Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 173

Temat: brak mocy A3 1.6

  1. #111

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa/Węgrów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez edmondo Pokaż post
    Panowie i Panie,
    potrzebuję szybkiej pomocy.
    Wiem jak się korzysta z forum, pewnie znalazłbym odpowiedź ale na to potrzeba czasu, którego akurat teraz nie mam, więc proszę o jakieś podpowiedzi, co mogę sam sprawdzić, bo mój mechanior zawalony robotą na 2 tygodnie do przodu.

    Pacjent to 1.6 AKL + LPG, ale sprawa dzieje się na benzynie.

    2-3 miesiące temu pracował nie równo, nie miał pełnej mocy, gasł na zimnym (to samo na PB i LPG). Po rozgrzaniu praca silnika się poprawiała.
    Dostawał lewe powietrze - wymienoone zostały uszczelki pod kolektorem + świece.
    Odżył i jakiś czas chodził idealnie, jak nigdy.
    Któregoś dnia "prychnął" przy ponownym odpalaniu i znowu się pogorszyło.
    W zeszłym tygodniu stracił moc. Znowu łapał lewe powietrze, bo nie miał siły jechać. Przyśpieszał tylko po muskaniu gazu, przy mocniejszycm dodaniu zdychał. Okazało się, że poszła jakaś uszczelka przy przepustnicy.. Wymienione (przy okazji przewody zapłonowe też). Poprawiło się, ale nie było idealnie, czyli coś jeszcze mu dolegało. Miał jechać na poprawkę, ale ...
    Dzisiaj, przy próbie odpalenia znowu lekko "parsknął". Następnie odpalił ale pracuje jak traktor, jak C-330, albo gorzej.
    Cholernie nie równo, nie ma siły ruszyć, strasznie głośno.
    Auto jeździło od dwóch dni tylko na PB, więc LPG odrzucamy.

    Podrzućcie proszę jakieś pomysły, bo muszę sam w tym pogrzebać, bo mój mechanik zawalony robotą, a inny to zaraz pół silnika wymieni.
    Auto pracuje tak:

    Przejechało dzisiaj kilkaset metrów do garażu. Olej jest, płyn chłodniczy jest. Jedzie niby normalnie, ale strasznie śmierdzi spalinami i chyba trochę niespalonym paliwem. Wycieków brak.
    Jutro może się w końcu do niego dobiorę.
    Jakieś nowe pomysły, ktoś coś?

  2. #112

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    U mnie podobnym objawen były świece.. Tyle, że robiło tak i na PB i na LPG.

  3. #113
    piechu82's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    a u mnie cewka padła i palił na 2 gary

  4. #114

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa/Węgrów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez edmondo Pokaż post
    Auto pracuje tak:
    nie cytuje się całego posta bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów

    Przejechało dzisiaj kilkaset metrów do garażu. Olej jest, płyn chłodniczy jest. Jedzie niby normalnie, ale strasznie śmierdzi spalinami i chyba trochę niespalonym paliwem. Wycieków brak.
    Jutro może się w końcu do niego dobiorę.
    Jakieś nowe pomysły, ktoś coś?
    Winowajca znaleziony - wypadła (!) świeca z gniazda. Wisi na kablu! Prawdopodobnie był z nią już problem wcześniej (przy wymianie uszczelek), że siedziała za słabo.
    Gwint jakiś w gnieździe widać, ale pewnie za słaby.
    Czy gniazdo można nagwintować ponownie?
    Można świecę wkręcić na jakiś klej?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-06-16 o 22:39

  5. #115

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dostępny powinien być zestaw naprawczy. Jednak nie znam szczegółów technicznych związanych z procedurą naprawy. Z tego co pamiętam głowica jest z aluminium, dlatego nie należy wkręcać świec przy gorącym silniku i należy uważać z momentem przy ich dokręcaniu. Czytałem o tym w książce "Audi A3 Sam naprawiam samochód" autorstwa H.R. Etzolda.

  6. #116

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mi tydzień temu świeca się urwala..
    Zestaw naprawczy może i okej,ale potrzebne będzie zdjęcie głowicy, bo opilki wlecą.

  7. #117

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa/Węgrów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Wyciągnąłem świecę - gwint jest OK. Z tego co wypatrzyłem w bloku gwint też chyba dobry, więc może obejdzie się bez tulejowania itd.
    Co ciekawe chyba, pod świecą siedziała podkładka - to tak ma być?
    Kiedyś wcześniej wyskoczyła świeca na innym cylindrze. Co może być tego powodem?

    Zamontować jeszcze nie dałem rady, bo klucz do świec dostał nóg, jak pierwszy raz potrzebny i do jednej śruby do kolektora się dostać nie mogłem




    Sprawa świecy załatwiona - wpadła tuleja, bo gwint w bloku był jednak zerwany + nowa świeca.

    Teraz kolejne zagwozdki:
    1. po przekręceniu kluczyka oraz po odpaleniu auta odzywa jakiś dziwny piszczyk (film poniżej) - gaz zakręcony i wypalony, to nie jest piszczyk gazu, bo ten brzmi inaczej trochę, w sensie innej częstotliwości


    2. auto odpala, pracuje nierówno (podobnie bywało w przeszłości) ale najgorzej niepokoi mnie ten siwy dym z rury i strasznie śmierdzi paliwem. Przed dzisiejszą naprawą tego nie było, bo autem zrobiłem parę kilometrów bez świecy i nic nie dymiło ani nie śmierdziało.



    WTF???


    Dzisiaj znalazłem jakiś kabelek przy wtryskach, który był przycięty przez śrubę kolektora.
    Wyciągnąłem. Trzeba jeszcze sprawdzić, zaizolować.

    Podczas pierwszego odpalenia był znowu ten dziwny brzęczyk. Podczas drugiego i trzeciego już nie.
    Auto zaczęło trochę równiej pracować, ale nadal siwy dym z rury.
    W zbiorniczku wyrównawczym plam oleju brak. Po 10 minutach pracy płynu nie ubyło, nie był zagotowany itd. itp.
    Po otwarciu korka oleju czy z bagnetu spalinami nie śmierdzi.

    Siwy dym niby wskazuje na uszczelkę pod głowicą, ale innych objawów z tym związanych brak.

    Ktoś coś podpowie?
    Ostatnio edytowany przez edmondo - 08-07-16 o 21:37

  8. #118

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny Szarpanie i brak mocy audi A3 1.6 AEH

    Chciałem podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z brakiem mocy i szarpaniem Audi a3 8l 1.6 silnik AEH 97r.. Problem zaczął się pojawiać około rok temu. Przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu dało się odczuć delikatne szarpnięcia, ale nie zawsze i jak już auto się rozgrzało to nie było z tym problemu jednak zdarzało się, że przy zatrzymaniu się przed skrzyżowaniem lub światłami obroty na sekundę spadały do 400 i wracały do normy. Wymieniłem filtr paliwa, powietrza, przewody WN i świece. Problem dalej występował jednak nie było to na tyle uciążliwe żeby odstawiać auto do warsztatu. Na wiosnę zauważyłem zwiększone spalanie. Pojawił się błąd sondy lambda i wszystko stało się jasne. Sonda do wymiany, jednak po jej wymianie obiawy nie ustąpiły. Spalanie się poprawiło, zero błędów, a delikatne szarpanie nadal występowało sporadycznie. Nagle tydzień temu auto zaczęło skakać jak żaba, brak mocy, jak już się rozpędziło to jakoś jechało ale z ruszeniem miałem problem. Na postoju obroty na biegu jałowym utrzymywały się w okolicy 800 i bez problemu rosły po dodaniu gazu do 3000 jednak na wyższych szarpanie i nierówna praca. Po diagnozie mechanika wymieniłem cewkę WN - nie pomogło, sprawdzenie szczelności układu dolotowego - nieszczelności brak. Czyszczenie przepływomierza i przepustnicy również nie pomogło. Wskazania parametrów w vagu były poprawne za wyjątkiem temperatury cieczy, temperatura nie rosła liniowo tylko skokami, wahała się. Wymieniłem czujnik temperatury cieczy - nie pomogło. Wymiana czujnika położenia wału również nie dała nic. Auto miało coraz większe problemy z utrzymaniem równej pracy silnika, a o jeździe nie było mowy. W końcu auto nie odpaliło. Co się dzieje? Pompka działa, iskra jest powietrze jest więc dlaczego nie odpala? Pytanie nr 1 czy paliwo jest? Pompka pompowała jednak ciśnienie było zbyt słabe. Ledwo ciurkało z wężyka odpiętego od listwy. Sprawdzenie drożności przewodów- wszystko ok. Demontaż pompki i okazało się że zawiesił się w niej zawór zwrotny i cićnienie na pompce nie przekraczało 0,3 po kilkukrotnym uderzeniu w pompke ciśnienie wzrosło do 2,8 . Na szybko zamontowałem pompke do kosza i wszystko podłączyłem. Odpalam auto wszystko ok. Wchodzi ładnie na obroty nie szarpie jednak po kilku chwilach znowu to samo. Pompka do wymiany. Po wymianie pompki ciśnienie paliwa wynosiło 3,5 . Auto działa bez zarzutu. Odpala bez problemu, zero falowania obrotów, zero szarpania jest żywsze, mocne. Rada na przyszłość zanim zaczniecie wymieniać części jedna po drugiej to sprawdzcie parametry w vagu i sprawdzcie ciśnienie paliwa ☺. Mam nadzieję, że komuś to pomoże w przyszłości.
    Ostatnio edytowany przez druhkrzysztof - 20-07-16 o 20:54

  9. #119
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    fajnie że po takim czasie i własnych doświadczeniach ludzie mają chęci podzielenia się takimi spostrzeżeniami a nie że mają to w du*ie i 0 odzewu lub piszą problem rozwiązany nie podając żadnych konkretów
    brawo Ty

  10. #120

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chojnów
    Auto
    Audi a3 lift
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam wszystkich mam problem ze swoim skarbem Audi a3 brak mocy porostu jak by coś ciężkiego za sobą ciągnął nie ma mocy przed wymianą uszczelki było wszystko było ok fajnie przyspieszał a po wymianie uszczelki pod głowicą oraz nowych
    kabli
    świec
    oraz cewkę zapłonowej i chłodnice oleju
    od tamtej pory jak odebrałem auto od mechanika brak mocy jak po przejechaniu 120 km rozwaliła sie mi chłodnicza oleju o cały układ został zmieszany z woda i zrobiła sie maz po wyczyszczeniu całego układu chłodniczego oraz wymiany chodniczki to samo nawet gorzej wciskam pedał do końca a on muli proszę o pomoc nie wiem co to morze być

    PS i zaczął szarpać przy dawaniu gazu jak jadę na powoli jak przyspieszam jest ok

Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •