Strona 51 z 154 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 501 do 510 z 1538

Temat: Jakie opony na zime polecacie ?

  1. #501
    bakunh's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Przyczepiliście się do tej Yokohamy dobra to wycofuje jej kandydaturę w tym roku, ale jeszcze o niej usłyszycie

    Ale tak ja mówiłem Michelin A4, Uniroyal MS plus 66 i Nokian WR G2 to dobry wybór.
    Ostatnio edytowany przez bakunh - 28-10-10 o 12:20

  2. #502
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jeździłem na tej Yoko i powiem wam, że całkiem niezła była. Sprawdziłem ją w trasie na gołoledzi tylnionapędowcem. Fakt, że była wtedy nowa i w mniejszym rozmiarze ale całkiem dobrze trzymała. Mi się wydaje, ze akurat te opony mają w większych rozmiarówkach nie za dobre wyniki. Ogólnie to dobra firma i nie ma co na nich psów wieszać.

    Co do Kumho, to sorry koledzy ale tu słowa złego nie dam powiedzieć. Jak ktoś je miał w Lanosie i zmieniał na dębice, to tylko o jego głupocie świadczyło Tak samo jak akumulatory montowane w tych autach (Delkor), bardzo dobre opony. Sam teraz będę Exste łowił na lato. Cena do jakość moim zdaniem najlepsza z dostępnych obecnie opon. Do tego całkiem nieźle wyglądają i przez brak popularności się u nas nie sprzedają = minimalne marże. Ja Kumho polecam.

  3. #503
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Co do Kumho, to sorry koledzy ale tu słowa złego nie dam powiedzieć. Jak ktoś je miał w Lanosie i zmieniał na dębice, to tylko o jego głupocie świadczyło
    Ja mówiłem o wcześniejszych autkach - np. Nexia.
    Dębice to swoją drogą.

  4. #504
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tresor Pokaż post
    Dlaczego nikt nie pisze o Michelinach? Nikt na tym nie jeździ, nikt tego nie kupuje? Np. Alpin A4?
    Ja jeździłem na michelinach 10 lat, zmieniałem na nowe co 3 lata.
    Co model to gorsze, no chyba że człowiek sie tak przyzwyczaja do dobrego że później mu nie pasuje... :/
    Ja już michelinów nie kupie.


    Moja Audi już stoi na zimówkach, tylko zastanawia mnie dlaczego wulkanizator powiedział że lepiej jak bym wziął Klebery niż te Pirelli ? Bez sensu... Wg mnie Pirelli to lepsza marka. Chciałem kontunować tą dyskusje ale nie umiał uzasadnić swojej tezy

  5. #505
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No dobra julo23 ale z tego co widzę to ty zostałeś przed tezą postawiony i to raczej podający (mechanik) powinien Ci udowodnić swoją tezę wyższości Kleberów nad Pirelli. Ze mną tacy mają ciężkie życie, bo ja zawsze chętnie szukam nowinek i Ci powiem, a nóż się dowiem czegoś ciekawego, czego nie wiedziałem. Problem w tym, że większość z nich nie wie nawet z czego opony są robione. No może jak cwańszy wygooglał, że z ropy naftowej, to z której jej części nie będzie wiedział żaden . Tak się zazwyczaj ich argumenty "lepszości" jednych i "gorszości" drugich kończą. Zazwyczaj jest to podyktowane marżą. Do pirelli, mniej sobie pewnie doliczają, ze względu na cenę hurtową i opłacalność sprzedaży. Podobnie jest z olejami i castrolami polecanymi zawsze i wszędzie. Nikt nie ma na uwadze prawdy, czy podparcia swojej tezy sensownymi argumentami. A jak słyszę hasło inteligentne molekuły, od razu uśmiech pojawia się na mojej twarzy . Niedawno trafiłem na chłopaka w magazynie, który wydawał opony. Młody, z 19 lat i pytam go jak te opony. Mówi, słuchaj teraz poza chińskimi, wszystkie są dobre i moim zdaniem będziesz zadowolony, bo mamy je akurat w spoko cenie i jest bardzo mało reklamacji na nie. Nie wymądrzał się, nie podejmował tematu na którym się nie zna, a dał mi użyteczną informację, że opony są solidne, ludzie nie mają problemów z wadami ukrytymi i są zadowoleni pod względem cena/jakość. Tyle Ci koleś w zakładzie uczciwie może powiedzieć. Więcej to jego radosna twórczość albo szkolenia specjalistów od sprzedaży "inteligentnych molekuł".

    Ja wziąłem uniroyale na zimę i na razie jestem zadowolony. Opona raczej komfortowa niż sportowa (potrafi zatańczyć - indeks T) ale nie traci bocznej stabilności. Cicha i na deszczu nieźle się sprawuje jak na zimówkę. To dla mnie wyznacznik, a przy cenie 168 PLN za sztukę, naprawdę nic lepszego bym nie znalazł. Co do śniegu i lodu, to się okaże jak będę miał okazję przetestować. Moim zdaniem, przy pewnej klasie opon, różnice są na tyle niewielkie, że można się przy wyborze, pokierować jednak ceną. A jak ktoś mi zaraz powie, że te parę centymetrów w teście ADAC robi różnicę, to niech lepiej w ogóle nie wsiada za kółko Chociaż same testy bardzo fajne i rzeczowo oraz w dobrej metodyce przeprowadzone.

    Co do marek, zazwyczaj dbają o jakość ale zdarzają się lepsze i gorsze produkty w obrębie jednej marki. Taka strategia, rozmyślnie prowadzona i stosowana przez sporą ilość producentów obecnie. Castrol świetnym przykładem. Pomimo, że mają dobre oleje, najlepiej zarabiają na przeciętnych i tych najwięcej sprzedają.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 01-11-10 o 14:00

  6. #506
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    @cosmo-pl zgodze się z Tobą, jedynie w jednej sprawie odnośnie tych paru centymetrów nie..
    Na słabszych oponach hamujące auto jedzie jeszcze 40km/h podczas gdy na na pozostałych oponach auto już stoi - tak wynikało z testów. W praktyce, ten przed Tobą zahamuje a Ty już nie i jest buuum z prędkością 40km/h czyli maski nie ma i jest namiot.
    Nie twierdze że Twoje są słabsze, zobrazowałem to jedynie.
    Ostatnio edytowany przez julo23 - 01-11-10 o 15:19
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  7. #507
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    dokladnie,tutaj chodzi o metry,nie centymetry.

  8. #508
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No tak ale nie chodzi mi o porównanie jakiegoś padła do dobrych opon ale tych z przedziału szczególnie polecanych i polecanych testów ADAC, bo jak zaczyna chodzić o metry to opona już chyba się przestaje łapać na sensowne oceny. Dodatkowo panowie bądźmy szczerzy, częściej niż o złą oponę, chodzi o niewłaściwe ciśnienie lub fatalnego kierowcę. Główną przyczyną wjazdów w d.. komuś jest niezachowanie właściwej odległości za poprzedzającym pojazdem i opona, żeby była najlepsza Cię nie uratuje w takiej sytuacji. Ja wcześniej miałem dębice i sporo akcji nagłego hamowania. Nigdy nikomu w dupę nie wpadłem, pomimo że przede mną raz, wydarzyła się stłuczka. Wysiedli Panowie ze swoich wypaśnych autek odzianych w najnowsze oponki, napchanych systemami i zachodzili w głowę dlaczego się nie zatrzymali Zresztą w oponach chodzi bardziej, żeby była ona dobra nie tylko na śniegu, ale na wodzie, suchym itp.

  9. #509
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Zresztą w oponach chodzi bardziej, żeby była ona dobra nie tylko na śniegu, ale na wodzie, suchym itp.
    Przecież nikt nic innego nie twierdzi.Dobry kapec zimowy ma się we wszystkich warunkach dobrze zachowywać.

  10. #510
    mazzi's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam do wyboru u lokalnego wulkanizatora takie oponki:

    - Kumho KW19
    - Pirelli Carving
    - Bridgestone Blizzak LM30

    Doradzicie co z tego wybrać najlepiej?

    Oczywiście oponki na zimę

Strona 51 z 154 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •