie nie nagrzewał (Wskazania FIS)
    Przy wymianie wypiąłem wtyczke chyba od alternatora (w srodku druciane kabelki) ? akumulator mialem odłączony w celu wyjecia srubki która wpadła mi przy dokrecaniu krócca od termostatu. znajduje sie ona tuż przed termostatem.
    Przyczyna wymiany było niedogrzewanie silnika, wskaznik na liczniku nie podnosił sie. Dopiero po przyjechaniu 200 km na 1 kreske wzrastał a pózniej gwałtowanie opadał. Teraz szybko nagrzewa silnik do 90 stopni i trzyma.
    A druga sprawa to w zime palił na pół obrotu odrazu a teraz jak jest +20 i silnik jest nagrzany to potrzebuje troche dłuższego kręcenia. Czym to jest spowodowane? Kat wtrysku paliwa nieodpowiedni ?

    Pozdrawiam

  3. #123
    nervous's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam
    Mam pytanie odnośnie spalania w silniku 1.8 bez turbo. Mianowicie przeglądając dział spalanie na stronie autocentrum można zobaczyć że wynosi ono dla a3 1.8 125 km w granicach 12 l/100 km, trochę mnie to dziwi bo gdy przeglądałem spalanie przykładowo VW Golfa 4 z tym samym silnikiem i Skode Octavie też z tym silnikiem spalanie to wynosiło już w okolicach 10 l/100 km, dziwi mnie to bo te auta są cięższe od a3 a spalanie mają sporo mniejsze. Pytanie jest takie czy to ludzie przesadzają z tymi raportami spalania, czy z jakichś względów w audi faktycznie jest tak wysokie spalanie ?
    pozdrawiam

  4. #124
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nervous Pokaż post
    Witam
    Mam pytanie odnośnie spalania w silniku 1.8 bez turbo. Mianowicie przeglądając dział spalanie na stronie autocentrum można zobaczyć że wynosi ono dla a3 1.8 125 km w granicach 12 l/100 km, trochę mnie to dziwi bo gdy przeglądałem spalanie przykładowo VW Golfa 4 z tym samym silnikiem i Skode Octavie też z tym silnikiem spalanie to wynosiło już w okolicach 10 l/100 km, dziwi mnie to bo te auta są cięższe od a3 a spalanie mają sporo mniejsze. Pytanie jest takie czy to ludzie przesadzają z tymi raportami spalania, czy z jakichś względów w audi faktycznie jest tak wysokie spalanie ?
    pozdrawiam
    Silnik udany, ale nie polecany ze względu na apetyt na paliwo, mój w gazie z automatem pali 13l miasto/trasa 30/70

  5. #125
    Vattras's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Nie prawda. Ja posiadam takiego i nie narzekam, wahałem się z T ale ze względów kosztów eksploatacji T odpuściłem chociaż nie wykluczam kiedyś przesiadki. Właśnie wróciłem z długiego wyjazdu gdzie miałem 80% trasy i 20% miasta, na trasie dochodziło czasami nawet do 180km/h ale ogólnie 110-120, zrobiłem 627km na 47l (dokładnie nie pamiętam). W każdym bądź razie wyszło mi 7,4l/100km więc uważam to za przyzwoity wynik. FIS pokazywał 6,9. Jak jeżdżę 50-50 trasa miasto dochodzę do 8,5-8,8l/100km czyli wyszłoby około 9

  6. #126
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Vattras Pokaż post
    Nie prawda.
    Prawda, w każdym ASO to kolega usłyszy zawsze trafi się wyjątek od reguły, możliwe, że w kolegi przypadku tak jest Po prostu te silniki nie trzymają deklarowanego przez producenta spalania

  7. #127
    Vattras's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Proste, że wyniki podane od producenta są zbyt idealne i ciężkie do osiągnięcia w warunkach naturalnych ale żeby realne spalanie wychodziło niższe niż podane fabrycznie to jeszcze nie słyszałem

  8. #128
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Vattras Pokaż post
    Nie prawda. Ja posiadam takiego i nie narzekam, wahałem się z T ale ze względów kosztów eksploatacji T odpuściłem chociaż nie wykluczam kiedyś przesiadki. Właśnie wróciłem z długiego wyjazdu gdzie miałem 80% trasy i 20% miasta, na trasie dochodziło czasami nawet do 180km/h ale ogólnie 110-120, zrobiłem 627km na 47l (dokładnie nie pamiętam). W każdym bądź razie wyszło mi 7,4l/100km więc uważam to za przyzwoity wynik. FIS pokazywał 6,9. Jak jeżdżę 50-50 trasa miasto dochodzę do 8,5-8,8l/100km czyli wyszłoby około 9
    ...tu kolega zachwala spalanie w swoim aucie...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Vattras Pokaż post
    Proste, że wyniki podane od producenta są zbyt idealne i ciężkie do osiągnięcia w warunkach naturalnych ale żeby realne spalanie wychodziło niższe niż podane fabrycznie to jeszcze nie słyszałem
    ... a tu zaprzecza swojej wypowiedzi czy mi się wydaje?

  9. #129
    Vattras's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Mianowicie przeglądając dział spalanie na stronie autocentrum można zobaczyć że wynosi ono dla a3 1.8 125 km w granicach 12 l/100 km
    odpowiadałem na to, myślałem, że chodzi o dzienniki użytkowników Nieważne, mimo wszystko uważam, że 12l to jest dużo, spokojnie można to osiągnąć ale przy normalnej jeździe bez szaleństw to spory wynik

  10. #130
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDYNIA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ja mam 1.8T silnik osttanio zatankowałem 20l i przy emeryckiej jezdzie po miescie po 120 km zapiszczała i zapaliła mi sie rezerwa... :/ Zobacze ile zrobie bede jezdził tak długo aż poczuje że na prawde pusto w baku. A3 mam od nie dawna, problem mam z licznikiem i mam nadzieje że w tej kwesti źle pokazuje troszke

Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •