Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 83

Temat: niegasnąca kontrolka poziomu oleju 'MIN'

  1. #61

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audia a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Panowie, czy w naszych a3 2.0 tdi BKD czujnik poziomu oleju jest zintegrowany z czujnikiem temperatury oleju? U mnie wykrywa błąd czujnika temperatury oleju i z tego co się dowiadywałem to te dwa czujniki są zintegrowane. Ma ktoś może numer tego czujnika jak wymieniał na nowy?

  2. #62
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Długo się nie obyło, problem powrócił.
    Znów co 100km piknięcie olej min. Zatem wymieniłem czujnik na używkę ori, przez jakiś czas (2-3 tygodnie) był spokój w końcu po którymś odpaleniu na FISie ujrzałem żółtą konewkę z napisem sensor oraz informacją "oil level! sensor defective"
    Odczytałem vcdsem błędy w liczniku:
    Kod:
    2 Faults Found:
    00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 
                008 - Implausible Signal
                 Freeze Frame:
                        Fault Status: 01101000
                        Fault Priority: 6
                        Fault Frequency: 1
                        Reset counter: 184
    
    00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 
                007 - Short to Ground
                 Freeze Frame:
                        Fault Status: 01100111
                        Fault Priority: 6
                        Fault Frequency: 1
                        Reset counter: 184
    W silniku, elektryce itp brak błędów.

    Błędów nie da się skasować, powracają stale, info na fisie raz się pojawia raz nie.
    Jedyną opcja na skasowanie błędów jest chwilowe wyjęcie bezpiecznika od licznika, wtedy błąd można skasować ale po chwili wraca.

    Dobra, co zrobiłem, stwierdziłem, że pewnie ten czujnik tez walnięty bądź się popsuł, wymieniłem na kolejny, mam dojście do pewnych części, ten wziąłem z auta o przebiegu 53k (wygląda jak nowy).
    Po zamontowaniu ten sam błąd wskakuje z automatu.

    Sprawdziłem wtyczkę czujnika, wyczyściłem, wydmuchałem, sprawdziłem napięcie we wtyczce czujnika, są 3 przewody, szary (pewnie sygnałowy działa jak masa), brązowy (zapewne masa), czerwony z paskiem (prądowy), zatem mierząc napięcie szary + czerwony mam 12V, brązowy +czerwony mam 12V. Wydaje się ok, znaczy prąd dochodzi.
    Po otwarciu maski, pojawia się info na FIS, że maska otwarta, przypuszczam, że czujnik w zamku działa poprawnie.
    Dla pewności wyczyściłem też styki we wtyczce od zegarów, każdy z osobna dokładnie.

    Może ktoś coś doradzi bo to nie jest możliwe żeby każdy czujnik był popsuty a wymieniać nadal w ciemno jest bez sensu.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. #63
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Proponuję sprawdzić ciągłośc przewodów, ewentualnie podmienić dla sprawdzenia przewody.
    1 do bezpiecznika po zapłonie
    2 do masy
    3 do licznika pin 8
    Podłącz czujnik na krótko i zobacz czy bład da radę wykasować.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  4. Podziękowania dla Golem1 za pomoc w problemie

    Jackq (20-06-16)

  5. #64
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Dzięki za radę.
    Plan mam taki, najpierw podepnę stary czujnik na którym był błąd "oil min" co 100km ale ogólnie czujnik "działał", żeby potwierdzić czy to wina czujki czy nie bo mam już ich 3szt.
    Zanurzę go w jakimś naczyniu z olejem, żeby co chwilę nie spuszczać z miski.
    Sprawdzę połączenia miernikiem na ciągłość oraz spróbuję na krótko czujnik jak nic innego mi nie pozostanie.
    Zobaczę też na poziom naładowania akumulatora, bo również o takiej przyczynie błędu wyczytałem.
    Jeszcze jedną opcję sprawdzę, odepnę całkiem czujnik, zobaczę czy da się wykasować błędy, jeśli pojawi się błąd "open circuit" może wiązka być ok (tak mniemam).
    Z tego co się dowiedziałem, zasilanie do czujnika idzie z bezpiecznika nr 4 z boku deski rozdz. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
    Wygląda to chyba tak:



    Edit:
    Póki co problem rozwiązany, przetarta wiązka nad wahaczem. Załatana, brak błędu.
    Ostatnio edytowany przez Jackq - 21-06-16 o 22:59
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  6. #65

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam, trochę odgrzeję temat.
    Również dopadła mnie kontrolka 'min' poziomu oleju. Nie mam błedów typu 'implausible signal' czy 'short to ground'. Wtyczka i styki wyglądają ok. Czujnik otwarcia maski działa. Czy ktoś z forumowiczów mógłby sprawdzić jaki ma poziom oleju w grupie 08 'Current (M2) Value' oraz jak to się ma do poziomu na bagnecie? U mnie wskazuje 60ml a na bagnecie jest jakieś 2/3 (granica między obszarem środkowym a obszarem max). Czy to nie jest za mało? Z drugiej strony w takim samym silniku w skodzie taki poziom nie generuje błedu 'min'. Inna sprawa to pomiary z gupy 06. Dziwne że poziom min był większy od max w ostatnim okresie wymiany oleju.


  7. #66

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Oil sensor

    Witam mam problem z kontrolka oil sensor wgl mi nie gaśnie chociaż mam olej w odpowiednim stanie, czujnik był podmieniany na 2 inne używane ale planuje nowy spróbować. Kabel i kostka wygląda na nie naruszoną, może być to jakaś inna przyczyną oprócz czujnika i kabli ?.
    (Jeżeli już jakiś był podobny temat to przepraszam)

  8. #67
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Może mikrostyk maski ? A te 2 używane na bank sprawne ? Miałem podobnie tyle że po otwarciu maski gasł na 100km i potem znów wracał nowy Ori hella 250zl niestety;p

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  9. #68

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Maskę mam odłączoną bo nie świeci mi się na fisie że jak jest otwarta to coś pokazuje, i wcześniej jak mi nie pokazywalo tego błędu to przy otwarciu maski fis tego nie pokazywał. A mikro styki patrzyłem, otwieralem tą kostkę od czujnik i wyglądają na nie uszkodzone bo + i masa jest w 100% bo sprawdzałem na krótko tylko ten 3 co idzie pod licznik nic nie pokazywał, tam Powinien być plus czy jak ?

  10. #69
    AdiPL's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Mam pytanie. Czy w Audi Sportback 8PA 2005r. 1.9 TDI jest w ogóle coś takiego jak ostrzeżenie/inspekcja przed zbliżającym się terminem wymiany oleju w postaci palącej się pomarańczowej konewki bez żadnego napisu typu "min" czy "sensor"? Dziś mi się taka zapaliła i zastanawiam się czy to nie związane z tym co napisałem wyżej? Na forach jak czytam, to jeśli już zapalają się kontrolki oleju, to towarzyszy im napis "min" lub "sensor", a w moim przypadku jest sama kontrolka. Dziękuję za informację.

  11. #70
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a wystarczy zajrzec do instrukcji obslugi, co oznacza dana ikonka



    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •