Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 65

Temat: Napięcie na akumulatorze(klemach)

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Napięcie na akumulatorze(klemach)

    Hej witam.
    O drazu przejde do rzeczy-niedawno padł mi akumulator-wczoraj odpaliłem autko na kable i potem zacząłem szukać przyczyny rozładowania (sądziłem że jest gdzieś zwarcie).Założyłem na klemy miernik żeby sprawdzić czy nie ma spadków napięcia-i tak-silnik trochę pochodził napięcie z 11,8 skoczyło do 12-12,5 V.Po włączeniu silnika napięcie powoli zaczeło wzrastać ale przy 13,5 staneło.To chyba za niskie napięcie?:-/ i tu pytanie-czy może to być spowodowane kiepskim stanem akumulatora czy może szukać przyczyny np w regulatorze napięcia? Wydaje mi się ze napięcie powinno być ok 14,4-tak przynajmniej mam w starym golfie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 07-09-18 o 20:49

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jak masz napięcie 11,8V na aku na wyłączonym silniku to albo on jest kompletnie nienaładowany albo uszkodzony. Naładowany akumulator powinien mieć powyżej 12,5V. (mierzyć po czasie 2h od ładowania albo rozładowywania akumulatora - czyli po wyłączeniu silnika i odbiorników)
    Najpierw zająłbym się akumulatorem ,bo jeśli jest on uszkodzony może prowadzić do spadków napięcia ładowania ( duży prąd ładowania i stąd spadek napięcia ładowania).

  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    tzn on był wyładowany praktycznie do zera i takie napięcie było po kilku minutach ładowania aku chodzącym silnikiem.Nepięcie było mierzone już przy wyłączonym.Następnie znowu odpaliłem pochodził już nieco dłużej i wtedy doszedł do tych 12,5.Spojrzałem w oczko od aku i wydaje sie mieć dość elektrolitu.A może być tak że to nie jest odpowiedni akum do tego auta? Autko kupiłem z akumulatorem-z pierwszego rzutu oka wynika że to jakiś japoński.Parametrów nie pamiętam ale jakby co spiszę.A jakich Wy używacie aku? Instrukcja niestety milczy w tym temacie-nic nie pisze jaki jest zalecany:-/

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    a3-polo

    jak juz raz tak bardzo padnal ci akumulator
    to ani nieprobuj go reanimowac
    bo to niema sensu
    w lepszym stanie juz niebedzie
    najlepiej od razu nowy i bedziesz miec spokuj

    bo chyba zdaje sie padnal sam od siebie
    niezostawiles na noc na swiatlach

    zrobisz jak uwazasz

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam!

    Podepne sie pod temat. Wczoraj sprawdzałem na klimatroniku ładownie akumulatora i tak:
    Kiedy był zimny ladował ok 14.2V, a po chwili to napiecie spada na powiedzmy 13.7V. Nie powinno byc wyzsze? Czy moze sa jakies przedziały w których to ładowanie powinno sie miescic, a jezeli jest ono za małe, to co moze byc tego powodem?

    pozdr
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    W karcie gwarancyjnej akumulatora Centra Futura mam napisane ,że gwarancja jest unieważniona jeśli akumulator jest ładowany napięciem niższym niż 13,8V... Dziś jeszcze raz dokładnie to sprawdzę....

    W każdym razie jest to jakoś regulowane. Jak wstawiłem nowy akumulator (musiałem odpalać samochód kablami bo był za bardzo rozładowany) to napięcie było na początku 14,6V , po pół godziny spadło do 14,2V (też specjalnie patrzyłem na kanale 20). Im wyższe napięcie tym bardziej rozładowany akumulator.

  7. #7
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Prawidlowe napiecie powinno wachac sie od (zalezy od szkoly) 13,5(13,9) do praktycznie ok.14,4 a teoretycznie 14,8v
    Wiarygodnosc sprawdz miernikiem a nie klimatronikiem.
    Sprawdz wydajnosc pradowa alternatora i ewentualnie potem zacznij grzebac w nim albo regulator napiecia ale regulator dziala w druga strone.
    Polecam lekturke:
    http://www.motofakty.pl/artykul/alte...y_naprawy.html

    Mig ma racje jezeli chodzi o napiecie bo bateryjka rozladowana ma wiekszy opor.
    Ps. Sprawdz recznym miernikiem na wylaczonych wszystkich odbiornikach typu swiatla, nawiem, lampy a potem wlaczajac je kolejno.
    Ostatnio edytowany przez LeoRulez - 08-01-09 o 13:43

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wczoraj tez załozyłem nowy akumulator (centra futura 62Ah), ale juz nie sprawdzałem na nim ładowania bo sie spieszyłem i głowy do tego nie miałem heh. Te wartosci o których wspomniałem wczesniej byly mierzone (klimatronikiem) na starej baterii. Tez słyszałem ze lepiej zmierzyc wartosc bezposrednio na klemach bo inaczej moga byc jakies min. straty. Zastanawia mnie tylko fakt ze gdy jest zimny ładuje ciut wiecej a pozniej troszke spada.
    Dodano:
    MiG25 - tez patrzyłem w karcie gwarancyjnej i jest tam dolna wartosc 13.9
    Ostatnio edytowany przez za szybki - 08-01-09 o 14:12 Powód: Automatyczne łączenie postów
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

  9. #9
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Możliwe ,że nawet 13,9 nie pamiętam teraz dokładnie ,ale pewnie to jest ta sama karta.

  10. #10
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Panowie aku to dziwne ustrojstwo napiecie na klemach w normalnych warunkach tj +20 st celcjiusza powinno wynosić 12,6 V (100% naładowania). Ale w czasie mrozu efektywna pojemność spada i tak przy ok -20 stopniach mamy już tylko 50% pojemności do dyspozycji . FLOAT VOLTAGE - napięcie podtrzymania dla aku przy -20 st C powinno wynosić 14,2V. Dlatego w takiej temperaturze ładowanie aku może dochodzić nawet do 15,5 - 16V bez uszczerbku na zdrowiu aku w samochodzie. Elektroniczne reglery powinny mieć kompensacje temperaturową i uwzgledniać zmiane temperatury akumulatora. Jestem w trakcie testów w mojej maszynie tego zjawiska - o wynikach poinformuję. Mam w samochodzie parę bajerów które pobierają troszkę prądu na postoju i na przegladzie serwisant poinformował mnie o rozładowanym aku (nie głębokim, bo byłaby kapica dla aku) dlatego zacząłem troche "gryść" temat. Jako ciekawostke dodam, że akumulatory ołowiowe swoja młodość przeżywają (największa pojemność) po 1,5 roku od momentu rozpoczęcia użytkowania - no oczywiście jeśli były od początku prawidłowo używane.
    Ostatnio edytowany przez Dominik_m - 08-01-09 o 17:46
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •