Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: wzrost obrotów na jałowym biegu

  1. #1
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny wzrost obrotów na jałowym biegu

    witam,

    mam często taki przypadek, że np. stając na światłach obroty silnika nagle wzrastają do nieco ponad 1000 obrotów/min i silnik równo pracuje na podwyższonych obrotach, jadąc dalej usterka zanika, ale na kolejnym postoju znowu mam to samo. Wskazówka obrotów dosłownie minimlanie nad 1ką.

    Nie dzieje się tak zawsze, ale często.
    Co jest tego przyczyną może ktoś wie i jak zaradzić??
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 17:52

  2. #2
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Temat byl juz maglowany na forum nie chcialbym Cie wprowadzic w blad bo nie wiem czy ma to rowniez zastosowanie w dieslach ale u mnie w benzynce bylo to samo. Problemem byla przepustnica, czyszczenie pomoglo. Innym powodem moze byc przeplywomierz. Ale tak jak mowie, poszukaj na forum bo nie wiem czy w dieslach tez to jest problemem.

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


  3. #3
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    sebeksitek, ale żeś walnął W dieslu nie ma przepustnicy, więc nie ma co czyścić... Tzn w niektórych jest, ale ma zupełnie inne zastosowanie niż w benzynie i raczej nie ma nic wspólnego z tymi objawami...

    Niestety ja pomysłów na to nie mam..
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #4
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius Pokaż post
    sebeksitek, ale żeś walnął W dieslu nie ma przepustnicy, więc nie ma co czyścić... Tzn w niektórych jest, ale ma zupełnie inne zastosowanie niż w benzynie i raczej nie ma nic wspólnego z tymi objawami...

    Niestety ja pomysłów na to nie mam..
    Dlatego mowilem zeby sie kolega raczej tym nie sugerowal a poszukal czegos wiecej bo u mnie z mechanika to tak srednio jest, tym bardziej w dieslu. Przedstawilem tylko koledze jaki ja mialem problem,a moze ktos inny szukajac trafi na ten watek i to co napisalem przyda sie mu.
    Ostatnio edytowany przez >sebek< - 16-11-08 o 06:30

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


  5. #5
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    przeszukałem całe forum, poczytałem różne rady i rozwiązania które komuś pomogły

    niestety u mnie chyba jest inna przyczyna... mechanik ma straszny problem, auto stoi od dwóch dni, nie iadomo dlaczego obroty podnoszą się...
    nie mam siły na to auto.. cokolwiek się zepsuje to nigdy nie można zdiagnozować od razu przyczyny ( klima, ubytki płynu chlodniczego, obroty) czy to w serwisie czy u innych fachowców

  6. #6
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie zawsze da się zdiagnozować na 100%. Podstawa na VAG, jak nic nie pokazuje to niestety ogarnięty mechanik, metoda prób i błędów na podstawie porad z forum.

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  7. #7
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    trochę poszperałem w internecie i pojawiła sie iskierka nadzieji na rozwiązanie tej usterki.

    Natknąłem się na wiele informacji gdzie uzytkownicy vw/audi mają identyczne objawy, tyle że ich auta mają filtr cząstek stałych...
    mam nawet rozwiązanie na ten problem ale...
    teraz pytanko jaki kod ma ten filtr ?? czy jest to 0GG czy może 7GG a może 7GN ?? czy jeszcze cos innego... bo nie wiem czy go w ogole posiadam ??
    w książce serwisowej mam wbite 0GG i QG1(przegląd co 30 tys) czyli może mam ten filtr?? sprowadziłem auto od helmuta i nikt mi o żadnym filtrze nie mówił. Jeszcze sie okaże że leję zły olej od momentu kupna auta.....
    W Niemczech lany był olej w systemie Longlife czyli taki który przeznaczony też jest do aut z filtrem cząstek (olej LowSAPS)
    U nas zacząłem lać 5w-40 co 15 tys.
    Gdybym miał ten filtr musiabym nadal lać 5w-30. Na szczęscie auto jeżdzi jeszcze
    więc albo znosi ten olej albo nei mam tego filtra cząstek stałych??
    jak sprawdzić jego istnienie ?

  8. #8
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Właśnie przegrzebałem ETKE i według niej w silniku BKD filtr cząstek stałych nie występuje.

    Jeżeli ETKA się nie myli, to:

    DPF - BMM, BLS, BMN, BUY
    brak DPF - BKC, AZV, BKD, BXE

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    oczywiscie ze w BKD filtra czastek stalych nie ma, dlatego mozna go tak modzic
    silniki AZV,BKD 2.0 16V sa bez filtra
    filtr ma 2.0 8V BMM i 2.0 16V 170PS BMN i BUY (163PS)
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tak tak, dzięki za odpowiedzi, już to zweryfikowałem, na innym forum ktoś wprowadził mnie w błąd bo znalezłem post gdzie napisano że "0GG" to filtr cząstek stałych, a taki kod mam w książce.

    a już miałem nadzieję, bo dużo ludzi posiadających ten filtr ma ten sam objaw... a rada jest taka żeby przejechać się 60-80 km/h przez 6 min na 3 biegu i powqinny objawy ustąpić.
    Po prostu jak ktoś pokonuje małe odcinki i autko nie rozgrzewa się dobrze, mało trasy itp. to sadza osadza się w filtrze cząstek i zapycha go systematycznie. Gdy nasycenie przekorczy 75 % zaczynają się problemy. Obroty podnoszą się automatycznie na biegu jałowym, temp. wzrasta następuje procedura oczyszczania - wypalanie sadzy.

    Mimo wszystko przećwiczę to w moim autku (aktualnie choroba), może u mnei ta sadza gdzieś indziej zapchała ))

    a i fajny link z opisem co i jak dla posiadaczy tego filtra : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic...er=asc&start=0

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •