Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 201 do 210 z 233

Temat: BLOW OFF

  1. #201
    Buchii's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdwin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Słuchajcie mam olbrzymi problem z moją A3 1.8t AGU . Piszę tutaj bo możliwe że wiąże się to z tematem. kupiłem moja A3-czkę niespełna rok temu i od początku jej posiadania mam problem z falowaniem obrotów (było to już w momencie zakupu, uznałem że pierdoła więc zbiłem cenę i się nie zraziłem). Problem taki że auto ma ataki padaczki i raz jest tak że obroty falują po 500 w górę i dół (na biegu jałowym, wzmożone falowanie np. gdy cofam trochę dynamiczniej i naglę wysprzęgle, albo czasami ostrzej gazu na 1-2biegu i sprzęgło). Drugim bardziej irytującym problemem jest poszarpywanie przy delikatnym przyspieszaniu, jak but w podłodze idzie jak wsciekła nic się nie dzieje. Wyjściowo w aucie siedziała seryjna DV-ka teraz zastąpiona Blow-off HKS type 3 atmosferycznym. Po zmianie na BOV nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy nie wiem tylko czy czasem spalanie nie wzrosło. Możliwe jest że to już seryjna DV-ka była uszkodzona i przez to to wszystko ? Wyczytałem jeszcze gdzieś na forum że to może być nieszczelny IC ewentualnie jakieś inne nieszczelności na dolocie, Ma ktoś dobrą i szybką metodę by to sprawdzić ? rozbierałem IC wyczyściłem przy czym zalewalem go rozpuszczalnikami i niegdzie bokiem z niego się nie lało więc ewntualnie gdzies na łączeniach mogłby dmuchać ale nie wiem jak to sprawdzić, na czuja nic nie dmucha. Natknąłem się też na podobne objawy u jaiegoś innego forumowicza i którego wyszło że za wszystko Odpowiada N75. Może to też da radę sprawdzić ? Dodam że świece wymieniane, przepływka czyszczona, nic nie zmienia gdy ją odłaczę czy podłączę. POMOCY !

  2. #202
    Albertk89's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Morawica/Kielce
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie tak się zastanawiam nad tymi Blow off, bo niby jak zamontujemy atmosferyczny jakiś hks czy coś to auto zamula bo traci całem ciśnienie .
    A mi wpadł taki pomysł moze trochę głupawy ale kto wie czy by nie był rozwiązaniem
    na foto nizej mamy dwie strzały żółta i czerwona , a co myślicie by tam gdzie czerwona dac trójnik i zamontować blow off np hks i również go zasilić . Wtedy mamy aktywną DV jak i Blow off
    http://i91.photobucket.com/albums/k2...v/115_0520.jpg

  3. #203
    kiler113's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    sluchajcie mam tego Forge splittera (thx Bart1 )




    pytanie 1. na seryjny doladowaniu w AQA to wogole go nie slychac, jakby seria siedziala, tak ma byc czy powinno byc go jednak slychac? mialem Properfekta to bylo slychac go glosno
    pytanie 2. czy na jalowym biegu zawor powinien byc otwarty czy zamkniety? bo u mnie jest otwarty
    pytanie 3. tymi kliknieciami sie ktos bawil? bo jest ich kolo 50 i nie wiem na ile mam przekrecic


    to tyle

  4. #204
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    przekręć do końca w lewo i ustaw na 17-stym kliknięciu. (10-17 potestuj)
    Ten zawór podłączasz odwrotnie do fabrycznej DV-ki, zamień przewody i powinno być OK.
    Jest cichszy od properfekta, ale na fabrycznym doładowaniu sapanie jest słyszalne. I w środku i na zewnątrz.

    Sprawdź czy jest szczelny. Wciśnij tłok, zaślep palcem podciśnienie. Jak tłok nie opadnie do końca to zawór jest szczelny, w przeciwnym wypadku- szmelc
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  5. #205
    Bart1's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Siemka
    Nie ma sprawy,mam nadzieje że będzie Ci dobrze służył.
    W sumie na większośc pytań odpowiedział Ci skrzypul ja ze swojej str dodam że na pewno będzie cichszy od całkowicie atmosferycznego Properfekta.
    Ale jak zobaczysz podczas użytkowania nie ma żadnych spadków doładowania przelewania i szarpania,błędów.
    Na seryjnym doładowaniu 0.8 bara cudów bym się nie spodziewał
    Po programie jest już duużo lepiej.
    Tak ja Ci mówiłem jeśli dobrze pamiętam dla samochodu po programie od pozycji zamkniętej 25 kliknięć powinno być ustawione.
    No i pamiętaj o prawidłowym montarzu
    Pzdr

    pytanie 1. na seryjny doladowaniu w AQA to wogole go nie slychac, jakby seria siedziala, tak ma byc czy powinno byc go jednak slychac? mialem Properfekta to bylo slychac go glosno
    pytanie 2. czy na jalowym biegu zawor powinien byc otwarty czy zamkniety? bo u mnie jest otwarty
    pytanie 3. tymi kliknieciami sie ktos bawil? bo jest ich kolo 50 i nie wiem na ile mam przekrecic


    to tyle [/QUOTE]



  6. #206
    kiler113's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    no dziala bez problemow bo na properfekcie to byla u mnie tragedia....

    zamontowany mam w takiej pozycji




    no i wlasnie powinien byc otwarty na biegu jalowym czy nie?

  7. #207
    Bart1's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Powinien być otwarty, tak chyba było u mnie jeśli dobrze pamiętam.
    Doładowanie trzymał pięknie do samego końca 1.3 w peaku
    Zamontowany ok z tego co widzę



  8. #208
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny


    no i wlasnie powinien byc otwarty na biegu jalowym czy nie?[/QUOTE]

    musi być otwarty na biegu jałowym. Properfekt ma kontrujący tłok teflonowy który zamyka układ, nie znam budowy tego omawianego.
    Co do działania blowoffa properfekt to ja bardzo jestem zadowolony, natomiast musiałem go nieco dostosować pod siebie- sprężyna jest zdecydowanie sztywniejsza, oringi trzeba zmieniać dosyć często (co 3-4 miesiące) no i zdecydowanie lepiej działa przy podniesionym doładowaniu.
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


  9. #209

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Powiedzcie mi prosze czy do S3 8p mozna kupic adapter http://allegro.pl/zawor-upustowy-blo...673663770.html ? to cos rzeczywiscie da do dzwieku a nie spowoduje nic negatynego?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    i przy okazji jak z montazem? poczatkujacy "mechanilk" sobie poradzi?

  10. #210

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Wyszogród
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    !.9 asz 2002 po chipie na 170km świeżo kupiłem i chciałbym właśnie bov zalożyć sporo czytam i wkońcu niewiem jak to ogarnąć bo opinie są podzielone chciałbym uzyskać efekt jak na tym filmiku może ktoś coś doradzi??

Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •