Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: problem przy odplanaiu a3 05 r 2.0 tdi

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Question problem przy odplanaiu a3 05 r 2.0 tdi

    witam to pierwsze moje pytanko na tym jakze zacnym forum dlatego prosze o wyrozumiałosc.stałęm sie posiadaczem pieknej a3 05 r 2.0 tdi .gdy rano wstałem a autko stało na dworze miałem kłopot z odpalenie.na początku nie chciała wogóle kręcic dopiero za 4 razem po przekreceniu stacyjki odpaliła ale i tak (na 2 razy)tzn raz z przerwa ....co to moze byc czy podgrzewacze czy co???? na ciepłym pali normalnie.sprawdziłem styki akumulatora wygląda na ok. problem pojawia sie gdy autko znowu postoi i ostygnie.na ciepłym pali super.zadne kontrolki sie nie swieca autko jezdzi super ma 80 tys km i to mnie troszke martwi .dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 13:56

  2. #2
    prospect's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Dhaka
    Auto
    Audi S7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witaj
    Jeśli problem pojawia się tylko przy niskich temperaturach sprawdź świece a raczej ich podgrzewacz.Podjedz do ASO żeby sprawdzili ci świece.

  3. Podziękowania dla prospect za pomoc w problemie

    cygarko (15-11-08)

  4. #3

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dziekuje ci przyjacielu masz racje tak zrobie ...mam jeszcze 2ugi problem mianowicie wróciłem z niemiec i musiałem dolac wody do chlodnicy do zbiorniczka wyrównawczego bo zapaliła sie kontrolka i faktycznie nie było.no i dolałem i po 2 dniach znowu sie zapaliła kontrolka i faktyvznie bylo ponad minimum -ubyło-wystraszyłem sie ze to uszczelka pod głowicą ale jak wracąłme z niemiec grzałem cały czas 200 i nic temp ok.olej taki jaki ma byc korek nie zasyfiony tzn oleju nie bierze wody .i nie wiem co jest grane przewodyu wyglądają ok nigdzie nie ucieka nie wiem o co chodzi czeski film .wiesz cos moze co to moze byc??

  5. #4
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Peknieta glowica

  6. #5
    karioka1962's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam ubytek płynu możesz mieć przez nieszczelną chłodnice

  7. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Objawy peknietej glowicy. Plym ucieka przez mikro pekniecie do komory spalania. Problem wystepuje na niedogrzanym silniku. Poniewaz jak juz sie zagrzje to material sie rozszerza i nie ma problemu, dlatego na dlugiej trasie nie bylo problemu.
    AXX - 445Ps

  8. #7
    prospect's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Dhaka
    Auto
    Audi S7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Temat jest poruszony tutaj http://a3-club.net/forum/showthread....315#post289315 niestety czesty objaw 2.0 TDI BKD i nie tylko

  9. #8
    scre40's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz

    Domyślny hmmmmmm

    Cytuj Oryginalnie napisane przez CompSport Pokaż post
    Objawy peknietej glowicy. Plym ucieka przez mikro pekniecie do komory spalania. Problem wystepuje na niedogrzanym silniku. Poniewaz jak juz sie zagrzje to material sie rozszerza i nie ma problemu, dlatego na dlugiej trasie nie bylo problemu.

    hmmm no ja mam tgen sam problem, opisalem w odpowiednim watku do ktorego dales przekierowanie, z tym ze u mnie problem wystepowal rowniez na dlugiej trasie bo jadac z frankfurtu nad menem do bialego - 1600km okolo musialem dolewac plynu, moze u mnie jest to pompa wody jak sugeruje miro bo problem ten sam co u cygarko ale ja mam BMM silnik, zreszta prosilbym Cie o zapoznanie sie z moim problemem w linku ktory podales i wystawienie opinii...
    pozdrawiam.
    Kowal

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •