Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 70

Temat: CHip do 1,8 125KM

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Parczew
    Auto
    ( ()()() )
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    co do pozytywow na allegro... popatrz sobie na nazwy uzytkownikow ktorzy stawiaja pozytywne komentarze chandlarzom ktozy maja ++10k... wiekszosc sie powtarza wiec jest to sztuczne nabijanie...nie mowie ze wszyscy ale wielu sie takich zdaza

    taka mala ooftopa ale ku przestrodze naiwnych (ja tez tak sie kiedys nacialem ale przynajmniej kase odzyskalem)

    pozdro
    ( ()()() ) A3 - drive your way to heaven...

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Poznan
    Auto
    V^P!
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)

    Domyślny

    a mnie dziwi fakt ze gosciu nie wie nawet jakie silniki chipuje
    Przedmiotemaukcji jest Chiptuning do modeli AUDI A3,A4,A6 z silnikiem 1,8T 20V 125ps
    i rest my case

  3. #13
    kuki13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszafka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BPY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak czytam i czytam i mam troche do powiedzenia.
    Po pierwsze koleś który to sprzedaje ma masę komentarzy zdobytych uczciwie, i nie wydaje mi się żeby był kanciarzem- wiem to stąd bo sam zastanawiam się nad zakupem tego chipa, rozmawiałem z kupującym i ustaliłem że jeśli po zrobieniu chipa pojadę na hamownię i nie będzie wystarczającej mocy to bez problemów zwraca kasę
    Poza tym wysłałem ok. 20 maili do osób które dokonały zakupu i WSZTSTKIE te osoby są bardzo zadowolone.
    Śmieszne to jest że wszyscy od razu piszą "czipom z Allegro mówimy nie" Nie masz pojęcia to po prostu nie pisz i tyle. Dlaczego bez żadnego doświadczenia w tym temacie od razu to negujecie.
    Jeszcze jeden z kolegów pyta się dlaczego u tunerów kosztuje to o wiele więcej, odpowiadam bo w zdecydowanej większości przyjeżdzają do nich ludzie którzy mają dużo pieniędzy a oni chcą zarobić a prawda jest taka że w 99% i tak wgrywają Ci gotowy program
    I kolejna sprawa, bardzo podobna rozmowa toczyła się na www.audiklub.org tam kolega kupił chipa do 1,9 TDI wszyscy się śmiali do momentu kiedy pokazał wykres z hamowni na którym było jakoś ok 140 KM, z tego co pamiętam były równiez inne podobne przypadki, proponuje poczytać na tamtym forum.

    Ja jeszcze nie jestem zdecydowany ale baardzo możliwe że kupie chipa u tego użytkownika.
    Pozdrawiam wszystkich

  4. #14
    Dorotek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Tigra--> A3 --> 320d --> Tytyrytyty --> ?
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    kuki13, Ty masz 1,8 T, a koledzy w duzej mierze odradzali chipowanie 1,8 bez T.
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają niebo na ziemi...

  5. #15
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuki13
    prawda jest taka że w 99% i tak wgrywają Ci gotowy program
    ta napewno jakos patryk z compotow na moich oczach pisal program o 3ch aut w tym i do mojego i placisz w tym wypadku za wiedze w znacznym stopniu.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuki13
    rozmawiałem z kupującym i ustaliłem że jeśli po zrobieniu chipa pojadę na hamownię i nie będzie wystarczającej mocy to bez problemów zwraca kasę
    w takim razie niech napisze co dany chip modyfikuje.
    .......

  6. #16
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuki13
    I kolejna sprawa, bardzo podobna rozmowa toczyła się na www.audiklub.org tam kolega kupił chipa do 1,9 TDI wszyscy się śmiali do momentu kiedy pokazał wykres z hamowni na którym było jakoś ok 140 KM, z tego co pamiętam były równiez inne podobne przypadki, proponuje poczytać na tamtym forum.
    tylko wez pod uwage ze latwiej napisac bylejaki program do diesla niz do wolnossacej benzyny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuki13
    prawda jest taka że w 99% i tak wgrywają Ci gotowy program
    zalezy u kogo robisz i od tego co wymagasz

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuki13
    rozmawiałem z kupującym i ustaliłem że jeśli po zrobieniu chipa pojadę na hamownię i nie będzie wystarczającej mocy to bez problemów zwraca kasę
    czekam na wykres z hamowni - najlepiej obciazeniowej bo chce zobaczyc te konie

    mysle ze wiekszosc z osob kupujacych sobei daruje dobra hamownie i wystawia komentarz tylko po tym ze poprawila sie dynamika jazdy
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #17
    kuki13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszafka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BPY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czy naprawdę wierzysz w to że program był napisany od początku do końca tylko dla Ciebie Bardzo wątpię, tak jak pisałem wygląda to tak że wgrywany jest z góry ten sam program do każdego samochodu, ewentualnie robione minimalne zmiany pod dany samochód, robione jest to jednak bardziej "pod publikę".
    Tu masz wykres właśnie chipa z Allegro, jak na koszt 400 pln wydaje mi się całkiem nieźle.

    Wiadomo że przy silnikach wolnossących nie będzie takich przyrostów ale zawsze dojdzie pare koników za 300 czy 400 pln, uważam że warto, ale to tylko moje prywatne zdanie.

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuki13
    Tak czytam i czytam i mam troche do powiedzenia.
    Po pierwsze koleś który to sprzedaje ma masę komentarzy zdobytych uczciwie, i nie wydaje mi się żeby był kanciarzem- wiem to stąd bo sam zastanawiam się nad zakupem tego chipa, rozmawiałem z kupującym i ustaliłem że jeśli po zrobieniu chipa pojadę na hamownię i nie będzie wystarczającej mocy to bez problemów zwraca kasę
    Poza tym wysłałem ok. 20 maili do osób które dokonały zakupu i WSZTSTKIE te osoby są bardzo zadowolone.
    Śmieszne to jest że wszyscy od razu piszą "czipom z Allegro mówimy nie" Nie masz pojęcia to po prostu nie pisz i tyle. Dlaczego bez żadnego doświadczenia w tym temacie od razu to negujecie.
    Jeszcze jeden z kolegów pyta się dlaczego u tunerów kosztuje to o wiele więcej, odpowiadam bo w zdecydowanej większości przyjeżdzają do nich ludzie którzy mają dużo pieniędzy a oni chcą zarobić a prawda jest taka że w 99% i tak wgrywają Ci gotowy program
    I kolejna sprawa, bardzo podobna rozmowa toczyła się na www.audiklub.org tam kolega kupił chipa do 1,9 TDI wszyscy się śmiali do momentu kiedy pokazał wykres z hamowni na którym było jakoś ok 140 KM, z tego co pamiętam były równiez inne podobne przypadki, proponuje poczytać na tamtym forum.

    Ja jeszcze nie jestem zdecydowany ale baardzo możliwe że kupie chipa u tego użytkownika.
    Pozdrawiam wszystkich
    Biorac udzial w aukcji licytujesz 1 sztuke chiptuningu - bardzo ciekawe od samego poczatku.
    Czipom z allegro mowimy nie - tak walsnie
    Poniewaz sa to gotowe standardowe rozwiazania, ktore generuja bledne informacje docierajace do sterownika silnika, czego efektem jest zwiekszenie dawki paliwa oraz zwieskzenie cisnienia doladowania, w przypadku silnikow doladowanych, co faktycznie powoduje zwiekszenie mocy.. a takze wzrost termiki ukladu i cala mase konsekwencji, ktora predzej czy pozniej moze doprowadzic np. do przepalenia tłokow czy gniazd zaworow..

    Zaprogramowanie sterownika to inna bajka, tu jest pole do popisu dla tunera - mapy bitowe mozna dowolnie ksztaltowac, pod indywidualne zyczenie klienta i nie polega to bynajmniej na ustawieniu maksymalnych wartosci dla kazdego z parametrow..

  9. #19
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuki13
    Czy naprawdę wierzysz w to że program był napisany od początku do końca tylko dla Ciebie
    ja nie mam programu a jak bede mial to napisany na bazie mojego orginalnego i tak tez wiekszosc tunerow robi - powiem Ci ze na upartego wystarczy dloslownie kilka minut by zmodyfikowac program w dieslu tak by kient byl zadowolony wiec po kiego grzyba maja wgrywac gotowce ktore zreszta jak sie uprzesz mozesz znalezc na niemieckich forach i sciagnac za free
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  10. #20
    kuki13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszafka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BPY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GRAWER

    Biorac udzial w aukcji licytujesz 1 sztuke chiptuningu - bardzo ciekawe od samego poczatku.
    Czipom z allegro mowimy nie - tak walsnie
    Poniewaz sa to gotowe standardowe rozwiazania, ktore generuja bledne informacje docierajace do sterownika silnika, czego efektem jest zwiekszenie dawki paliwa oraz zwieskzenie cisnienia doladowania, w przypadku silnikow doladowanych, co faktycznie powoduje zwiekszenie mocy.. a takze wzrost termiki ukladu i cala mase konsekwencji, ktora predzej czy pozniej moze doprowadzic np. do przepalenia tłokow czy gniazd zaworow..

    Zaprogramowanie sterownika to inna bajka, tu jest pole do popisu dla tunera - mapy bitowe mozna dowolnie ksztaltowac, pod indywidualne zyczenie klienta i nie polega to bynajmniej na ustawieniu maksymalnych wartosci dla kazdego z parametrow..
    Przykro mi ale idąc Twoim tokiem myślenia po prostu w żaden sposób nie można modyfikować silnika, każdy program czy to ten z Allegro czy też ten "profesjonalny" powoduje zwiększenie doładowania i wzrostu terminiki jak to ładnie nazwałeś, każda również z tych modyfikacji może doprowadzić do uszkodzenia silnika. Dlatego też nigdy nie masz pewności czy coś się nie zepsuje. Proszę nie mów mi o indywdualnych życzeniach klientów bo jak zadzwonisz do pierwszej lepszej firmy tuningowej i zapytasz się o czas zrobienia proramu to powiedzą że trzeba podpiąć pod łącze diagnostyczne i całość zajmuje 15 minut
    Indywidualne życzenia zaczynają się przy zdecydowanie wyższych kwotach

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •