Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: VAG - Kalibracja wskazówki tem. cieczy.

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny VAG - Kalibracja wskazówki tem. cieczy.

    Witam

    czy jest mozliwosc kalibracji wskazowki tem. cieczy w licznkiu VaG'iem czy jedyna pomoc to jej wymiana ? Znalazlem gdzies ze jest mozliwosc skalibrowania wskazowki poziomu paliwa ale odnosnie cieczy niestety nie udalo mi sie.
    W czasie testu licznika wskazowka nie idze na 90C (pionowo do gory) tylko zawsze jest troche 2-3mm do tylu.

    ps. nie jest to problem ani czujnika temp ani termostatu wiec tego tematu prosze nie rozwijac.
    Mudas

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Wg ELSy nie ma takiej możliwości , jeśli na teście odchyla się od pionu to ja bym ją zdjął z ośki i włożył w dobre miejsce.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    wlasnie probowalem w niedziele i pelna lipa. Myslalem ze wskazowke wyrwe a zejsc nie chciala. Probowalem i recznie i srubokretem i z 2 srubokretami i nic. Z widelcem taki jest problem ze siedzi ona tak jakby na krzyzyku (podobny jak do ukladania plytek tylko z 20x mniejszy i wysoki), zeby widelca sa za waski i wejsc nie chce ale skoro nie udalo sie srecznie i srubokretem ....
    Jak skonczylem moje proby zdjecia wskazowki, gdy uruchomilem samochod wogole sie ona zablokowala i juz zaczalem szukac kogos do jej wymiany. Ale po pracy ruszyla jakims cudem i teraz wogole sie tego ruszac boje.
    Zegary sa z modelu po lifcie z 2001 - jezeli ma to jakiekolwiek znaczenie. Czy ktos z Was zdejmowal ta wskazowke (temp badz paliwa) i mial podobny problem ? Czy da sie ja przestawic wogole skoro jest to krzyzyk i czy przestawienie cos da - czy nie jest ona samowywazalna or sth ??
    Mudas

  4. #4
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    wskazowka jest na plastikowym koleczku a nie na krzyzyku, nieraz zdejmowalem wskazowki moj temat masz nawet w warsztacie, dla mnie najlepszy byl zawsze widelec, tylko kwestia znalezienia takiego co spasuje idealnie. potem zostaje delikatnie ja nasadzic tak zeby paluszkami sie dalo zdjac i ustawic sobie juz idealnie. sam w swoim ustawialem temp, paliwo, i predkosc bo lekko byly odchylone a auto mam po lifcie...
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  5. #5
    sopel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    Audi a3 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Częstym powodem błędnego wskazania temp. płynu jest błąd w liczniku. Uszkodzeniu ulega jeden z układów, trzeba wymienić układ i załadować nowy wsad. Doraźnie jeśli błędne wskazanie temp. jest jedynym mankamentem można "ręcznie" wykalibrować wskaźnik - zdjąć wskazówkę założyć w odpowiednim położeniu.

  6. #6
    k@amil's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam, mam podobny problem który nagrałem telefonem Silnik nie pracuje, jest włączony zapłon. Zobaczcie film



    Jak wskazówka przekracza 110 st. włacza się wentylator, po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Dodam że coś złego dzieje się z moimi zegarami ponieważ rezerwa zapala się w połowie a temp. jak silnik jest rozgrzany pokazuje 92-93 st.
    Termostat, czujnik na bloku silnika i na chłodnicy wymieniłem. VAG pokazuje błąd czujnika tego na bloku (mam oryginalny wymieniłem w ASO)
    Czy problem to może być przez uszkodzony licznik? Macie jakieś namiary na firmy które naprawiają zegary? Ile to kosztuje?
    W ASO koszt wymiany zespołu wskaźników ok 2000zł

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WML
    Auto
    VAG
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    czemu ta wskazówka tak szybko spadła do 60ciu? Jeśli masz błąd czujnika po jego wymianie to można by zerknąć na przewody idące od niego. Możliwe że coś się przetarło. Nie mam audi, ale w radio słyszałem, że siada jakiś układ w zegarach i trzeba by go wymienić i wgrać wsad. Masz sprzęt do diagnostyki?? Mógłbyś się podpiąć i sprawdzać jednocześnie na vagu jaką temp pokazuje, a jaka jest na zegarach. Coś gdzieś oszukuje

  8. #8
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marioss Pokaż post
    czemu ta wskazówka tak szybko spadła do 60ciu?
    Bo wyłączył zapłon...

  9. #9
    sopel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    Audi a3 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    kup licznik, za naprawę chcą prawie tyle co za licznik, a ta naprawa prawie zawsze wygląda tak samo -wymiana HC08 na płytce i wgranie wsadów, tylko trzeba je mieć. Sprawdź jeszcze czy twój zegar to JEAGER.

  10. #10
    k@amil's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Jak sprawdzić czy to Jeager. Mam VAG na czujniku nie ma błędów. Sprawdzałem na klimatroniku i na kanale 51 jest taka sama temp. co pokazywana za zegarach a na 49 trzyma ok 75 st. C. Jakie zegary kupić? Czy ciężko je zaprogramować?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •