Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: audio macego

  1. #1
    macyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Włocławek
    Auto
    toledo ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny audio macego

    Od jakiegoś czasu powoli wymieniam audio w mojej a3. W weekend skręciłem małą zabudowę do bagażnika. Nie jest jeszcze skończona w 100%, muszę jeszczę pomyśleć nad osłoną głośników i wzmacniaczy, ale głowny efekt już osiągnięty

    Niestety zdjęc za dużo nie mam, ale jak coś będę jeszcze grzebał, a w planach mam tweetery w słupki, to porobię i wrzucę

    Sprzęt to głównie pioneer. Radio AVH-P5000DVD


    sub tez pioneer TS-SW1041D


    wzmacniacz 2x pioneer GM-3300GT


    Jeden wzmacniacz napędza przód, drugi subwoofer

    Głośniki przód to Helixy dark blue + wytłumione drzwi.
    Wszystkie kable pociągnięte są nowe porządniejsze. Zasilanie wzmacniaczy pociągnięte z akumlatora.

    No i teraz zabudowa. Plan był taki żeby zachować w miarę bagażnika, bo zawsze zdarza się coś tam wozić, a jednocześnie nie chciałem żeby leżały jakieś kable i zmacniacze na podłodze. Chciałem też żeby zabudowa podnosiła się wraz z matą bagażnika, ale troche mi z tym nie wyszło. Wszystko jest trochę ciężkie, aczkolwiek po złożeniu foteli można ją lekko przesunąc i wtedy da się dojść do koła. Zdjęc od początku roboty nie mam, z powodu braku aparatu. Wszystko zrobione z 20mm mdf-u. Ścianki i spód skrzyni na głośnik są zrobione z wymiarów obudowy zalecanej przez pioneera pod ten głośnik. Powyliczałem wszystko i zawiozłem płyty do tartau, żeby równo wycięli. Potem wystarczyło wszystko poskładać. Wszystkie łączenia są skręcane i klejone. Najwięcej pracy było z wycinaniem górnego blatu. Musiałem go kikladziesiąt razy przymierzać, docinać, szlifować itp, żeby dobrze pasował w bagażniku.

    tutaj macie zdjęcie blatu z przykręconą skrzynią


    Dziury na głośnik i wzmaki robiłem wyżynarką, potem wszelkie nierówności spiłowałem pilnikiem i wygładziłem papierem ściernym.

    tutaj góra blatu


    tutaj przygotowałem nóżki


    i już przymocowane


    potem obiłem to materiałem. Materiał kupiłem na allegro. Kosztował w sumie grosze bo 18 zl z przesyłką za kawał, który mi starczył na wszystko i jeszcze trochę zostało



    środek skrzyni wytłumiłem matami bitumicznymi. Wytłumiłem też całą blachę bagażnika i tą "twardszą" część maty która zakrywa koło zapasowe.



    przykręceniu spodu skrzyni przez otwór na głośnik pozaklejałem jeszcze kawałkami maty wszelkie możliwe niedokładności, tak żeby maty na siebie nachodziły i idealnie pokryły całą skrzynię.

    a później zostało tylko przykręcić wzmacniacze i głośnik, wsadzić wszystko do auta i podłączyć kable. Tu wpadłem w wir pracy i zapomniałem zdjęć porobić

    i oto efekt końcowy



    troche zakurzone od szlifowania papierem ściernym i jeszcze krzywo ustawione


    Jak pisałem wcześniej zabudowa nie jest jeszcze w 100% skończona. Muszę jeszcze zrobić maskownice na głośnik i wzmacniacze. Najprawdopodobniej wzmaki zakryję plexą, wtedy też będę chciał zakryć te widocze kable. Na głośnik na razie nie mam pomysłu. Czekam na sugestie W miarę postępów będę dodawał zdjęcia.
    Zabudowa nie jest idealna, teraz widzę co jeszcze mógłbym zrobić inaczej, ale jak na pierwszą w życiu nie ma tragedii... ba, nawet jestem z niej zadowolony i dumny Głośniki i wzmacniacze też nie są może najwyższych lotów, ale jak na pierwsze poważniejsze c-a mi starczają.

    Wasze opinie są mile widziane

  2. #2
    adus1234's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    SEAT Exeo st sport
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    jak dla mnie bombaszacuneczek dla kolegi

  3. #3
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cieszę się, jak ktoś próbuje robić coś sam, zupełnie przyzwoicie to wyszło, chociaż miejsca zajmuje wiecej, niż de facto potrzebuje. Moja rada jest taka, że skrzynie subwoofera wytłum specjalną pianką, lub watą również dostępną na allegro. Bitum w tym przypadku praktycznie nic nie daje, a po odpowiednim wytłumieniu skrzyni różnica będzie ogromna. Szkoda też, że nie wpuściłeś suba niżej, tak aby nie wystawał ponad podłogę, potem możnaby frez dołożyć i poszukać ładnej osłony.

    Ogólnie jest przyzwoicie i najważniejsze, że samemu. Bardzo Pioneerowa ta konfiguracja, ale to żaden błąd. A jak głośniki przednie, przerabiałeś drzwi ? Jak tweetery ?

  4. #4
    macyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Włocławek
    Auto
    toledo ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trociniarz Pokaż post
    Moja rada jest taka, że skrzynie subwoofera wytłum specjalną pianką, lub watą również dostępną na allegro.
    Dzięki za rade, skoro mówisz, że to dużo da to tak zrobię. Jakbyś jeszcze mógł pokazać o jaką piankę konkretnie chodzi

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trociniarz Pokaż post
    Szkoda też, że nie wpuściłeś suba niżej, tak aby nie wystawał ponad podłogę, potem możnaby frez dołożyć i poszukać ładnej osłony.
    Też na to wpadłem ale już praktycznie na końcu roboty kiedy wsadziłem gotową zabudowę do bagażnika...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trociniarz Pokaż post
    A jak głośniki przednie, przerabiałeś drzwi ? Jak tweetery ?
    Drzwi nie przerabiałem, jedynie wytłumiłem zewnętrzną blachę. W tym momencie jestem spłukany, ale po świętach planuje kupić jakies dobre 16 i tweetey w słupki. Bodajże Ty miałeś jakieś fajne z domowego audio jeśli odbrze kojarze. Fajnie grały? bo wyglądały przyjemnie dla oka. W ogóle już mi się w głowie nowa zabudowa kręci tym razem stojąca, więc możliwe, że po świętach będę znowu coś tworzył

  5. #5
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez macyy Pokaż post
    Jakby? jeszcze m?g? pokaza? o jak? piank? konkretnie chodzi
    http://www.allegro.pl/item469118030_...bwooferow.html

    Cytuj Oryginalnie napisane przez macyy Pokaż post
    Ty mia?e? jakie? fajne z domowego audio je?li odbrze kojarze. Fajnie gra?y? bo wygl?da?y przyjemnie dla oka.
    Wygl?da?y i gra?y, dwa garnki dla mnie wygra?y, wi?c obleci

  6. Podziękowania dla Trociniarz za pomoc w problemie

    macyy (25-11-08)

  7. #6
    macyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Włocławek
    Auto
    toledo ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzieki za link

    tą mate bitumiczną wywalać czy mogę na nią piankę przykleić?
    Ostatnio edytowany przez macyy - 25-11-08 o 20:51

  8. #7
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ciezko bedzie ją odkleić, przyklej gąbkę na matę, nic nie szkodzi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •