Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 60

Temat: uszkodzona skrzynia biegów

  1. #11
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przy kompletnej regeneracji przynajmniej wiadomo co sie ma.
    Czym wlasciwie padnieta skrzynia sie objawia?
    Zgrzyty i brak precyzji?

  2. #12
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Koledzy u mnie coś wyje z lewej strony, z okolicy koła:/ Stawiacie na łożysko czy skrzynię biegów? Wycie nasila się w momencie hamowania, występuje również przy niskich prędkosciach, również podczas jazdy na luzie:/ Biegi wchodzą normalnie, nic nie strzela. Wydaje mi się, że łożysko piasty brzmi inaczej kiedy się kończy, czy jest jakiś sposób (domowy) aby sprawdzić czy to na pewno skrzynia?

  3. #13
    Michi's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Mam to samo, w 1.9 TDI myślałem, że to łożysko w lewym kole, ale na podnośniku okazało się, że po rozpędzeniu kół wycie dobiega ze skrzyni i na luzie i na biegach, czyli, że jakieś łożysko chyba przy mechanizmie różnicowym. Może ktoś się orientuje jaki jest koszt wymiany tej usterki w skrzyni? I czy da się to zrobić w garażu?

  4. #14
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    pomogła wymiana opon, to one były sprawcą wycia

  5. #15
    Oxido's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    odkopie temat .. jakis rok temu cofalem szybko i wyskoczyl mi wsteczny ,byl spokoj i teraz gdy cofam mam takie stukanie im szybciej jade tym szybciej stuka dzieje sie to tylko na wstecznym no i oczywiscie wypada bieg przy szybszym cofaniu, z reszta biegow nie mam problemow , sprzeglo bylo robione , cala skrzynia do wymiany czy da sie cos podratowac? ewentualnie jak myslicie czy to juz definitywny koniec czy jeszcze troche mozna pojezdzic ?

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Możesz pojeździć a możesz któregoś pięknego dnia nie dojechać do celu bo coś urwie, zgrzytnie i po zawodach (mowa oczywiście o biegu wstecznym). Mam za sobą w tym tygodniu mały remont skrzyni biegów. Wymiana łożysk, wałka atakującego (tak to chyba się zwie), nitów i synchronizatorów. Stanowczo radzę jechać do ludzi co się na tym znają. Każda skrzynia z nitami fi 9 około jest w grupie ryzyka i to kwestia czasu kiedy np jeden puści i zrobi się dziura w obudowie. Nowsze z nitami fi 11 bodajże lepiej się sprawują przy spokojnej jeździe.. Jak rozmawiałem z 2 znachorami co zajmują się naprawą skrzyń biegów nie mieli sytuacji żeby śruby się zerwały. Moim zdaniem warto się tematem zainteresować poważnie ponieważ koszta części tj. zębatek, wałków, łożysk wzrastają w tempie zawrotnym. A gdzie jeszcze demontaż, montaż skrzyni biegów...
    Najgorsze jest to, że praktycznie nie ma możliwości (krążą opowieści w internecie, że jest sposób) wychwycenia początku końca nitów.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowany przez pawelo88 - 03-08-14 o 22:30

  7. #17
    Oxido's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    no to mnie nie pocieszyles.. duzo Cie wyniols taki remont? gdzie robiles?

  8. #18

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    AUDI A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam. Miałem właśnie tą nieprzyjemność, że zerwał się nit i poszedł w skrzyni 3,4 i wyskakiwał 5 bieg. Wymieniłem całą skrzynię. Za skrzynię zapłaciłem 900zł. Za montaż nowej normalnie liczą sobie około 300zł.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W moim przypadku problem polegał na dziwnym hałasie przy prędkościach powyżej 70km/h pod koniec z każdym przejechanym kilometrem było coraz gorzej. Sprawdziłem z wierzchu skrzynię czy nie ma wycieków, było sucho. Po konsultacjach wniosek łożysko igiełkowe. By zmniejszyć koszty podjąłem się demontażu i montażu na własną rękę więc parę groszy odpadło. Zaprzyjaźniony mechanik umówił mnie do znachora obok Suchedniowa tj. Ostojów. Człowiek starszy przyjął skrzynię w sobotę i na poczekaniu wymienił to co było trzeba. Z tego co mówił u siebie w warsztacie robi tylko skrzynie min. do 1.6 i polówek. Na pamięć zna każdą śrubkę. Za robotę i kilka jego części (wałek, 2 synchronizatory, łożyska) zapłaciłem 400zł. W najgorszym stanie był wałek... zwróć uwagę co się stało z jego osadzeniem. Śruby i olej we własnym zakresie.

    Nity były tylko częściowo wymienione więc tylko czekać jak reszta by się posypała. cała operacja zamknęła się w kwocie ok 700zł w tym uszczelnienie wału silnika od strony skrzyni biegów. Wracając do Twojego wstecznego... na Twoim miejscu myślałbym o naprawie. Bez otwarcia jej nie zobaczysz co ją gryzie jedź do kogoś kto się rzeczywiście na tym zna i oceni. Tyle tam w środku pierdół że głowa boli...
    Na deser zdjęcie tych słynnych nitów:
    Ostatnio edytowany przez pawelo88 - 04-08-14 o 17:25

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świnoujście
    Auto
    Audi A3 1.6 1999r
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam,gdy ruszam z 1 zaczyna sie szarpanie (żabkowanie)i to samo jest przy 2 i 3 gdy przyśpieszam słychać jak by strzał i traci moc,czy można prosić o pomoc co może dolegać?Audi A3 1.6 Benzynka 1999 rok 204 tys przebiegu.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •