Strona 41 z 184 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 401 do 410 z 1837

Temat: Głośniki przód i tył- dobór odpowiednich (zdjęcia, dane)

  1. #401
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    Nie wiem też co to musi być za kiepawy przetwornik żeby w br było słychać głuche bum bum
    wystarczy słuchac , jestes z Bydgoszczy to ci moge wytłumaczyc , jezeli głosnik gra to co nie ma na płycie to jest to lipa , albo to zniekształca , obudowa mała ma wieksze cisnienie i powoduje szybsze wygaszanie głosnika , nie ma tego buuuuuuum jest bum
    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    bez jakichkolwiek obliczeń i robieniu tunelu br na pałę.
    to se mozna podarowac w kazdym aucie bedzie inaczej , wystarczy uniwersalna wartosc i typowy litraż , i bedzie git , producent podaje i wartosci labolatoryjne nie z auta jakiegokolwiek , akustyka auta duzo zmienia .
    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    Z pewnościa to co podaleś będzie grało lepiej od serii ale to chyba nie jest wyznacznik dobrego grania.
    A tu sie zgadzam w 100% , tyle ze kazdy robi audio na miare swojego $, hertz nie gra szałowo ale jest przewidywalny i wiadomo mniej wiecej jak zagra .
    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    Dziwi mnie też że proponujesz w ogóle jakies midbasy na tył, po co to komu.
    Tez jestem tego zdania , jak juz co ma grac na tyle to rownie dobrze orginały moga sciszone zeby nie psuły grania przednich jak sa lepsze , zreszta wystarczy sciszyc tył zrobic głosniej i pozniej wprowadzac głosniki tyle , psuja efekt i dzwiek sie rozjeżdza
    10 razy lepiej zagra lepszy głosnik z przodu i seria z tyłu jak juz ma byc, niz 4 srednie głosniki , badz lipne .

  2. #402
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Trochę mnie chyba nie zrozumiałeś, bo skoro tak to dajmy do głośnika 10 calowego obudowę 2 litry, będzie grał mega szybko ale co z tego. Wydaje mi się że trzeba iść na jakiś kompromis, zapewnić w miarę możliwie dobre zejście i odpowiedź impulsowa i pisanie tutaj że trzeba brać najmniejszą obudowę wydaje mi się trochę śmieszne.
    Nie powiesz mi też że uniwersalna wartość br i typowy litraż będzie git. Będzie to jakoś grało, ale wiesz też na pewno że br zestrojony o kilka Hz za nisko lub za wysoko potrafi zmienić znacznie charakterystykę.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  3. #403
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    to dajmy do głośnika 10 calowego obudowę 2 litry,
    popadasz w skrajnosci ale z gróbsza bedzie on grał od 20-30 litrow w klozecie
    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    Nie powiesz mi też że uniwersalna wartość br i typowy litraż będzie git.
    a powiem , a nawet pokaze mam chyba kilka obudow i moge ci udowodnic ze roznicy nie usłyszysz miedzy 25 , 30 l , produzent moze co najwyzej zalecac dana obudowe reszta to akustyka autka i warunki nie labolatoryjne , tutaj sie liczy jak gra a nie ze taka buda ma byc i juz , dlatego o wielkosci decyduje jak on zagra , głosniki co sie "ciagną" lepiej w małych obudowac montowac gdyz zyskuja nie na głoscosci tylko na szybkosci to co im brakuje , jak masz szybki głosnik i mocny wzmak to mozesz dac wieksza ale to bez odsłuchow na pałe sie nie da program tez ci tego nei wyliczy , przerabiałem kiedys jak mi wyliczył 40 l to zrezygnowałem z tego typu pierdół najbardziej uniwersalna to 30 l 99% głosników bedzie w niej grało poprawnie a o to chodzi .
    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    Będzie to jakoś grało, ale wiesz też na pewno że br zestrojony o kilka Hz za nisko lub za wysoko potrafi zmienić znacznie charakterystykę.
    A co masz clio do pomiarów , ja wyznaje zasade jak sie muli mniejsza buda i sie okaze , a nawet mozesz sprawdzic wkładajac do obudowy np woreczek piasku i słyszysz czy gra lepiej czy gorzej i w taki sposob ustalasz litraz .

  4. #404

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Podłącze się pod temat, jeśli można. Prosiłbym o pomoc w doborze przednich głośników, ponieważ obecne się już skończyły. Przy okazji zmiany, głośników będę wygłuszał drzwi, ale to już inny temat. Wracając do głośników...zmieniać woofer+cyki? Sam woofer? Kurczę nie mam pojęcia, a nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy. Może od razu ktoś doradzi mi w sprawie tylnych głośników...jakiś model. Wiem, że pewnie już takie pytania były, ale nie mogę znaleźć działających linków. Dziękuje z góry za pomoc

  5. #405

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Jaka kwota na to ?

  6. #406

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Zgierz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    witajcie, posiadam radyjko http://allegro.pl/2012-kenwood-kdc-u...307786423.html i chcialbym kupic jakies przyzwoite glosniczki na prz?d i tyl moze do tego jakies syczki. najbardziej zalezy mi na jakosci dzwieku i bassie, ale tuby nie chce dodam ze nie chce wydawac za duzo

  7. #407

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Szczerze to chciałbym, żeby to jakoś w miarę grało, rewelacji po takich głośnikach się nie spodziewam, ale przynajmniej nie będą charczeć jak te obecne. Na przód myślę, że do jakiś dwóch stówek, a tył zobaczę co polecisz. Może zrobię wszystko odrazu.

  8. #408
    davenam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez aMATOR1990 Pokaż post
    ale tuby nie chce
    tuby nigdy nie chciej

    jesli juz to tylko subwoofer/glosnik niskotonowy
    A3 8P Sportback S-line
    -----------------------------------
    https://www.staviori.pl

  9. #409
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sebaWR Pokaż post
    Szczerze to chciałbym, żeby to jakoś w miarę grało, rewelacji po takich głośnikach się nie spodziewam, ale przynajmniej nie będą charczeć jak te obecne. Na przód myślę, że do jakiś dwóch stówek, a tył zobaczę co polecisz. Może zrobię wszystko odrazu.
    Ja proponuje to http://cca.net.pl/mds/cms/?q=node/20
    jakies 140 zyla plus wysyłka a za reszte mate soudala i wygłuszyc drzwi .

    ---------- Post dodany 11-05-12 o 10:57 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez aMATOR1990 Pokaż post
    chcialbym kupic jakies przyzwoite glosniczki na przód i tyl moze do tego jakies syczki. najbardziej zalezy mi na jakosci dzwieku i bassie
    Musisz przerobic drzwi na 16 głosnik , opis na forum był juz kilka razy , inaczej zapomnij o basie .

  10. #410

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam,
    chcialbym zamontować jakiś dobry Audio Car System do Audi A3 polift wersja 3-drzwiowa. interesuje mnie radio i głośniki w przystepnej cenie. pytanie jeszcze brzmi czy 2 małe i 2 duze na przód głośniki czy tez wrzucić 2 duże na tył? obecnie na tyle nie mam zadnych. odrazu zaznaczam ze zielony jestem w tych sprawach a lubie glosno posłuchać muzyki i dobry basik.

    z góry dzięki za pomoc

Strona 41 z 184 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •