Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 131 do 140 z 233

Temat: BLOW OFF

  1. #131
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    do doładowania do 1,2-1,3 bara nie ma najmniejszego sensu montować blowoffa i męczyć silnik zalewaniem paliwa po każdej zmianie biegów. sprężyna mocniejsza nie jest Ci do ncizego potrzebna bo po to jest podciśnienie/nadciśnienie które wspomaga zawór i utrzymuje odpowiednie ciśnienie w układzie.
    bov nie różni się niczym pod względem ochrony turbo od DV więc dalej nie widzę tutaj jego przewagi.
    jest fajny jesli chodzi o odgłos upuszczanego powietrza i duże ciśnienia doładowania przy których DV staje się nieszczelny jednak samochód nie może być wyposażony w przepływomierz jeśli ma to mieć sens i zrobienie programu "pod bov" naprawde nie ma żadnego wpływu na pracę silnika

  2. #132
    Boczinio's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć. Posiadam A3 1.8T AGU 98r i mam pytanie, mianowicie, jaki zawór DV albo blow-off'a polecacie żeby działał, nie robił błędów w kompie i zrzucał powietrze z charakterystycznym ssyykiem ?? Proszę o pomoc gdyż chcę takowy zamontować bo słyszałem że warto to zrobić ze względu na turbinę a chciałbym żeby tez wydawał ten dźwięk.

  3. #133
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Boczinio Pokaż post
    Cześć. Posiadam A3 1.8T AGU 98r i mam pytanie, mianowicie, jaki zawór DV albo blow-off'a polecacie żeby działał, nie robił błędów w kompie i zrzucał powietrze z charakterystycznym ssyykiem ?? Proszę o pomoc gdyż chcę takowy zamontować bo słyszałem że warto to zrobić ze względu na turbinę a chciałbym żeby tez wydawał ten dźwięk.
    Witam!
    ja posiadam u siebie w AGU BOV Typ I properfekt i jest ok. osobiście jednak sugeruję blow off hybrydowy (teraz taki bym kupił). Info jak to działa i ceny masz na stronie:
    http://www.properfekt.pl/akcesoria-s...-blow-off.html
    Jeśli poczytasz cały temat to będziesz wiedział o co kaman i jak wszędzie- co człowiek to inna opinia na temat poprawiania fabryki.
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


  4. #134
    Boczinio's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nosscore Pokaż post
    Witam!
    ja posiadam u siebie w AGU BOV Typ I properfekt i jest ok. osobiście jednak sugeruję blow off hybrydowy (teraz taki bym kupił). Info jak to działa i ceny masz na stronie:
    http://www.properfekt.pl/akcesoria-s...-blow-off.html
    Jeśli poczytasz cały temat to będziesz wiedział o co kaman i jak wszędzie- co człowiek to inna opinia na temat poprawiania fabryki.

    Wszystko ok ale ten BOV typ I ma dwa wejścia, jedno szerokie a drugie wąskie a z tego co widzialem pod maską to ori DV ma dwa wejścia szerokie i jedno wąskie. Co mam zrobić z dziurą w wężu która zostanie po zamontowaniu nowego BOV'a ??

  5. #135
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Boczinio Pokaż post
    Wszystko ok ale ten BOV typ I ma dwa wejścia, jedno szerokie a drugie wąskie a z tego co widzialem pod maską to ori DV ma dwa wejścia szerokie i jedno wąskie. Co mam zrobić z dziurą w wężu która zostanie po zamontowaniu nowego BOV'a ??
    "Szerokie" wpinasz w rurę, gdzie wcześniej wychodził przewód do starego zaworu DV-tam jest pompowane powietrze przez turbinę. Proponuję niewielką rurę lub kolanko i wszystko masz estetycznie. Podciśnienie z kolektora dolotowego w "wąskie"- ten sam cienki przewodzik jak z DV. Za przepływomierzem, gdzie wcześniej był DV wstawiasz zaślepkę i to cała robota. na YT możesz odszukać filmiki jak wstawiają blow off w golfach 1.8t.
    w google są też zdjęcia:
    http://i3.ytimg.com/vi/oFw_AnrNcyc/hqdefault.jpg
    http://i294.photobucket.com/albums/m...1/DSC_0627.jpg
    Ostatnio edytowany przez nosscore - 15-05-13 o 17:59
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


  6. Podziękowania dla nosscore za pomoc w problemie

    Boczinio (19-05-13)

  7. #136

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stargard szczecinski
    Auto
    RS3 8V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam, koledzy mam takie pytanko czy w A3 3.2l można zamontować BOV ? tam nie ma turbo ale zauważyłem ze podczas dodawania gazu w kolektorze powstaje takie ciśnienie ze aż wygina plastik)I wpadł mi taki pomysł aby gdzieś zamontować taki zaworek, co o tym myślicie?

  8. #137
    nosscore's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1.8T Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy
    Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment.
    Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.


  9. #138

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stargard szczecinski
    Auto
    RS3 8V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dzięki nosscore , ale to gwizdek na tłumik a mi chodzi czy można upuścić powietrze z kolektora po odjęciu gazu?

  10. #139

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie nie można.
    Zamiast delikatnie mówiąć poronionych pomysłów lepiej zrób wydech od kolektora do końca z pewnością będzie lepszy efekt w tym 3.2 + remap.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sensej Pokaż post
    do doładowania do 1,2-1,3 bara nie ma najmniejszego sensu montować blowoffa i męczyć silnik zalewaniem paliwa po każdej zmianie biegów. sprężyna mocniejsza nie jest Ci do ncizego potrzebna bo po to jest podciśnienie/nadciśnienie które wspomaga zawór i utrzymuje odpowiednie ciśnienie w układzie.
    bov nie różni się niczym pod względem ochrony turbo od DV więc dalej nie widzę tutaj jego przewagi.
    jest fajny jesli chodzi o odgłos upuszczanego powietrza i duże ciśnienia doładowania przy których DV staje się nieszczelny jednak samochód nie może być wyposażony w przepływomierz jeśli ma to mieć sens i zrobienie programu "pod bov" naprawde nie ma żadnego wpływu na pracę silni
    najważniejsza sentencja
    +1

  11. #140

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Ja u siebie w s3 mam BOV Hybryda i przyznam szczerze ze nie narzekam błedow nie wywala trakcji tez nie, takze jest git troche cichy jest ale na lansy wystaczy

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •