Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 176

Temat: Duże spalanie

  1. #71

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sarpedon Pokaż post
    to i ja podpytam nt. spalania. mialem problem z wyciekajacym olejem, mechanik zapewnil, ze bez wymiany dolotu sie nie obedzie (stary wychodzil z silnika), zatem wymienilismy.

    przy cieknacym oleju fis pokazywal gigantyczne spalanie, rzedu 12-27 l/100 km. obecnie, przy nowym dolocie fos pokazuje nizsze spalanie, ale nadal niepokoi mnie 12-22 l/100 km przy dodawaniu gazu, szczegolnie na 3 biegu. gaz dodaje na "polowe mozliwosci". podobno moga byc jakies pozostalosci w ukladzie, a olej musi sie po prostu wypalic, jak mechanik powiedzial. podobno wazne, zeby nie zalegl w turbinie, bo bedzie sieczka.

    czy zatem powyzsze spalanie jest akceptowalne? silnik przy szybkim zwiekszeniu obrotow dymi.
    ja nie odpowiem, bo się nie znam ale mam podobnie, olej mi zżera turbina, mechanik powiedział, że muszę ją jak najszybciej zregenerować bo olej nagromadzi się w intercoolerze, potem może pójść gdzieś tam indziej i może wywalić zawór czy coś. Nie pamiętam. Ale sprawa jest poważna. W dolocie nie miałem za dużo oleju, ale trochę ponad normę.

  2. #72
    Sarpedon's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    N/A
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dodam ciekawą informację, którą dziś zauważyłem. Miałem komunikat o niskim stanie oleju na FIS-ie przy uruchomieniu. Trochę docisnąłem dolot, bo miałem z tym problem i komunikat więcej się nie pojawił. Mechanik wymienił mi dolot, ale ciągle się luzuje.

    1. Czy komunikat niskiego poziomu oleju może mieć merytorycznie sensowny związek z niedociśniętym dolotem?
    2. Czy dolot od czasu do czasu się luzuje, czy jest jakiś problem z wibracjami silnika, że się luzuje?

  3. #73
    fuks87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ###
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    witam
    niestety mam problem ze spalaniem na biegu jałowym.OTóż w momencie kiedy sprowadzalem moja a 3 z niemiec komputer wyswietlal spalanie w granicach 1.3/100km natomiast dzis po wymianie filtrow i oleju po przejechaniu 20km i temp silnika 90 C wyswietlal 3.4/100km i stan caly czas sie utrzymywal. nie za bardzo wiem jak to rozumiec?chodzi o dotarcie ? udzielcie mi jakichkolwiek rad gdyz moja wiedza na temat diesla nie jest duża.

  4. #74
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Pojezdzij troche i sprawdz czy srednie spalanie sie zmienilo. Mi Fis tez na biegu jalowym roznie pokazuje. A to wynika nie z samego faktu spalania tylko algorytmu ktory "oblicza" spalanie chwilowe. Tym bym sie nie przejmowal.

  5. #75
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam,
    Po bardzo długim czasie okazało się, że mój mechanik po wymianie rozrządu źle wyregulował dawkę paliwa to się chyba nazywa regulacją kątu wtrysku paliwa, zostało to odkryte zupełnie przypadkowo w innym warsztacie i zostało poprawnie wyregulowane, teraz auto pali mniej
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Proszę zwrócić uwagę, że niektórzy odpisywali po 9 miesiącach, więc trudno przez taki okres obserwować temat. Wcześniej pomysły mi się skończyły i mojemu uwczesnemu mechanikowi też, więc przyzwycziłam się do spalania 11L. Naszczęście teraz cieszę się mniejszym spalaniem ok. 7,5L
    Ostatnio edytowany przez agab1985 - 10-02-10 o 12:52

  6. #76

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sejny
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Mam problem z moim "szmatankiem" (1.9 TDI 90 kucy). Pali jak prawdziwy smok (ostatnie wyliczenia 7,6l/100km)
    Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Kiedyś palił w granicy 5,7l/100km (i chyba nawet miałem cięższą nogę)

    Teraz na baku robię 650km z czego połowa to trasa reszta miasto. W trasie też za bardzo nie szaleję (obroty w granicach 2000) w mieście trasy różnie od 4 do 15 km bez korków raczej płynna jazda.

    Czy takie spalanie jest normalne??? Gdzie ewentualnie szukać przyczyny. Jak sprawdzić co nie bangla, co go tak suszy??

  7. #77

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Mam pytanie do właścicieli trójek z silnikiem 1.8 AGN. Czy wasze auta też spalają takie ogromne ilości paliwa? U mnie spalanie dochodzi nawet do 13l na setke Nie wiem gdzie leży przyczyna tak dużego spalania. Faktem jest, że mam dosyć cieżką noge , ale dziwne to jest żeby spalanie było aż tak duże. Prosze o pomoc

  8. #78
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #79

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sorki za glupie pytanie ale nie umiem znalesc na szybko...a wiec przeliczylem dzis koszty mojego spalania... mam ko3s, przez ten weekend dosyc czesto przyciskalem na gaz... suma; ok 24l na 100km czy to aby nie za duzo?

  10. #80
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    24l to ze 2x za dużo No prawie 2x.. Chyba że masz ze 300KM

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •