Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 173

Temat: brak mocy A3 1.6

  1. #21
    guciu's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam , mam problem z dławieniem silnika 1.6 +lpg, a mianowicie auto na lpg strasznie coś trzyma do 2300 obrotów potem już ładnie idzie, na benzynie jest to w bardzo małym stponiu wyczuwalne, w przeciągu ostatnich 2 tygodni wymieniłem świece , kable WN, wszystkie filtry, byłem także u gaziarza i on stwierdził że to nie wina instalacji gazowej tylko zapłonu,hmm ok. wymieniłem kable i świece i jest trochę lepiej ale dalej go dławi i przy dojeżdżaniu do skrzyżowania gdy puszczam sprzęgło szarpie tak jakby brakowało paliwa, przy gwałtownym dodawaniu gazu słychać także takie dziwne syknięcie i przy obrotach 5000 zapala się check engine na kompie pokazuje zbyt ubogą mieszankę,w poniedziałek jadę do mechanika i chciałem się poradzić was na co ma zwrócić szczególną uwagę, czy to może być cewka zapłonowa? Czytałem wiele wątków na temat mulenia dławienia itp. Może ktos miał bardzo podobny przypadek,chciałem najpierw się doradzić żeby nie wydawać w kółko pieniędzy bez efektów , tak czy siak dzięki za pomoc pozdrawiam

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Guciu,
    do sprawdzenia:

    - cewka zapłonowa
    - przepływomierz
    - wtryski
    - filtry (instalacja gazowa)
    - silniczek krokowy

    Zmień też stację benzynową, bo paliwo też tu odgrywa ważną rolę.
    Ostatnio edytowany przez major - 27-03-10 o 18:16

  3. Podziękowania dla major za pomoc w problemie

    guciu (28-03-10)

  4. #23
    oviev's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Niunia
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja bym sprawdził dokładnie szczelność układu dolotowego...i podciśnienie serwa hamulcowego-już nieraz się spotkałem z uszkodzeniem tego przewodu i podobnymi objawami...
    ...to co we mnie tkwi...zostanie do końca moich dni...
    ...A3+A3=RS6...

  5. #24
    Jay's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Sonda była sprawdzana w zeszłym roku podobnie jak sprawdzanie na vagu przed zimą nie wykazało błędów? ale jak mogą spadać obroty na postoju podczas skręcania??

  6. #25

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jay Pokaż post
    Sonda była sprawdzana w zeszłym roku podobnie jak sprawdzanie na vagu przed zimą nie wykazało błędów?
    Koniecznie sprawdź obecne błędy, po zimie...
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jay Pokaż post
    Dodam że odczuwam że silnik jest słabszy podczas przyspieszania i czasem jakby nie chciał przyspieszać. Co to może być bo nie mam pomysłu? Pomóżcie bo jest to już denerwujące... Wymienione były świece przed zimą, przepustnice i przepływomierz również czyściłem przed zimą...
    Filtry?
    Kable WN?

    Fajerwerków z przyspieszeniem w 1.6 ogólnie niestety nie ma
    Ostatnio edytowany przez major - 27-03-10 o 22:17 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #26
    guciu's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki za wskazówki, wszystko to posprawdza mechanik w poniedziałek, ja dodam jeszcze że gdy samochód jest odpalony i chodzi na wolnych obrotach to gdy dodam gwałtownie gaz do podłogi to najpierw jest to syknięcie(dźwięk uciekającego powietrza,targanej kartki) potem dławienie i dopiero obroty idą w górę, gdy ruszam na skrzyżowaniu czy ze świateł to obroty najpierw spadają a potem dopiero rosną , wczoraj zauważyłem że jak jechałem trasą to tak testowałem i nasychiwałem i gdy jadę np. na 3 biegu daje pełen gaz słychać syknięcie puszczam od razu syknięcie dodaje znowu gazu syknięcie i tak jest za każdym razem gdy wcisnę gaz do oporu, sprawdzałem dokładnie jeszcze na benzynie i też to występuje ale w mniejszym stopniu, po wizycie u mechanika napisze co i jak , dzięki za pomoc pozdrawiam

  8. #27

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jay Pokaż post
    Sonda była sprawdzana w zeszłym roku podobnie jak sprawdzanie na vagu przed zimą nie wykazało błędów? ale jak mogą spadać obroty na postoju podczas skręcania??
    To, że było sprawdzone w zeszłym roku nie gwarantuje, że nie ma błędów obecnie. Sprawdź na wszelki wypadek...

    Jeśli obroty spadają Ci przy skręcaniu, to być może pompa lekko niedomaga, powoduje duże obciążenie, i na chwilę obroty spadają. Rozumie, że auto po chwili samo koryguje obroty i trzymają się na poziomie, ewentualnie lekko ponad normalny stan?
    100 BHP / 1.6 L Klub

  9. #28
    Jay's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    No właśnie będę musiał w tygodniu zajechać na VAG... A obroty spadają tak do 600 jak szybciej i mocniej skręcę to jeszcze niżej spadną...

  10. #29

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jay Pokaż post
    No właśnie będę musiał w tygodniu zajechać na VAG...
    Podjedź na spot w twoim regionie, ludzie napewno ci pomogą w sprawdzeniu auta kompem.

  11. #30
    przemas19's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kris098 Witam i w 95% jest to czujnik położenia wału... Mam A3 z takim samym silnikiem i jakiś czas temu miałem identyczny problemmo :/ Objawiało się to tak iż po odpaleniu samochodu wszystko było ok i dopiero po przejechaniu paru km, coś się działo: spadek mocy, zamułka i w ogóle świat był wtedy przygnębiający... po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu wracało wszystko do normy, w końcu cały czas był zamulony. Wymień ten czujnik, nie pamiętam ile kosztował ale nie majątek... Pozdr

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •