Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: Wysprzeglik i pompa sprzegła

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Nie powinno zapowietrzyc sie nic po za wysprzeglikiem i pompka sprzegla.

  2. #12
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    Nie powinno zapowietrzyc sie nic po za wysprzeglikiem i pompka sprzegla.
    a odpowietrzac bede tylko tym odpowietrznikiem przy wysprzegliku?
    a jak wypiac ten przewod przy pedale na scianie grodziowej . miejsca tam wcale i zawleczki nie widze.

  3. #13
    boninfante's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Nieszczelny odpowietrznik na wysprzęgliku

    Witam, wczoraj po wciśnięciu pedału sprzęgła pedał wpadł mi w podłogę i pierwszą myśl jaka przyszła mi do głowy to, że zapowietrzyło się sprzęgło. Długo się nie zastanawiając przeszedłem do operacji odpowietrzania sprzęgła(poziom płynu w zbiorniczku był odpowiedni) i gdy moja dziewczyna pompowała pedałem ciśnienie ja w tym czasie przymierzałem się do odpowietrzenia układu za pomocą odpowietrznika na wysprzęgliku. Gdy kazałem jej wcisnąć pedał i trzymać, aby odpowietrzyć układ zauważyłem i usłyszałem jak ciśnienie ucieka przez element odpowietrznika - konkretnie przez element, który zaznaczyłem na zdjęciu znalezionym w sieci.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f8893a566.html

    I tu chciałbym uzyskać informacje czy konieczna jest wymiana całego zaworu? Czy może wystarczy wymienić samą krańcówkę odpowietrznika?(wnioskuje po spince pod nią)

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wątpię, żebyś znalazł sam ten element zaworu, w etce ta część występuje w całości. Nowy w ASO kosztuje około 100-120zł, używki z wysyłką od 60-70zł, co wybierzesz Twoja wola... Jak już wiesz, używane potrafią robić psikusy

  5. Podziękowania dla bobasse za pomoc w problemie

    boninfante (14-02-15)

  6. #15

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ten zaworek jak zauważyłeś jest zabezpieczony spinką, po wyciągnięciu spinki normalnie to całe da się wyciągnąć i będzie uszczelnione oringiem zapewne. W moim 1.8t wprawdzie chyba jest inny wysprzęglik, ale też da się poszczególne elementy wymienić(choćby kupić zestaw naprawczy)

  7. Podziękowania dla adam458 za pomoc w problemie

    boninfante (14-02-15)

  8. #16
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Mozesz i tak i calosciowo nie ma roznicy
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #17
    boninfante's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki panowie za odpowiedzi! Jednocześnie chciałabym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami, które myślę że będą pomocne podczas podobnych problemów:
    - jeśli zdecydujecie się na wymianę oringu a jednocześnie nie chcecie żeby cały płyn znajdujący się w układzie sprzęgła wam uciekł z kwestii ekonomicznych bądź ochrony środowiska można tego uniknąć poprzez założenie woreczka bądź jakiejś jednorazówki na korek zbiorniczka i po prostu jego zakręcenie - wytworzy się w ten sposób podciśnienie które nie pozwoli uciec płynowi ale z kolei będzie trochę ciężej wyciągnąć zawór odpowietrznika.
    - oring przez który uciekało ciśnienie ma oznaczenie 02F141143A oraz wymiary: śr. zew. 9.25mm śr. wew. 6.07mm śr. ścianki 1,78mm. Oring musi być konkretnie takich wymiarów!
    - podczas odpowietrzania sprzęgła klasycznym sposobem w przypadku przepuszczania ciśnienia przez element odpowietrznika należy zmienić sposób odpowietrzania na wariant odpowietrzania od "dupy strony". Ja zdecydowałem się na ten sposób po dwóch popołudniach nieudanych prób odpowietrzania - nie wiem czy przy tym rozwiązaniu(osobny zawór przy wysprzęgliku umiejscowionym w skrzyni biegów) jest to jedyny poprawny sposób odpowietrzenia sprzęgła. Moim zdaniem najbardziej efektywnym sposobem odpowietrzania od drugiej strony jest skorzystanie z ciśnienia w przewodach hamulcowych - podłączamy wężyk 6mm do odpowietrznika hamulca któregoś z przednich kół następnie po jego poluzowaniu delikatnie pompujemy pedałem hamulca płyn do wężyka aż się przeleje. Przelany płynem hamulcowym wężyk podłączamy do uprzednio odkręconego odpowietrznika sprzęgła po czym zaczynamy pompować hamulcem, aby wtłoczyć płyn do układu hydraulicznego sprzęgła aż do momentu w którym w zbiorniczku z płynem hamulcowym przestaną pojawiać się pęcherzyki powietrza oraz do momentu aż płynu przestanie ubywać.

    Ponadto tak ku przestrodze należy uważać, aby płyn nie rozlał się na karoserię samochodu i inne metalowe części, gdyż powodować to może przyspieszoną korozję nadwozia
    Ostatnio edytowany przez boninfante - 14-02-15 o 15:26

  10. #18

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo Warszawy
    Auto
    A3 8P 5d
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Przed Swietami Wielkanocnymi mialem dziwne objawy,chcialem wyjechac z garazu,zauwazylem ze pedal sprzegla wpadl mi do polowy,myslalem ze to chwilowe,ale po kilku jazdach po miescie musialem podnosic pedal sprzegla.Wymieniona zostala pompa sprzegla pod pedalem,w raz kilku krotnym odpowietrzaniem.
    Zaraz po kilku jazdach problem wrocil ponownie,pedal wpadal,musialem go ciagle odbijac do gory.
    Mechanik powiedzial mi ze to juz nic wiecej tylko wysprzeglik.Czy w mojej A3 z 09r.wysprzeglik siedzi wsrodku w sprzegle?Trzeba zwalac skrzynie biegow,zeby go wymienic?
    Prosze jesli ktos mial takie problemy i juz wymienial wysprzeglik w A3 prosze napisac jak to wyglada i jakie mniej wiecej sa koszty.
    ——————
    Przy wymianie wysprzeglika,okazalo sie ze w srodku jest mokro sprzeglo prawie koncowka,a o kole masowym juz nie wspomne
    Latalo na boki na ok.0,5cm.Dziwne ze nic prawie nie czulem jak jezdzilem,ze cos moglo walic,tylko byly dziwne obajawy z pedalem sprzegla,szczegolnie jak wystawialem z garazu po nocy,pedal byl juz na polowie wcisniete.
    ------------
    Caly zestaw sprzeglowy wraz kolem masowym plus wysprzeglik 2tys zl.Teraz auto jak nowe.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez IBAN A3 - 18-04-15 o 15:11

  11. #19

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    a4
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Nie znalazłem bardziej odpowiedniego działo niż ten, wiec pisze. Ja mam problem z pedałem sprzęgła. Objawia się tym, ze tak do polowy stawia minimalny opór jakby trzymała go tylko jakaś sprężyna. Pedał po wciśnięciu wraca bez problemu. Dopiero po przekroczeniu polowy czuć, typowy opór no i dopiero od tej polowy można bez problemu wbić bieg. Czego to może być kwestia, tego ze jest zapowietrzone, uszkodzona pompa czy może wysprzęglik?

  12. #20

    Data dołączenia
    Feb 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Wymiana pompy sprzęgła A3 8L 1.9tdi

    Czy może ktoś poradzić, ponieważ wziąłem się za wymianę pompy sprzęgła i nie mogę "odłączyć" jej od pedały sprzęgła. Próbowałem wciskać te białe plastiki po obuch stronach na sprzęgle ale nadal nic.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •