Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 65

Temat: Napięcie na akumulatorze(klemach)

  1. #41

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Powiem tak, średnio się znam na elektryce więc :

    jak sprawdzam napięcie akumulatora miernikiem na ustawionym pomiarze napięcia stałego to pokazuje wynik ( 12,57 V)

    jak podlaczam się do plusa w akumulatorze a minus dotykam do budy ( karoserii pojazdu), nie płynie prąd elektryczny, to znaczy miernik pokauje 0,0

    probowalem tak i na odwrot ( miernik) i nic.

    styki ogolnie są mocno zasniedziale, ale co to przeszkadza? moze nie ladowac akumulatora bo prąd się " nie przedostaje "? przyznam ze nie zdejmowalem styków i nie wiem jak jak wygladają w srodku ( w tym kółeczku - obejmie, ) bo tam jest miejsce styku z akumulatorem.

    Najlepiej gdybym sprawdził prąd bezposrednio z alternatora, ale nie wiem za bardzo jak.

  2. #42
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Te obejmy to klemy. Zacznij od tego żeby je odkręcić i przeczyścić. Żeby ładowanie było odpowiednie minus aku musi mieć dobre połączenie z budą auta.
    Zacznij od sprawdzenia czy połączenie masowe aku jest dobre do budy , Przewód masowy jest do niej przykręcony. Odkręć go i przeczyść styki . Przeczyść styki na klemach i jeszcze raz zmierz napięcie na aku. Nie możliwe że na aku masz ponad 12V a między budą a plusem aku 0. Coś źle mierzysz.Rozumiem że przykładasz ten minus na niepomalowanej części ? Znajdź w komorze silnika jakąś śrubę nie zaśniedziałą do niej przykręconą i jeszcze raz sprawdź.

  3. #43
    robakhh's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    londyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Witam panowie mam pytanie. Moze zacznę od początku.
    Autko odpalalo wszystko oki ale po postoju 7dni przy lotnisku rozładował się aku ze musieli mi odpalić autko przez "jump pack" . Mówili ze pewnie się rozładował bo alarm się włączał bo blisko samoloty ładowały ...
    Dojechałem do domu wieczorem około 35 minut jazdy 65 km.
    Następnego dnia ledwo odpalił wiec wyjąłem aku i ładowałem go mala ładowarka przez 5h.po nocy jak aku był w domu (miernik pokazywał 12,57V). Podpiąłem odpalił "ładnie "sprawdziłem czy prąd nie "ucieka" okazało się ze bezpiecznik 14 do wymiany mimo ze nie był przepalony pobór prądu 0.50 po wymianie 0.06
    Auto codziennie jeździ w jedna stronę okolo 18km przez tydzień odpalalo wporzadku. Auto zaparkowane przez dobę miał już ciężej odpalić. Sprawdziłem ponownie pobór prądu utrzymuje się około 0.06-0.09.
    Ładowanie na kliamtroniku bez obciążenia 14.1 z klima światłami 13,5
    Wczoraj po powrocie z pracy po postoju około 3h na klemach 12,57. Dzisiaj rano około 12.26 przy 10 stopniach. Podejrzewam ze aku do wymiany ale chciałbym się upewnić

  4. #44

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Jakie prawidłowe napięcie na akumulatorze

    Witam!
    Pytanie jak w temacie. Jakie macie napiecie na akumulatorze przy uruchomionym silniku?? U mnie Przy właczonych odbiornikach potrafi spasc do 13,5V Czy tez tak macie?? Wyczyściłem wszystkie połaczenia typu aku-rozrusznik, aku-altek i nadal takie napiecie. Zaznacze ze akumulator wymieniony 4 miechy temu. Mam drugie pytanie jaki najwiekszy rozmiar opony miesci sie w feldze 16? 225/50 podobno. Ktoś taki rozmiar wkładał albo szerszy??

  5. #45

    Data dołączenia
    Jan 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Mam problem z autem szwagierki, mianowicie:

    Po odpaleniu świeci się kontrolka akumulatora i nie ma ładowania, po dodaniu gazu nagle wszystko wraca do normy - co to może być? Regulator napięcia wariuje?

  6. #46
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Szczotki, a że są w jednym bloku jako tzw. regulator napięcia, to dla uproszczenia można tak to nazwać. Chyba, że bieżnia pod szczotki czyli pierścienie ślizgowe są w złym stanie. Słaby naciąg paska akurat wykluczam.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. #47

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, po jednym dniu postoju samochód kręci jak na filmie to jest problem z rozrusznikiem czy akumulatorem? Jeśli aku to kupić prostownik, podładować i powinno być ok? Napięcie na akumulatorze zaraz po jeździe i wyłączeniu silnika wynosi standardowo u mnie 11,7-11,9V.
    youtube.com/watch?v=L6q_Bbp5RQA
    -------------------------------------------------------------------
    Ostatnio edytowany przez BIBIK - 04-12-22 o 08:12

  8. #48
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jak tu diagnozować rozrusznik skoro akumulator jest taką dętką, że powiedzieć coś o innych komponentach nic nie można.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BIBIK Pokaż post
    Jeśli aku to kupić prostownik, podładować i powinno być ok?
    Nie wiadomo w jakim stanie on jest. Jest dostęp do korków czy cudo bezobsługowe?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BIBIK Pokaż post
    Napięcie na akumulatorze zaraz po jeździe i wyłączeniu silnika wynosi standardowo u mnie 11,7-11,9V.
    Porównywałeś jakie jest rzeczywiste na klemach względem tego fikuśnego multimetru wpinanego w gniazdo zapalniczki, na którym już może być spadek napięcia. Zawsze ten pasożyt jest tam wpięty w te gniazdo i czerpie stałe zasilanie? Po co ci coś takiego?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  9. #49

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Nie wiadomo w jakim stanie on jest. Jest dostęp do korków czy cudo bezobsługowe?
    No zakładam, że akumulator jest w stanie agonalnym bo dziennie robię max 4-8kilometrów, raz na tydzień się zdarzy, że przejadę trasę 30-80km.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Porównywałeś jakie jest rzeczywiste na klemach względem tego fikuśnego multimetru wpinanego w gniazdo zapalniczki, na którym już może być spadek napięcia. Zawsze ten pasożyt jest tam wpięty w te gniazdo i czerpie stałe zasilanie? Po co ci coś takiego?
    Nie, używałem tylko tego "fikuśnego multimetru" okazjonalnie, z pół roku temu jakbym użył tego "fikuśnego multimetru" to uniknął bym tragedii bo zblokowała się jedna z rolek rozrządu i alternator nie ładował aku co skończyło się tym, że spadł pasek rozrządu i musiała laweta mnie zabrać. Ten "Fikuśny Multimetr" jest wpinany okazyjnie, żeby sprawdzić napięcie na aku i nie jest podpięty na stałe.

  10. #50
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Tak cię to dotknęło, że 3 razy musiałeś dać w cudzysłowie określenie przez mnie tej zabawki z portami USB?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BIBIK Pokaż post
    jakbym użył tego "fikuśnego multimetru" to uniknął bym tragedii bo zblokowała się jedna z rolek rozrządu i alternator nie ładował aku
    A to nie ma kontrolki od tego odpowiedzialnej w przypadku niesprawności alternatora i braku ładowania akumulatora?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •