Strona 104 z 154 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,031 do 1,040 z 1538

Temat: Jakie opony na zime polecacie ?

  1. #1031

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ja w ubiegłym sezonie kupiłem zimiwe opony Nokian właśnie 16" i muszę przyznać, że ani razu mnie nie zawiodły. Nie warto szukać czegoś innego, bo w tej cenie to chyba najlepszy wybór.

  2. #1032
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawel_dziki Pokaż post
    jakie oponki polecacie na zime? interesują mnie 16. Jeśli to coś zmienia przy wyborze odpowiednich opon to posiadam napęd quattro
    Dobrą cenę teraz na nie masz. 282 PLN. Alternatywa to Uniroyal MS plus 77. Trochę cichsze będą. Ja bym wybierał pomiędzy tymi dwoma. Good Year, który jest w podobnej cenie, mojemu kumplowi na passacie wyząbkował, więc raczej nie. Te będą najlepsze, bo w tym rozmiarze, ze względu na jego popularność, w cenach, aż takiej różnicy nie ma. Barumy, które są półkę niżej, są tańsze tylko o 20 PLN, więc się nie opłaca.

  3. #1033
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Chyba zmienię w tym roku zimówki na 17" 225/45 w mojej A3. Szukam opon w cenie do 2000zł za 4szt z rantem ochronnym.

    Wyczytałem, że najlepszy byłyby Conti TS850, ale te z rantem kosztują prawie 2500zł. Myślę więc nad NOKIAN WR A3 i NOKIAN WR D3 (cena ok. 1800zł) i DUNLOP SP Winter Sport 4D (ok. 2000zł).

    1) http://allegro.pl/2014-opony-nokian-...577939569.html
    2) http://allegro.pl/2014-opony-nokian-...573134381.html
    3) http://allegro.pl/opony-zimowe-dunlo...614434950.html

    Czym różnią się te dwa modele Nokiana? Z tego co wyczytałem A3 są wytrzymalsze, ale gorsze przy ruszaniu na śniegu, D3 bardziej miękkie, lepsze ruszanie, ale mniejsza wytrzymałość? Warto dopłacić do Dunlop 4D? Są w czymś lepsze?

    Teraz miałem 16" Pirelli Snow Sport 3D i były rewelacyjne. Przejechałem na nich 5 sezonów mocnymi autami i dopiero ostatniej zimy zaczynały zawodzić, choć były z 2005 roku...

  4. #1034
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    A3 - asymetryczne
    D3 - kierunkowe

  5. Podziękowania dla kuebk za pomoc w problemie

    wojt (19-09-14)

  6. #1035
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Kolego nic nie piszesz o potrzebach, to skąd mamy wiedzieć jakie opony Ci polecić. Ja bym kupił tańsze i dobre. Z tego co wymieniłeś wziąłbym D3

  7. #1036
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Większość czasu poruszam się po odśnieżonych drogach, ale wyjazd z garażu mam pod dużą, dłuższą górkę, więc kiedy napada śniegu jest ciężko.
    Faktycznie Nokian D3 mogłyby być dobre, ale nie chcę żeby za szybko się zużyły przy ostrzejszej jeździe.

    Pirelli zaskoczyły mnie wytrzymałością, chociaż nigdy jeszcze nie udało mi się zajeździć opon od nowości, więc porównania nie mam.

  8. #1037
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    To chcesz rzeczy niemożliwych, ale moim zdaniem, najbliżej Twoich oczekiwań będą Michelin Alpin A4, one są najbardziej trwałe i dadzą radę na śniegu. W ogóle Michelin robi trwałe opony, więc jeżeli planujesz je używać dłużej, to będzie to dobry wybór. Ewentualnie, jak nie chcesz tyle kasy wywalić, to Bridgestone Blizzak LM-32S 225/45R17 91H - po wpadce z poprzednim modelem, ten jest poprawiony i bardzo dobry, zwłaszcza pod względem mieszanki.

  9. #1038
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    To chcesz rzeczy niemożliwych, ale moim zdaniem, najbliżej Twoich oczekiwań będą Michelin Alpin A4, one są najbardziej trwałe i dadzą radę na śniegu. W ogóle Michelin robi trwałe opony, więc jeżeli planujesz je używać dłużej, to będzie to dobry wybór. Ewentualnie, jak nie chcesz tyle kasy wywalić, to Bridgestone Blizzak LM-32S 225/45R17 91H - po wpadce z poprzednim modelem, ten jest poprawiony i bardzo dobry, zwłaszcza pod względem mieszanki.
    Ale czy te Michelin, nie będą w podobnej cenie jak TS850? Sam posiadam te drugie (w 15") i polecam je, ale fakt, cena jest ciut dużawa..
    Ze swojej strony mogę Tobie #wojt podpowiedzieć, kupujesz opony na parę sezonów, więc te 300-400pln może zrobić dużą różnicę, ja bym dołożył do Contiego lub jak Cosmo-pl pisze do Michasia.

  10. Podziękowania dla szparag za pomoc w problemie

    wojt (19-09-14)

  11. #1039
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Będą, ale Conti moim zdaniem się szybciej zużyją. Michelin jest wytrzymały i to bardzo, a kolega o tym wspomniał. Wszystko będzie w okolicach 2000-2200 PLN.

  12. #1040
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Wytrzymałość jak wspominałem jest istotna. Wydanie 2000zł to już i tak o 600zł więcej w porównaniu gdybym został na 16-stkach... Michelin A4 widzę na allegro za niecałe 2300zł i to jest całkowity max z maxów, które mógłbym dać, ale czy faktycznie o tyle lepsze od Nokianów za 1800zł?

Strona 104 z 154 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •