Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Naprawa przekaźnika migaczy - opis

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Naprawa przekaźnika migaczy - opis

    Ostatnio zdechły mi kierunkowskazy i sobie je naprawiłem. Przy okazji tej bardzo prostej czynnosci zrobiłem pare zdjęć. Może opis sie komuś przyda.

    Objawy:
    Kierunkowskazy czasami się zacinają i przestają mrugać świecąc się cały czas. Nie słychać "cykania" elektromagnesu przekaźnika.
    Awaryjne działają OK.

    Naprawa wymaga wyjęcia przycisku z modułem sterowania kierunkowskazami, który jest umieszczony nad radiem. To ten czerwony trójkącik
    Aby wyjąć go trzeba:
    - odkręcić popielniczkę; jedna śrubka
    - wyjąc radio i zaślepkę wokół radia jeśli ktoś ma aby odkręcić dwie śruby mocujące plastik kokpitu
    -odkręcić dwie śruby za popielniczką
    - zdjąc plastik kokpitu ciągnąc od dołu i uważając na zatrzaski na wysokości klimatyzacji oraz na zaczepy na samej gorze nad przyciskiem świateł awaryjnych
    -wsadzić swoją łapkę w miejsce po radiu i mocno wypchnąć przycisk awaryjnych

    Przycisk po rozmontowaniu wygląda tak:









    Jeden elektromagnes steruje awaryjnymi, drugi kierunkowskazami. Mi padł ten od kierunków.

    Aby naprawić problem trzeba albo kupić nowy przekaźniki go wlutować zamiast tego RUSKIEGO złomu albo naprostować blaszkę odginającą stycznik.

    Spokojnie możemy śrubokrętem wygiąć blaszkę tak, że kompletnie się odegnie do góry i wysunie na dole. Kombinerkami prostujemy wszystko tak aby w miarę możliwości umieścić cały stycznik spowrotem na swoim miejscu i aby był on równoległy do elektromagnesu. Powinno zadziałać, a jak nie zadziała to nowy element kosztuje 3 zł w sklepie elektronicznym.

    Gdyby ktoś chciał stwierdzić czy czasem się cewka nie przepaliła to po wylutowaniu rezystancja cewki powinna byc ok 125 Ohmów.
    w autach z rocznika 99 w gore wystepuje inna kostka do wlacznika swiatel awaryjnych
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-08-15 o 21:37

  2. #2
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W moim aucie też borykałem się ostatnio z zawieszającymi się kierunkowskazami, problem pojawił się po raz kolejny i nie było już sensu reanimować starego przekaźnika - styki się wciąż kleiły, czasem nawet nie zwierały.
    Jako że ori przełącznik potrafi zabić ceną, poszedłem do elektronicznego i zakupiłem taki oto przekaźnik za 3 PLN


    stary wyciąłem, faktycznie był produkcji rosyjskiej


    nowy przekaźnik dopasowałem tak aby pasował w miejsce starego


    i oto wyszło mi coś takiego




    Na koniec zdjęcie jak to było w oryginale
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    audi a3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.9TDI AVF

    Domyślny

    Dzięki za sugestie, u mnie wystarczyło odgiąć blaszkę. Elektryk za naprawę chciał 150 zl, a dzięki Wam - 0zl czas naprawy 30min . Szkoda że nie ma opisu jak się dobrać do wnętrza włącznika. Ale dla chcącego...
    Dla zainteresowanych rozmontowanie włącznika na forum a6:http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=71993
    Pozdrawiam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •