Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 65 z 65

Temat: Napięcie na akumulatorze(klemach)

  1. #61

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Czas zdać raport

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Weź sobie kup na przyszłość jakiś prosty zestaw z grzechotką 1/2" bądź 3/8".
    Przyszły te klucze nasadowe "T" ( https://allegro.pl/oferta/klucz-trzp...-t-12427311652 ) długość rączki to zawrotne 4cm na każdą ze stron co daje niecałe 9 cm długości i 7mm grubości, a na zdjęciach wyglądały jakby conajmniej 20cm szerokości rączka miała, oczywiście z tymi kluczami nawet nie podchodziłem do roboty. Jak zamawiałem te klucze to również zamówiłem w innej firmie takiegosamego typu tylko zestaw firmy YATO ( https://allegro.pl/oferta/zestaw-klu...mm-12894514511 ) mega solidne grube (9mm) i rączki w każdym z nich mają 20cm szerokości. Jak je dzisiaj odebrałem rano to jeszcze nakręciłem taśmę pakową na rączki, żeby przedłużki nie miały luzu, a za przedłużki posłużył klucz do kół teleskopowy 1/2 ( zamówiłem już do niego przedłużki i kilka kluczowych nasadek https://allegro.pl/oferta/przedluzka...aw-11671257544 jeszcze tylko grzechotkę będę musiał ogarnąć) i... drążek do podciągania.


    -----------------------------------------------------------------------------------
    No i z takim zestawem śruba nie miała szans i puściła w ułamku sekundy. Więc nastał czas na ładowanie prostownikiem no i prostownik Powermat ( https://allegro.pl/oferta/prostownik...ko-12888799062 pudełko nie było uszkodzone) nie działa. Okazało się, że jak przyszła paczka i podłączyłem prostownik do sieci bez założonych klem na aku ( bo ten stał wciąż pod maską) wywaliło mi bezpieczniki w mieszkaniu i przepaliło kabel. Więc dziś po 9 w naprawie wymienili mi kabel za 20zł ( nie miałem takiej złączki, żeby swój podłączyć, a złączka jest identyczna jak w wentylatorach 12V komputerowych tylko ciut większa o jakieś 3-4mm).
    No i od ponad godziny aku się ładuje.
    https://allegro.pl/oferta/tester-nal...or-12568115250



    ---------------------------------------------------
    Jako ciekawostkę dodam, że akumulator jest z października 2013 roku, bądź z października 2003 roku.



    --------------------------------------------
    Akumulator będę ładował w trybie smart do wieczora, później odłączę sprawdzę testerem do baterii i multimetrem napięcie i rano porównam spadek napięcia oraz podładuję większym amperażem minimum godzinkę, wrzucę do auta i powinno odpalić.

  2. #62
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Masz "gust" do gadżetów. Lubość do kluczy z wyglądu jak do hydrantu, tester akumulatora, który nic nie jest nie warty. Lepiej już - jak się nie ma, to kupić prosty multimetr i odczytać wartość napięcia. Zyskując przy okazji inne w nim funkcję. Ten tester to żart. Zwykły woltomierz oparty na odczycie przypisanej do napięcia diody LED w rzędzie.


    Prostownika nie znam, ale po opiniach jest "byle jaki". Chyba tylko przyciąga funkcja "inteligentnego ładowania" i dość wysoki deklarowany prąd ładowania jak na prostownik tej klasy.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  3. #63

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Ten tester to żart. Zwykły woltomierz oparty na odczycie przypisanej do napięcia diody LED w rzędzie.
    No tak, taki jest zamysł tego urządzenia. "Profesjonalne" testery kosztują od 100zł wzwyż. Już wcześniej wspomniałem, że kupiłem również multimetr i go używałem.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Prostownika nie znam, ale po opiniach jest "byle jaki". Chyba tylko przyciąga funkcja "inteligentnego ładowania" i dość wysoki deklarowany prąd ładowania jak na prostownik tej klasy.
    Zdał egzamin i samochód dziś rano odpaliłem bez problemu.

  4. #64
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BIBIK Pokaż post
    "Profesjonalne" testery kosztują od 100zł wzwyż
    Tak, substytuty profesjonalnych kosztują powyżej 100 zł. Konnwei czy Ancel ale jest powiedzenie "nie stać mnie na tanie" i lepiej kupić coś droższego (rozsądnie droższego) niż tańszy odpowiednik, który z czasem się okaże bezużyteczny. Koniec końców za jakiś czas kupi się i tak ten droższy.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BIBIK Pokaż post
    Zdał egzamin i samochód dziś rano odpaliłem bez problemu.
    Wierzę, że go podładował. Marketowe 4A też podładowują wyczerpane akumulatory, więc poprawę po naładowaniu przy próbie odpalanie nie trudno dostrzec. O robieniu gęstości nawet nie ma co mówić takim prostownikiem. Sprawdź za kilka dni jak ten akumulator trzyma ładunek, bo pojemność po 9 latach jeszcze dla wysokoprężnego silnia w okresie zimowym będzie pewnie marna.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #65

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Sprawdź za kilka dni jak ten akumulator trzyma ładunek, bo pojemność po 9 latach jeszcze dla wysokoprężnego silnia w okresie zimowym będzie pewnie marna.
    Ja się zastanawiam czy jutro dam radę odpalić zwłaszcza teraz jak nadeszły mrozy gdzie w dzień będzie -5/-6, a w nocy pewnie poniżej -10 będzie spadać. Akumulator który ma tyle lat to zawsze będzie w kiepskim stanie, prostownik nie zdołał doładować aku tak żeby pokazywało 75% naładowania ( stan naładowania był pomiędzy 50-75%).

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •