Strona 94 z 154 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 931 do 940 z 1538

Temat: Jakie opony na zime polecacie ?

  1. #931
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Nankangi maja bardzo dobre opinie i tez sie nad nimi zastanawialem

  2. #932

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    A czemu mają nie dać rady? Nie jest to jakaś kosmiczna moc, przy której strach wciskać gaz bo brak trakcji Jeśli Twoim głównym kryterium jest cena za opony to bierz taki rozmiar (z tych dwóch homologowanych oczywiście), który po prostu znajdziesz w lepszej cenie. Chociaż różnicy dużej nie będzie.
    Masz dwuletnią furę, włożyłeś w nią sporo kasy a teraz żałujesz na opony? Trochę dziwne podejście... Zamiast mieć zderzak czy cokolwiek innego wolałbym kupić porządne gumy. Nankangi nie są najlepszym wyborem, tym bardziej, że i tak chcesz kupić jakieś "nowe kilkuletnie". Ale jeśli zastanawiasz się między używkami a nowymy nankangami to tylko nowe nankangi. Uniroyale, o których piszesz są znacznie lepsze. Kup nowy porządny komplet opon i po temacie.
    Najpierw chcialem kupic uzywki jakies markowe, potem zaczalem sie zastanawiac, czy moze zamiast uzywek markowych za 1000 nie lepiej nowe nankangi za 1200, a jak wpadl mi pomysl, zeby wziac na raty to 100 czy 150-200 zl na miesiac nie zrobi mi roznicy i zaczalem myslec o czyms lepszym nowym
    chwilowo nie moge sobie pozwolic na zakup nie na raty, a opony zimowe jakby nie patrzec trzeba kupic, jak kupowalem zderzaki to moja syt byla nieco inna

    Roland -
    no wlasnie tez czytalem opinie, tylko

    1. czasem wstyd sie do bledu przyznac i czlowiek sam sobie wmawia ze sa dobre
    2. ktos nigdy nie jezdzil na lepszych
    3. ktos mogl jezdzic na lepszych, ale i tak nie wykorzystywal ich mozliwosci i nie widzi roznicy

    jakby ktos kto uzywal nankangow smialo napisal, bierz nankangi, jezdzilem, sa spoko - to bym je wzial, a tak to sklaniam sie bardziej do tych uniroyali - tylko nie maja rantu ochronnego i kiepsko beda wygladaly

  3. #933
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    uzywki zimowki starsze niz 2 lata i bieżnik<8mm nie mają racji bytu tzn taki zakup nie ma sensu , chyba że na jeden sezon byle przepękać
    nakangów nie znam osobiście, znam chińczyki ogólnie opinia jednoznacznie negatywna, i uważam że po co przekonywac się bądź nie czy tacy producenci polepszają sie z roku na rok, skoro w tej samej cenie mam europejską dającą spokojnie radę budżetówkę. Masz 17 koło, to kupuj 225/45. A jak ktos chce tanie rozwiązania, to po cholere kupuje audi , i ma koła 17 ? Zawsze krytykuję postawy ludzi chcący jeżdzić luxusowo, najlepiej ale za pieniądze za które serwisowało się golfa II. No tak to nie.

    grekson, test ADAC myślę że jest wiarygodny :
    http://www.oponeo.pl/artykul/test-op...e-185-60-r15-t

    http://www.motohurt.com/47031,firest...-r16-91-h.html

    oprócz tego, np Bridgestone :http://www.motohurt.com/46708,bridge...-r16-91-h.html
    również wysokie noty :http://www.motohurt.com/51092,nokian...-r16-91-h.html
    dobra cena , idealna na różne warunki drogowe, oprócz śniegu dużo suchego i mokrego, czyli jazda po trójmiejście jak najbardziej:http://www.motohurt.com/51355,yokoha...-r16-91-h.html
    Ostatnio edytowany przez marek_s3 - 04-11-13 o 21:55

  4. Podziękowania dla marek_s3 za pomoc w problemie

    ellepuma (05-11-13)

  5. #934
    ellepuma's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Podstawowy bład to taki ze opona 205/45R17 nie pasuje do A3 - jest za małąa średnicą i ma zbyt małą nośność.
    Z takimi rozmiarami kupiłam autko. Felgi oryginalne audi, a opony miały na nich właśnie taki rozmiar. Zasugerowałam sie tymi oponami, które były, stąd padła decyzja na ten rozmiar.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    tak to prawda za male kolo wyjdzie, powinno byc 225/45/17, jak mozesz to wymien sobie te opony na wlasciwy rozmiar , natomiast mechanik jest tępawy, nokian to tez producent klasy premium i model WR d3 jest bardzo dobrą oponą.
    Dzięki bardzo za poradę. Zimówek już niestety nie mogę zmienić, ale na wiosnę planuję zakup letnich, więc zrobię to w takim rozmiarze. Może pytanie wyda się Wam trywialne, ale kto pyta nie błądzi... czy musze zmieniać felgi też? czy wystarczy kupić opony 225/45 r17 zamiast 205-tek? Pozdrawiam i dzięki!

  6. #935
    brumek29's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Audi A4 allroad
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeżeli felgi masz oryginalne Audi to wystarczy zmienić oponki

    Możesz założyć 225/45R17 albo 205/50R17

  7. #936
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ja zrobiłem inaczej pomimo że na lato mam ori 17" to na zimę kupiłem alusy 16" + nowe 205/55r16. Cena Alu używek + opony wyszła 2400 - tyle co same gumy 17" . A tak zimą bardziej komfortowo , w razie rozwalenia opony mniejsze koszta i zawsze to 2 komplety kół i nie trzeba się z przekładaniem gumek bawić. w ogólnym rozrachunku wychodzi taniej i bardziej komfortowo.

  8. #937

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sośnicowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Konio_68 Pokaż post
    Ja zrobiłem inaczej pomimo że na lato mam ori 17" to na zimę kupiłem alusy 16" + nowe 205/55r16. Cena Alu używek + opony wyszła 2400 - tyle co same gumy 17" . A tak zimą bardziej komfortowo , w razie rozwalenia opony mniejsze koszta i zawsze to 2 komplety kół i nie trzeba się z przekładaniem gumek bawić. w ogólnym rozrachunku wychodzi taniej i bardziej komfortowo.
    Też bym szedł w tym kierunku bo kolega słusznie zauważa że lepszy komfort jazdy(jak dla mnie 17" na zime to jest przesada, autko bardziej sie męczy cisnąć takie walce po śniegu bo niema co ukrywać że w Polsce rzadko kiedy drogi są super odśnieżone chyba że w lipcu po drugie koszt jest niższy w razie uszkodzenia no i są 2 komplety kółek w razie czego co prawda ja zazwyczaj i tak przed przekładkami wole je wyważać bo przy naszych dziurawych drogach nawet po jednym sezonie kółka coś sie tam pokrzywią a szkoda niszczyć opone

  9. #938

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Przysucha
    Auto
    audi a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.
    Ja również jestem przed zakupem zimówek. Co myslicie o KLEBERACH KRISALP HP2 195/65 R15 ?
    Karolina

  10. #939
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    carola, odp gdzie jezdzisz w jakich warunkach malo sniegu miasto, dużo po górach itd

  11. #940
    xaero18's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Quattro nie pomoze bez zmiany opon?

Strona 94 z 154 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •