Strona 179 z 184 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,781 do 1,790 z 1837

Temat: Głośniki przód i tył- dobór odpowiednich (zdjęcia, dane)

  1. #1781
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adi3311 Pokaż post
    bardzie polecacie ?
    Polecam poczytać ten temat wszystko tu znajdziesz .

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid 2300 Pokaż post
    jak ja mam podłączyć?
    masz końcówki już zarobione na kablach i opisane za zwrotnicy

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid 2300 Pokaż post
    głośniki muszą być zakupione w Empiku
    Kurcze niedługo tam nabiał będzie ? A może już maja . Zapytaj obsługi co poleca i dlaczego

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid 2300 Pokaż post
    wiec myślę ze wzmaka nie muszę kupować
    Poczytaj ten temat to się dowiedz dlaczego powinieneś zastosować wzmacniacz bądź nie .Mogę Ci powiedzieć że od 13 mocnego basu się nie oczekuje .

  2. #1782

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slask
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Powiem tak podłączyłem gra na radiu bez zwrotnicy ,tweeterow nie podłączałem zostawiłem org audi gra wyśmienicie hertz dsk 130,czy basu nie ma?kłóciłbym się,wiadomo co większy głośnik to większy,niestety z kasy się wypłukałem Oc 500zl jedna rata i głośniki 250 hehe myślę ze dam jakiemuś fachowcowi by to ładnie podłączył i wygłuszył ,a powiedzcie mi czy jest sens wkładać głośnik do tuby nowy?wiem wiem bez wzmaka pewnie nic to nie da chodź chyba ta tuba jest aktywna ale ,tak wiem jest za mała by był efekt ,mi nie zależy na dudnieniu bóg wie jakim chciałbym by to fajnie po prostu grało,A co do radia To już ma parę lat ale jak wychodziło na rynek koszt 800zł 4x50w i powiem ze daje rade głośnikom hertzNa razie musi mi to wystarczyć docelowo Audi 8p,ale marzy mi się Boxster 2002 no ale to już raczej nie realne,gdyż to 2 os autko
    Znacie na śląsku kogoś bliżej Żor co wygłusza i montuje tak byle nie było drogo?

  3. #1783
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid 2300 Pokaż post
    byle nie było drogo?
    dekarka wolna sobota i masz

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid 2300 Pokaż post
    tweeterow nie podłączałem zostawiłem org audi gra wyśmienicie
    Ja bym podłączył jak należy

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid 2300 Pokaż post
    a powiedzcie mi czy jest sens wkładać głośnik do tuby nowy?
    Nie warto

  4. #1784
    marci4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,
    Przeczytałem ostatnich ~30 stron tematu i jako, że częściej przewija się temat 8L a nawet jak jest już 8P to sugerowane modele głośników są ciężko dostępne chciałbym się poradzić jaki model zestawu odseparowanego na przód do 8P aby się zamknąć do 500-600zł (lub około GBP100-GBP130)?

    Jako radio chciałbym zostawić Concert II+ bo zależy mi na sterowaniu z kierownicy oraz nie chcę aby z zewnątrz było widać, że coś było dodane. Oczywiście do tego będzie wzmaciacz - do dyspozycji mam Hertz HCP4 i Infinity 475a. Jeśli będzie taka potrzeba to mogę je sprzedać i zastąpić czymś innym ale chciałbym takiej opcji uniknąć.
    Tył prawdopodobnie zostanie całkowicie odłączony lub przynajmniej mocno ściszony, aby coś tam sobie grało dla podróżujących z tyłu.
    W bagażniku znajduje się aktywna skrzynia więc o bass bym się nie martwił.

    Zależy mi na czystym brzmieniu, żadne pukające głośniki mnię nie zadawalają.

    Dziękuję za sugestie

  5. #1785
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marci4 Pokaż post
    bo zależy mi na sterowaniu z kierownicy
    to nie tylko działa na ori radio
    jak chcesz to rozbudować i masz pojecie drobne co i jak , to proponuje ci helixa matcha .

  6. #1786
    marci4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pojęcie drobne jakieś tam mam To juz nie będzie pierwsza rozbudowa Audio w samochodzie. W poprzedniej A3 miałem Hertz ESK165.5 napędzane Hertz HCP4 pod Concertem II i w sumie jakoś to grało lecz coś popsuli w serii 5 Hertzów i środek gra bardzo nieczysto. Miałem porównanie do oryginalnych ESK165 (pomarańczowych bez cyferki po kropce) i tamte grały rewelacyjnie.
    Z tego powodu szukam czegoś, co fajnie zagra na przód. Poszperam z necie i poszukam Helixa. Czy dołożenie kolejnych 100zł coś zmieni znacząco czy wciąż ten Helix będzie ciekawym wyborem?

    EDIT: Ten Match to konkretnie chodzi to MS 62C-VW.1?
    Ostatnio edytowany przez marci4 - 18-06-18 o 16:34

  7. #1787
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marci4 Pokaż post
    Czy dołożenie kolejnych 100zł coś zmieni znacząco czy wciąż ten Helix będzie ciekawym wyborem?
    Bierz referencje dlsa , focala czy morela to plus wzmacniacz i procek będzie dobrą opcją , tego helixa do vw se podaruj , a match myślałem o procku https://radiocar24.pl/pl/p/MATCH-DSP...R-SYGNALU/1596

  8. #1788
    marci4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Procesor audio mam w planach ale nie będę kupował gotowego bo są to ogromne koszta, według mnie trochę za wysokie. Zaprojektuję własny układ w oparciu o procesor sigmaDSP ADAU1701. Będzie na nim aktywna zwrotnica do suba + możliwość pełnej regulacji głośników z przodu (filtry + eq). Jeśli uda się może dołożę jakiś mały wyświetlacz + prosty panel sterowania do regulacji 'w locie' podczas użytkowania. Oczywiście po złożeniu będzie strojenie z mikrofonem.
    Taki jest plan, a na razie jestem na etapie rysowania schematu. Jeśli będzie takie zainteresowanie to będę informował o rozwoju projektu.

  9. #1789
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marci4 Pokaż post
    Procesor audio mam w planach ale nie będę kupował gotowego bo są to ogromne koszta, według mnie trochę za wysokie.
    a czym chcesz podzielić pasmo ustawić czasy , ori radio ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marci4 Pokaż post
    Zaprojektuję własny układ w oparciu o procesor sigmaDSP ADAU1701
    Czekam na efekty .
    Ja Ci proponuje Helixa bo wiem jaki jest prosty w obsłudze ale jak wolisz schody i efekt nie znany Twoja sprawa , założę się że nigdy nie słyszałeś helixa .

  10. #1790
    marci4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    założę się że nigdy nie słyszałeś helixa .
    To prawda, nie słyszałem. Nie słyszałem żadnego samochodu ze zrobionym audio na procesorze (oprócz zestawów fabrycznych Bang & Olufsen z Audi (takie sobie) i Bowers & Wilkins w nowym Volvo V90 (robi wrażenie). Młody jestem więc jeszcze sporo przede mną
    Wracając do własnego układu to ja lubię kombinacje i wykonanie własnych projektów sprawia mi ogromną frajdę. Dodatkowo zawsze jest to dodatkowy plus do portfolio. Zdaję sobie sprawę, że efekt pewnie nie będzie taki dobry jak przy kupnym, gotowym procesorze ale frajda i możliwość udoskonalenia jest przy tym ogromna.
    Gdybym dysponował znacznie większym budżetem i robił auto na pokaz, a nie do słuchania na co dzień to na pewnio zupełnie inaczej bym do tego podszedł i użył innych części.

    Tak już mam, że wolę zrobić coś samemu

    Pozdrawiam

Strona 179 z 184 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •