Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 173

Temat: brak mocy A3 1.6

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Podłączę się do tematu.
    To jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Mam podobny problem ostatnio w moim benzyniaku. Auto na ok 3tys obrotów traci moc na każdym biegu. Jest to coraz bardziej wkurzające. Dzisiaj jadąc na 5 biegu max prędkość wyniosła 120 km/h i nic więcej mimo, że pedał gazu był max.
    Do tego nieraz falują mi obroty tylko, że nie mocno i tylko na biegu jałowym i to nie za każdym razem. Wyczyściłem przepustnice i tak jakby mniej już falowały, ale falują nadal, głównie podczas odpalania auta. Może jest to związane z tym, że nie zrobiłem jeszcze adaptacji, ale to zamierzam zrobić po weekendzie i mam nadzieję, że będę miał już ten problem z głowy.
    Może komuś przychodzi do głowy co dolega mojej furce ?? Czy po podłączeniu pod Vag będzie mniej więcej wiadomo czy to jakaś wyższa szkoła jazdy ??


    Kolega Glac powiedział, iż może to być wina przepływomierza, świec, filtru paliwa.

    Byłem u mechanika i stwierdził, że świece są w bdb stanie, filtr paliwa też odpada bo jakieś 400km temu wymieniałem olej czyli filtry też.
    Dodam, że jak mocniej przygazuje to nieraz dymi z tłumika. Może to być wina uszczelki pod głowicą ?? Mam nadzieję, że jednak nie.
    To my kibice poznańskiego Lecha,
    Jesteśmy jego dumą już od bardzo wielu lat,
    Niebiesko- biały herb, a na nim święty znak,
    To do nas już należy cały świat.

  2. #12
    W3N's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    http://forum.a3-club.net/showthread.php?t=5032.html

    rozbierz i zobaczy czy nie masz tam syfu

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    na pewno będę to sprawdzał i w poniedziałek podłącze pod Vag bo i tak muszę zrobić adaptacje przepustnicy. Zastanawia mnie tylko ten dym z wydechu. Czy przepływomierz może mieć coś z tym wspólnego ??
    To my kibice poznańskiego Lecha,
    Jesteśmy jego dumą już od bardzo wielu lat,
    Niebiesko- biały herb, a na nim święty znak,
    To do nas już należy cały świat.

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam pozwolcie ze podepne sie pod temat mam podobny problem jak wcisne pedal gazu do polowy to obroty ladnie sie wkrecaja ale jak dam do dechy to obr zatrzymuja sie na 4tys i do tego kopci na jasny kolor przeczyscilem przeplywomierz i zmienilem swiece i kable wys napiecia. Obecnie jestem w niemczech i niezabardzo mam mozliwosc podpieia pod kompa a musze wrocic tym autem do polski wiec bede wdzieczny za kazda porade lub wskazowke czego to moze byc przyczyna

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam panowie poszukajcie bo było o tym sam przechodziłem takie same objawy u siebie w AEH padła mi przepływka koszt przepływki 300 zamiennik firmy KRAFT pzdr Paweł.

  6. #16

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    zawiozłem auto do elektromechanika. Wstępnie stwierdził, że już nie pali na 1 świece. Nie wiem dlaczego ponieważ świece mam bardzo ładne po wstępnych oględzinach auta przez mechanika. Może coś nie styka na nich ?? Jutro odbieram auto wiec może już będę wiedział wszystko.
    To my kibice poznańskiego Lecha,
    Jesteśmy jego dumą już od bardzo wielu lat,
    Niebiesko- biały herb, a na nim święty znak,
    To do nas już należy cały świat.

  7. #17
    mggapcio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobylnica WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Badmanek Pokaż post
    zawiozłem auto do elektromechanika. Wstępnie stwierdził, że już nie pali na 1 świece. Nie wiem dlaczego ponieważ świece mam bardzo ładne po wstępnych oględzinach auta przez mechanika. Może coś nie styka na nich ?? Jutro odbieram auto wiec może już będę wiedział wszystko.
    czy oby każda świeca była czysta? zerknij na każdą bo może "zarzuca" Ci olej na którąś z nich co powoduje ,ze autko przygasa i nie pali na jeden "gar"-wtedy też autko moze Ci dymic i przebierac na obrotach.
    "Z grodu Przemysława gdzie koziołki bodzą się, jest taka drużyna co się zwie poznański LECH"

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    u mnie już wszystko w porządku. Jednak były to świece. Profilaktycznie kable i adaptacja przepustnicy po jej przeczyszczeniu i moc powróciła , no to teraz można jeździć.
    To my kibice poznańskiego Lecha,
    Jesteśmy jego dumą już od bardzo wielu lat,
    Niebiesko- biały herb, a na nim święty znak,
    To do nas już należy cały świat.

  9. #19
    Jay's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam

    Podepnę się pod temat.. Mój problem polega na tym że podczas postoju gdy skręcam kierownicą obojętnie czy w prawo czy lewo, spadają obroty poniżej stałej. Dodam że odczuwam że silnik jest słabszy podczas przyspieszania i czasem jakby nie chciał przyspieszać. Co to może być bo nie mam pomysłu? Pomóżcie bo jest to już denerwujące... Wymienione były świece przed zimą, przepustnice i przepływomierz również czyściłem przed zimą...

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Czołem, moje auto też ma czasem humorki Mam do sprawdzenia jeszcze cewkę zapłonową, może u Ciebie też warto ją zobaczyć... Poza tym:

    - jakieś błędy na VAGu?
    - sonda (sondy) lambda, sprawdzałeś?
    - filtry, płynu w normie?
    - być może przepływomierz nie daje rady, można zrobić testy jeśli masz VAGa, ale problem w tym, że nie wiem gdzie można znaleźć prawidłowe wartości dla 1.6
    100 BHP / 1.6 L Klub

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •