Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 65

Temat: Napięcie na akumulatorze(klemach)

  1. #51

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    A to nie ma kontrolki od tego odpowiedzialnej w przypadku niesprawności alternatora i braku ładowania akumulatora?
    Sarkazm jest zupełnie nie potrzebny.

    Wracając do tematu po zdjęciu obudowy ( są dwa zatrzaski z lewej i prawej strony na górze po bokach) zobaczyłem coś takiego:
    imgur.com/a/eav94JQ


    Jak to pudełko z kablami zdemontować z aku, żeby się do niego dostać.
    No i ile jest śrub do odkręcenia ( dopatrzyłem się dwóch na klemach i jednej na dole aku zaznaczone pomarańczowym kwadratem).
    imgur.com/yh5cRwS


    No i jeszcze jedna kwestia która mnie nurtuje, a nie chcę zadawać pytania w innym wątku. Mam centralnym zamek i jak wymontuję aku to kluczykiem będę mógł otworzyć/zamknąć drzwi?

  2. #52
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jak to pudełko z kablami zdemontować z aku, żeby się do niego dostać


    No i ile jest śrub do odkręcenia ( dopatrzyłem się dwóch na klemach i jednej na dole aku zaznaczone pomarańczowym kwadratem).
    Tak. Klemy i śruba z uchwytem trzymającą podstawę akumulatora.

    Mam centralnym zamek i jak wymontuję aku to kluczykiem będę mógł otworzyć/zamknąć drzwi
    Odłącz kleme masową przy niezaryglowanych co najmniej dwóch drzwiach tj. kierowcy i pasażera żeby w razie czego się nimi dostać i sprawdź czy zamek mechanicznie działa.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  3. #53

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Odłącz kleme masową przy niezaryglowanych co najmniej dwóch drzwiach tj. kierowcy i pasażera żeby w razie czego się nimi dostać i sprawdź czy zamek mechanicznie działa.
    Zamek mechaniczny działa bo dziś sprawdzałem i odblokowywał wszystkie zamki tak samo jakbym to zrobił z pilota.
    Ok dzięki za odpowiedź za 2-3 dni napiszę czy to rzeczywiście akumulator padł czy coś innego ( mam nadzieję, że jutro prostownik dotrze).

  4. #54
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    No to sprawdziłeś w taki razie działanie zestyków w cylinderku zamka. Czy mechanicznie to zamyka i otwiera musiałbyś już sprawdzić w stanie beznapieciowym. Teraz to zadziałało, tak jak zresztą zauważyłeś, jakbyś sterował zamek przez zdalne sterowanie pilotem.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #55

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Niestety nie dałem rady odkręcić tej śruby na dole zwykłym krótkim kluczem ok. 10cm długości. Z moimi dłońmi ledwo tam łapę mogłem wsunąć, a o przekręceniu nawet nie ma mowy.Poruszanie lewo/prawo również nie pomogło, żeby go wysunąć do przodu. Więc zamówiłem taki klucz, żeby sobie poradzić ( + też inne tego typu jak np. 10tka by móc w przyszłości szybko aku wymontować gdy będzie taka konieczność) https://allegro.pl/oferta/klucz-trzp...-t-12427311652


    Śrubę spryskałem WD-40 i przeczyściłem szczotką drucianą, aby jak dotrą klucze łatwiej odkręcić tego drania
    Na jednym z wcześniejszych zdjęć można wywnioskować, że akumulator jest z 2013 roku także lata swojej świetności raczej ma już za sobą, a ta śruba sugeruje, że pewnie tyle lat nie była odkręcana.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Niestety nie dałem rady odkręcić tej śruby na dole zwykłym krótkim kluczem ok. 10cm długości. Z moimi dłońmi ledwo tam łapę mogłem wsunąć, a o przekręceniu nawet nie ma mowy.Poruszanie lewo/prawo również nie pomogło, żeby go wysunąć do przodu. Więc zamówiłem taki klucz, żeby sobie poradzić ( + też inne tego typu jak np. 10tka by móc w przyszłości szybko aku wymontować gdy będzie taka konieczność) https://allegro.pl/oferta/klucz-trzpieniowy-nasadowy-13-x-400-mm-uchwyt-t-12427311652


    Śrubę spryskałem WD-40 i przeczyściłem szczotką drucianą, aby jak dotrą klucze łatwiej odkręcić tego drania
    Na jednym z wcześniejszych zdjęć można wywnioskować, że akumulator jest z 2013 roku także lata swojej świetności raczej ma już za sobą, a ta śruba sugeruje, że pewnie tyle lat nie była odkręcana.
    EDIT: Zamek na szczęście działa mechanicznie po odłączeniu zasilania więc zamknąłem auto centralnym z pilota, odłączyłem zasilanie i narazie do czasu uporania się z problemem będę używał kluczyka.

  6. #56
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BIBIK Pokaż post
    Więc zamówiłem taki klucz, żeby sobie poradzić ( + też inne tego typu jak np. 10tka by móc w przyszłości szybko aku wymontować gdy będzie taka konieczność) https://allegro.pl/oferta/klucz-trzp...-t-12427311652
    Nie lepiej ci było kupić po prostu przedłużkę do grzechotki na taki rozmiar na który masz nasadki i grzechotkę? Ten "T" nawet rękojeści nie ma przesuwanej dla wypracowania lepszej dźwigni przy odkręcaniu.

    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. #57

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Nie lepiej ci było kupić po prostu przedłużkę do grzechotki na taki rozmiar na który masz nasadki i grzechotkę? Ten "T" nawet rękojeści nie ma przesuwanej dla wypracowania lepszej dźwigni przy odkręcaniu.
    Niestety nie mam klucza nasadowego/grzechotki tzn. miałem gdzieś jakąś małą budżetową 1/4 która się zapodziała, ale jakość wykonania i tak dużo słabsza niż ten klucz "T" na rączki tego klucza może jakieś rurki dam do zrobienia dźwigni.

  8. #58
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    stuknij młotkiem kilka razy w śrubę i puści

  9. #59

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    stuknij młotkiem kilka razy w śrubę i puści
    Byłem i obstukiwałem siekierą i długim przecinakiem, wielkim długim śrubokrętem, małą brechą podważałem... i nic nie można wysunąć nawet na milimetr, ponownie spryskałem WD-40 i przejechałem szczotką drucianą. Czekam, aż dziś przyjdą te klucze i jak nie dam rady ( już zakładam, że kluczem nasadowym z przedłużkami też nie dam rady z tą śrubą) to pozostanie szukać jakiegoś mechanika i lawety, żeby tą śrubę odkręcić w tym szrocie.

  10. #60
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BIBIK Pokaż post
    to pozostanie szukać jakiegoś mechanika i lawety, żeby tą śrubę odkręcić w tym szrocie.
    Bez przesady. Weź sobie kup na przyszłość jakiś prosty zestaw z grzechotką 1/2" bądź 3/8".
    Jak przyjdą ci te archaiczne klucze jak kiedyś do świec, to przynajmniej jakąś rurkę włóż już od razu w rękojeść. Czytając jak to jest zapieczone, to bez rurki na tak małym uchwycie tego klucza, to nie wróżyłbym bez przedłużenia sukcesu.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •