Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 173

Temat: brak mocy A3 1.6

  1. #151
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    06A906461B/1J0129574B to to samo

  2. #152

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Szarpanie auta

    Witam
    Mam problem ze swoją A3 a mianowicie. Auto podczas np ruszania ze świateł szarpie, brak mu mocy dzieje się tak nie zależnie czy silnik jest ciepły czy zimny.
    Byłem u mechanika sprawdził błędy i był błąd 537 Regulacja Lambda poza specyfikacją - wartość dolna - błąd sporadyczny. Mechanik powiedział że sonda do wymiany.
    Więc wymieniłem sondę na nowego Boscha lecz nic się nie zmieniło testowałem auto bez sondy i jeździ super brak szarpania lecz z sondą szarpie.
    Również spalanie jest na poziomie 12, 13l/100km auto z sondą czy bez pali praktycznie tyle samo.
    Przed oddaniem auta do następnego mechanika ponieważ obecny widzę że nie ma pojęcia za bardzo chciałbym się mniej więcej dowiedzieć co może być tego przyczyną.
    Z góry dodam że jestem laikem. Proszę o pomoc.

    PS
    Pacjent to : A3 8l 97r 1.6 AEH
    Auto posiadam około rok po zakupie auta wymienione zostały :
    Wszystkie filtry itp, olej , rozrząd , czujnik cieczy chłodzącej , kable zapłonowe , akumulator.

  3. #153

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przeprowadziłem kiedyś eksperyment z przepływomierzem w moim 1.6 AEH. Miałem wątpliwości co do jego działania, więc odłączyłem go. W efekcie ECU przyjął wartości średnie przepływu powietrza zależne od obrotów silnika. Skutkiem ubocznym tego eksperymentu było pojawienie się efektu silnego szarpania podczas ruszania i błąd związany z regulacją lambda. Wniosek był taki, że przepływomierz działa prawidłowo, a przynajmniej nie działa na tyle źle, by wymagał wymiany.

    Skutki uboczne, które obserwowałem mogą być jednak oznaką niewłaściwego działania przepływomierza. Choć w Twoim przypadku ECU nie uznał wskazań przepływomierza za podejrzane, problem może tkwić właśnie w nim.

    Proponuję Ci test podobny do mojego. Pojeździć trochę z odłączoną wtyczką przepływomierza. Jeżeli silnik będzie pracował lepiej. To znaczy że przepływomierz nie działa prawidłowo.

  4. #154

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam serdecznie. Posiadam Audi A3 1.6 APF. Wczorajszego dnia po odpaleniu rano samochodu silnik zaczął się dziwnie zachowywać, dziwnie "burczał", trochę nim tłukło i po wyjeździe na drogę zauważyłem, że samochód nie ma mocy. Postawiliśmy na świece i zostały one wymienione na nowe firmy NGK. Po wczorajszej wymianie silnik niby zachowywał się normalnie, jednak dzisiaj rano zaczęło się znów to samo. Zero przyjemności z jazdy, silnik na biegu jałowym dziwnie burczy i tłucze, podczas jazdy tak samo słychać to "burczenie", a samochód praktycznie nie reaguje na wciśnięty pedał gazu. Czytałem ten temat ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Dziś prawdopodobnie samochód będzie podpinany pod komputer.
    Dodam jeszcze, że samochód normalnie jeździ w gazie, jednak komputer sterujący LPG się zepsuł. Miałem jechać na wymianę, ale niesprawnym samochodem nie widzę sensu.


    EDIT

    Samochód został naprawiony. Po wymianie świec doszła jeszcze cewka do wymiany. Po wymianie silnik pracuje normalnie, nie faluje, a większość błędów po prostu znikła. Została tylko sonda. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez dudeka - 16-02-18 o 08:46 Powód: Audi naprawione

  5. #155

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Angry

    Cześć, to ja również się podepnę (8l, 1.6, 74kW (AEH?):

    Objawy:

    1) 'zamulony' - słabo reaguje na gaz
    2) Lekko falujące obroty (1100-1300)
    3) Po przygazowaniu na luzie obroty bardzo wolno spadają
    4) Podczas jazdy, najczęściej na Piątce, w okolicach 2.5 tys obrotów, przestaje reagować na gaz. Popuszczam wówczas trochę gaz, jadę dalej i po chwili jak by 'łapie' i ponownie zyskuje moc

    Dotychczas było zrobione:
    1) Wymiana świec (jedna była lekko zaolejona)
    2) Wymiana filtrów powietrza i paliwa
    3) Wyczyszczona przepływka (robiłem test z odpięciem wtyczki - bez przepływki chodzi o wiele gorzej)
    4) Wyczyszczona przepustnica

    Po wykonaniu w/w czynności znacznie zyskał na mocy, niemniej obroty wciąż lekko falują no i ten problem z utratą mocy.

    To co chodzi mi po głowie to jeszcze:
    1) Odma
    2) Przewody WN
    3) Cewka/aparat zapłonowy

    Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły/porady? Z góry dziękuję i pozdrawiam

  6. #156

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Szybkość spadku obrotów na luzie może być powiązana z czujnikiem wciśnięcia sprzęgła.

    Czy komputer zgłasza jakieś błędy?

  7. #157

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sfor Pokaż post
    Szybkość spadku obrotów na luzie może być powiązana z czujnikiem wciśnięcia sprzęgła.

    Czy komputer zgłasza jakieś błędy?
    O czujniku nie pomyślałem, dziś go odepnę i zobaczymy wtedy. Z tego co się orientuję, to jak nie mam tempomatu to nie jest jakaś niezbędna rzecz do zycia?

    A pod komputer podepnę się pewnie dopiero w weekend.

    Jakieś pomysły na ten brak reakcji na dodawanie gazu?

    Dzięki za odpowiedź

  8. #158

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Paliwo dozowane jest w zależności od ilości tlenu. ECU nie zwiększy dawki paliwa, jeżeli ilość zmierzonego powietrza nie wzrośnie. Czyli wszelkie nieszczelności układu dolotowego mogą być przyczyną. Kiedyś w Fiacie 126p sparciała uszczelka pod gaźnikiem. Silnik nagle tracił moc i odzyskiwał ją po krótkim postoju, kiedy nieco ostygł. Tutaj sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. bo powietrze które nie przepłynie przez przepływomierz nie zostanie wypełnione paliwem.

    Inna możliwość braku reakcji na dodanie gazu, to jakiś błąd zgłoszony przez kontroler, zbyt niskie ciśnienie paliwa, zabrudzony filtr paliwa itd.

    Nie wiem czy adaptacja przepustnicy ma coś do tego objawu.

  9. Podziękowania dla Sfor za pomoc w problemie

    asdf1x (10-05-18)

  10. #159

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To chyba nie pozostaje nic innego jak pojechać na diagnostykę, dzieki!

  11. #160

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Po namyśle, problemy z nieszczelnością dolotu powinno rozwiązać odłączenie przepływomierza. Wtedy ECU kalkuluje ilość powietrza zależną od obrotów silnika.

    Diagnozę należałoby zacząć od odczytania błędów w ECU. Wiedza o tym co nie pasuje komputerowi może pomóc.

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •