Strona 109 z 154 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,081 do 1,090 z 1538

Temat: Jakie opony na zime polecacie ?

  1. #1081
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Indeks prędkości mówi o tym, z jaką prędkością możesz na oponie się poruszać. Producent standardowo podaje, dopasowany do osiągów samochodu, ale nie jest musem, żeby taki indeks stosować.
    prawnie indeks musi byc taki sam lub wyzszy ( jak podaje producent/ swiadectwo homologacji auta, wersji silnikowej ), jest jednak przepis mowiacy o tym ze TYLKO w przypadku opon zimowych mozna OBNIZYC indeks predkosci, jednak przy tej zmianie nalezy nakleic na szybe przy kierownicy naklejke informujaca z jaka predkoscia max. samochod moze sie poruszac.

    malo kto pisze o indeksach i malo kto zwraca na nie uwage, a potem ubezpieczyciel w razie stluczki/kolizji/wypadku ma kolejna podstawe do niewyplacenia odszkodowania
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #1082
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Rozmawiamy o zimówkach. Tutaj, jak sam słusznie stwierdziłeś, są odstępstwa można założyć gumy z indeksem Q Fakt - ja się nie wyraziłem dosyć precyzyjnie. Ogólnie z ubezpieczycielami jest inaczej - pomimo tego, że złamiesz prawo, to jak Ci odmówią wypłaty ubezpieczenia, to muszą udowodnić, że miało to wpływ na zaistnienie zdarzenia. O ile bieżnik, zła nośność, czy zły stan opon, może temu posłużyć, o tyle przerżną każdą sprawę o indeks i nie sądzę, aby jakikolwiek rzeczoznawca dał im taką opinię.. Pod warunkiem, że oczywiście nie dadzą rady udowodnić związku. Były już takie sprawy i żadna nie skończyła się rozstrzygnięciem na korzyść ubezpieczyciela, teraz więc nawet tego nie sprawdzają, jeżeli opona nie jest rozerwana w niestandardowy sposób, który wskazywałby że np przekroczyłeś dozwoloną prędkość. Naklejkę trzeba nakleić w widocznym miejscu dla kierowcy, w Niemczech nakleja się na szybę z tego co wiem.

    Co nie zmienia faktu, że kolega wg przepisów prawa, do swojej 3.2 powinien mieć letnie z indeksem Y lub W :]

  3. #1083
    Keko.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GD
    Auto
    Audi/VW
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Konio_68 Pokaż post
    Jak Cię stać to bierz .Będziesz zadowolony .
    Opony kupuje się raz na kilka sezonów, czasami nie warto oszczędzać. Co do zadowolenia, to używałem w poprzednim samochodzie Alpiny a3 i byłem zadowolony (4 sezony przejeździłem)

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Co nie zmienia faktu, że kolega wg przepisów prawa, do swojej 3.2 powinien mieć letnie z indeksem Y lub W :]
    I takie właśnie posiadam a dokładnie 225/45 ZR 17 94Y

  4. #1084
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Te opony, które Ci podałem są równie dobre. Cena to nie wszystko. Trzeba dobrze wybierać Michelin kupiłbym do dużych przebiegów, bo u nich za to dopłacasz i na pewno to bardzo dobra opona, ale czy do jazdy po mieście? Winterhawk jest też wytrzymały, ale trochę mniej i parametry porównywalne.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Te opony, które Ci podałem są równie dobre. Cena to nie wszystko. Trzeba dobrze wybierać Michelin kupiłbym do dużych przebiegów, bo u nich za to dopłacasz i na pewno to bardzo dobra opona, ale czy do jazdy po mieście? Winterhawk jest też wytrzymały, ale trochę mniej i parametry porównywalne.

  5. #1085

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    mam
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam.
    Szukam opon w rozmiarze 195/65/15 do 8P 1.9tdi
    które wybrać doradźcie? :

    -Fulda KRISTALL MONTERO 3
    -Kleber KRISALP HP 2
    -Uniroyal MS Plus 77
    -Hankook i*cept RS W442
    -Dębica Frigo 2
    -Barum Polaris 3

    Jazda w 80% miasto.

  6. #1086
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Kolego parę postów wyżej, jest dokładnie takie samo pytanie i zostały dane odpowiedzi. Skąd też mamy wiedzieć, jakie opony masz wybrać, jak nic nie piszesz o budżecie, czego od opon oczekujesz, jakie są twoje preferencje itd.

  7. #1087
    JunioR1985's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościelisko
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cen opon nie znam ale gorąco polecam Dębice Frigo 2. Mieszkam w górach i jeszcze mnie nie zawiodła No i jeżdżę na niej już 3 sezony i nie wiele widać zużycia

  8. #1088

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    mam
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam. zakupiłem Uniroyal MS Plus 77,, jak przyjdzie zima to sie wypowiem jak sie sprawują. W zakładzie wulkanizacyjnym w którym zakładali na moje felgi powiedzieli że zły wybór dokonałem, że opona wyglada jak wielosezonowa, taki ma bieżnik, dobra na mokre drogi, ale nie na śnieg. Zobaczymy trochę się zasmuciłem ale zima pokaże.Pozdrawiam

  9. #1089
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Po bieżniku się opony dzisiaj nie poznaje, a Uniroyale są oponami dobrymi na deszcz i błoto pośniegowe. Ja mam poprzedni model i moim zdaniem nie masz się co martwić, bo ile masz tego śniegu na tej ulicy, a nawet jak jest to dobrze ciągną i wiesz gdzie i jak auto jedzie. Więcej jest błota i mokrej jezdni, ale dlatego też Cię zapytałem czego oczekujesz od opon, żeby Ci powiedzieć, którą wybrać.

  10. #1090
    bronx's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lidzbark Warmiński
    Auto
    Ford Mondeo 2.5 ST Titanium X
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Panowie, zamierzałem w tym roku kupić albo:

    - Continental ContiWinterContact TS850
    albo
    - Dunlop SP Winter Sport 4D

    ale przeglądając ceny znalazłem w cenie 100 zł niższej:

    - Yokohama W Drive

    Lepiej dołozyć te 400 zł do którychś z tych pierwszych czy nie ma sensu ? (a jeżeli tak to do której ?)

    ps. jazda to 90% po mieście.
    było Audi A3 1.9TDI - 130 KM // jest Ford Mondeo 2.5 ST Titanium X - 220 KM

Strona 109 z 154 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •