Strona 126 z 154 PierwszyPierwszy ... 2676116124125126127128136 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,251 do 1,260 z 1538

Temat: Jakie opony na zime polecacie ?

  1. #1251

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam.
    Z tego co widzę każdy pisze tutaj o oponach których nowy komplet kosztuje przynajmniej 1000zł. A co powiecie o tańszych oponach zimowych typu:

    1. 205/55r16 KORMORAN Gr.MICHELIN link allegro-> http://allegro.pl/4-nowe-opony-zimow...633094327.html
    2. 205/55R16 GOODRIDE SW608 2015 link allegro-> http://allegro.pl/4-nowe-opony-zimow...612753838.html

    Jeżdżę naprawdę dość mało (do pracy mam 3km), mazowsze, głównie odśnieżone drogi.. więc nie chciał bym wydawać zbyt duzych pieniędzy na nowe oponki. Mam obecnie rozmiar 205/55 16'.

    Kolega jeszcze poradził mi ewentualną opcję używek na tył i nowych na przód.

    Co myślicie?

  2. #1252
    ADAMS91's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    Brak :(
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    164 razy
    Podziękował
    942 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fun89boy Pokaż post
    Kolega jeszcze poradził mi ewentualną opcję używek na tył i nowych na przód.
    Co myślicie?
    ja osobiście odesłał bym kolegę do psychiatryka. sorki. ale takie jest moje zdanie.

    jest jedna zasada (wpoił mi ją mój ojciec) jeżeli chodzi o opony. to jedyny element samochodu, który fizycznie styka się z drogą. i nie można na nich oszczędzać.
    możesz wydać te 2-3 stówki mniej, te opony które podesłałeś nie mówię że są złe, ale odpowiedz sobie szczerze, czy na 2-3 sezony te 200 lub 300 zł więcej to dużo?
    mówisz że nie jeździsz dużo i tylko krótkie trasy, a gdyby jednak trafiła Ci się podróż gdzieś w góry? gdzieś gdzie te drogi są jednak mniej zadbane zimą?

    rozumiem wszystko, że czasami ciężko jest wykrzesać kasę na lepszy komplet, ale widziałem już takich co na przodzie właśnie mieli "dobry bieżnik" a z tyłu "gorsze" i zawijali się na drzewach.
    ludziom ciężko wytłumaczyć że opony to jeden z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa w naszych autach ..

    chwała Ci za to że chcesz kupić nowe opony!, bo znam takich co kupują opony na zimę wmawiając sobie że skoro opona ma 8 lat, ale bieżnik jest duży to przecież będą dobre - SAMOBÓJCY!

    a z tych dwóch kompletów które wysłałeś bardziej polecał bym te:
    http://allegro.pl/4-nowe-opony-zimow...&aid=20493318&
    OOOO
    ADAMS

  3. Podziękowania dla ADAMS91 za pomoc w problemie

    fun89boy (09-09-15)

  4. #1253

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Bardzo dziękuję Adam.
    Twoje argumenty do mnie przemawiają. Kupię komplet nówek ten który poleciłeś z tych dwóch podanych przeze mnie.

  5. #1254
    pitermaestro's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Zakupione w tym tygodniu Nokiany WR D4 205/55/16 zobaczymy jak sie beda sprawować. Ktoś jeszcze sie zdecydował na ten model na zime?

  6. #1255

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 TDI - CLHA (105 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Prosiłbym o opinie na temat dwóch opon. Miał ktoś z Was może do czynienia z takimi oto oponkami:

    1. 195/65 R15 YOKOHAMA WDRIVE V905 => http://allegro.pl/4x-195-65-r15-91t-...657423172.html
    2. 195/65 R15 PIRELLI SNOWCONTROL 3 => http://allegro.pl/hit-4x-195-65r15-o...284819821.html

    Które byście bardziej polecali?

  7. #1256
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek040893 Pokaż post
    Prosiłbym o opinie na temat dwóch opon. Miał ktoś z Was może do czynienia z takimi oto oponkami:

    1. 195/65 R15 YOKOHAMA WDRIVE V905 => http://allegro.pl/4x-195-65-r15-91t-...657423172.html
    2. 195/65 R15 PIRELLI SNOWCONTROL 3 => http://allegro.pl/hit-4x-195-65r15-o...284819821.html

    Które byście bardziej polecali?
    miałem yokohamy v902, całkiem dobre, ten model 905 jest ulepszony i bardziej dopracowany z tego co się chwalą w testach, sam bym kupił gdyby produkowali z indexem pred H bo lubię latać ok 200 nawet zimą po suchych autostradach . Wybrałbym yoko bo śmieszne pieniądze za opony bardzo przyzwoite i rok produkcji masz 2015 a tych pirelek 2013 co przy oponie zimowej jest szalenie istotne, nawet jeśli nowa ale zaraz będzie miała 3 lata to moim zdaniem nie ma sensu skoro jest mnóstwo innych opon z t roku 2015 za takie same pieniądze...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    a kolega z Opony.lux tylko coś tam doradza czy ma gotowe oferty z dobrymi cenami, bo sam jestem ciekawy i pewnie zaraz wysypią się chętni na zakup, stronkę z grubsza pzreglądałem ale czekam na ciekawe propozycje

  8. #1257
    xq92x's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Golub-Dobrzyń - okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pitermaestro Pokaż post
    Zakupione w tym tygodniu Nokiany WR D4 205/55/16 zobaczymy jak sie beda sprawować. Ktoś jeszcze sie zdecydował na ten model na zime?
    Ja planuję w najbliższym tygodniu zamówić identyczny komplet
    Chętnie dowiem się gdzie kupiłeś, za ile i jak z datą produkcji, czy nie robią jakiejś zbieraniny (jeśli to nie tajemnica)
    Z tego co wiem WR D3 sprawują się bardzo dobrze w dwóch znajomych autach, WR D4 zgodnie z obietnicami powinny być lepsze.
    Mają też dobre parametry odnośnie zachowania na mokrym, hałasu i oporu toczenia.

  9. #1258
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wr d4 to nowosc zatem nie ma sie co martwic o date produkcji. U mnie zostały na polu bitwy z goodyearem UG9 zobaczymy...

  10. #1259
    miotas's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TWIST/ Gdansk Kaszuby czasami
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    mialem nokiany WR A3.(225/45/17) jestem z nich bardzo zadowolony po dwoch sezonach bylo jeszcze 6 mm bierznika.
    Na te zime zastanawiam sie miedzy NokianamiWR D4, a... w sumie relacje jakosc cena wygrywa nokian. do tanszych opon jakos nie mam przekonania,(chociaz moze warto bylo by sprawdzic jakies nexeny czy falkeny)nie chcialbym powiedziec sobie kiedys ze zaoszczedzilem 500 ziko na oponach a 20 tys ziko rozbilem na drzewie...

  11. #1260

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Suzuki
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    miałem yokohamy v902, całkiem dobre, ten model 905 jest ulepszony i bardziej dopracowany z tego co się chwalą w testach, sam bym kupił gdyby produkowali z indexem pred H bo lubię latać ok 200 nawet zimą po suchych autostradach . Wybrałbym yoko bo śmieszne pieniądze za opony bardzo przyzwoite i rok produkcji masz 2015 a tych pirelek 2013 co przy oponie zimowej jest szalenie istotne, nawet jeśli nowa ale zaraz będzie miała 3 lata to moim zdaniem nie ma sensu skoro jest mnóstwo innych opon z t roku 2015 za takie same pieniądze...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    a kolega z Opony.lux tylko coś tam doradza czy ma gotowe oferty z dobrymi cenami, bo sam jestem ciekawy i pewnie zaraz wysypią się chętni na zakup, stronkę z grubsza pzreglądałem ale czekam na ciekawe propozycje
    Prowadzę sklep z niezłymi cenami, jeżeli szukasz czegoś konkretnego napisz na priv, podziałamy.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    wr d4 to nowosc zatem nie ma sie co martwic o date produkcji. U mnie zostały na polu bitwy z goodyearem UG9 zobaczymy...
    Siłą rzeczy nie ma opinii o D4 a o UG 9 już są. Miałem kilka kompletów D4 w rękach i mnie ten bieżnik przekonuje bardziej niż UG 9, które zresztą robione są bardziej pod zimę w zachodniej europie.

Strona 126 z 154 PierwszyPierwszy ... 2676116124125126127128136 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •