Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 42

Temat: Sprzęgło, dwumas, czy skrzynia ?

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie pozwólcie, że podepnę się pod temat.

    Więc słowem wstępu - mój sprzęt to 2.0 TDI, 140 KM, BKD, automat, skrzynia DSG 6 stopniowa.

    I teraz problem - domniemam, że dwumas lecz może coś jeszcze? Będę wdzięczny za burzę mózgów. Objawy:

    1. Terkotanie na biegu jałowym - nie występuje ciągle, ale co jakiś czas. Zapalam silnik, wszystko chodzi ładnie równo i po kilku minutach zaczyna terkotać coś z pod silnika, na podnośniku jak słuchałem to tak jak by dwumas właśnie. Ale nie zawsze się to pojawia i to mnie dziwi...
    2. Przy gaszeniu silnika słychać puknięcie - tak jak by dwumas
    3. Tutaj nie mam pewności - ale tak jak bym czuł lekkie telepanie budą w zakresie 110 - 140 km/h
    4. Zmiany biegów - są minimalne szarpnięcia, szczególnie z 1 na 2 i lekko z 2 na 3. Reszta idzie dość płynnie. Chyba, że przycisnę w dechę to czuje jak zmienia biegi. Dodatkowo jadąc z 10 km/h i coraz wolniej po puszczeniu gazu potrafi szarpnąć i zaraz po dodaniu go tak samo. Też nie zawsze się to dzieje. Raz jest płynnie a raz coś szarpnie. (jak by co wymieniłem olej w skrzyni na nowy i jest dalej to samo)

    No i tu moje pytanie. Czy myślicie, że po wymianie dwumasa wszystkie objawy ustąpią? Boje się tych szarpnięć podczas zmian biegów i zwalniania. To może być wina dwumasa czy to już coś w automacie? Jak tak to co to może być?

    Dzięki!

  2. #22
    piotrek1388's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    VW GOLF MK6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam. Chciałbym się też dołączyć. Dzisiaj przejechałem 4km. Cofam daje 1 a tutaj nic. auto nie jedzie i coś charczy.

    Okazało się, że to tylko przegub
    Ostatnio edytowany przez piotrek1388 - 31-01-13 o 21:02

  3. #23

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam Mm problem mianowicie na zimnym silniku wszystko jest ok po trasie min 30 km cos po wrzuceniu na luz charczy w skrzyni gdy wcisne sprzęgło przestaje albo zmienia dźwięk charczenia , autem nic nie buja czyli chyba dwumas odpada , próbowałem lekko dżwignie zmiany biegów pchnąć do przodu tak jak bym chciał wrzucić 3 bez wciskania sprzęgła to też charczenie cichnie czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem?

  4. #24

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam. Miałem jeden z objawów jak tomek;
    "Od jakiegoś miesiąc jest problem z jedynką. Wbijam bieg lub redukuję z 2 i czasem tak złapie, że jak wbiję do końca sprzęgło to on dalej próbuje mi jechać i wówczas ciężko w cholerę wybić ten bieg. Ostatnio zdarzyło mi się tak również na 2 biegu".
    Objaw był taki że oprócz mocnego telepania przy gaszeniu silnika (kończąca się dwu-masa). Wymieniłem więc kpl ;dwu-masa +sprzęgło z wysprzęglikiem+łożysko. Po wymianie pojawiał się problem z tym że jak wrzucałem 1 -kę to nie można było jej wybić również bieg wsteczny(dodatkowo czuć był że auto powoli jedzie mimo wciśniętego sprzęgła na maxa-pomagało tylko zgaszenie silnika i wybicie biegu (objawy pojawiają się najczęściej w czasie podjeżdżania w korkach-jak ruszamy i zmieniamy biegi po kolei od 1 do 6 wszystko gra). Pojechałem więc do mechanika w ramach reklamacji. Dokonał odpowietrzenia sprzęgła ale to pomogło na chwilę, zostawiłem więc auto gdzie zrobili ponowne odpowietrzenie(stwierdzili że znowu było odrobina powietrza). Dziś poinformowali mnie o tym że trzeba zamówić w serwisie ODPOWIETRZNIK za 150 zł i jutro go montują bo niby stary przepuszcza powietrze i sprzęgło się zapowietrza. Czy według was jest to możliwe?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Niestety ten ODPOWIETRZNIK nic nie zmienił - jutro maja dokonać wymiany pompy sprzęgła -to dobry krok czy kolejne niepotrzebne koszty (chociaż szef powiedział żebym się tym nie martwił że jeśli włożą pompę i usterka nie zniknie to płacić za nią nie będę -----jakieś konkretne propozycje z Waszej strony?

  5. #25

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Niestety pompa sprzęgła nie rozwiązała problemu ---ktoś tu jeszcze zagląda żeby pomóc rozwiązać problem (może to jednak chodzi o luz na tym wałku sprzęgła o którym pisał ktoś wcześniej ?)

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dobra
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zacznij od sprawdzenia tego luzu na walku sprzęgłowym jak jest to pewnie masz to co inni i ja skrzynia do regeneracji , też będę to robił

  7. #27
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Kolega mycher88 dobrze mówi. Jestem świeżo po regeneracji, takie same objawy mieliśmy. Na forum były już opisywane takie przypadki. Generalnie masz luz na wałku sprzęgłowym, ale do tego dojdzie Ci jeszcze tylna obudowa w skrzyni bo wałek pewnie zaczął już wycierać dziure oraz wymiana łożysk. Zauważyłem, że jest to częsta usterka w 6 biegówkach. Jak odbierałem samochód to na placu u mechanika stały jeszcze 2 A3 z tym samym problemem.

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Dzięki Deroyter za utwierdzanie mnie w tym ze to jest tak przyczyna jak opisujesz (jak to nie problem to napisz tutaj w jaki mieście te naprawy się odbywają i ewentualny adres tego zakładu mechanicznego jako reklamę tej firmy). W poniedziałek auto ma być robione pod tym kątem (luz na wałku sprzęgłowym).Pozdrawiam i odezwę się po naprawie.

  9. #29

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Niestety po sprawdzeniu skrzyni przez niezależnego fachowca to nie jest usterka wałka sprzęgłowego (jak to określił skrzynia jest jak "betonowa" żadnych luzów biegi wchodzą gładziutko). Stwierdził że trzeba reklamować wymianę sprzęgła (potwierdził że coraz częściej zdarza się reklamacja nowych części). Jutro będzie wkładane drugie sprzęgło.....

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam ponownie. Problem rozwiązany. Zależy mi na tym żeby inni skorzystali na tej informacji. Po wymianie sprzęgła na nowe auto jeździ jak trzeba- (tamto poszło do reklamacji).Dodam taż ze pedał sprzęgła przestał falować po dodawaniu gazu (to jest efekt uszkodzonej dwu masy) mimo że na poprzednim nowym ta czynność nie ustąpiła

  10. #30
    anastazja's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Małopolska/Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam,

    po zrobieniu dwumasy same nieszczęścia...
    Mam problem z wbijaniem biegów.
    1 haczy, wchodzi jakby przez "ząbek", czasem problem z 5. A wsteczny z wielkim oporem, czasem od strzału, czasem ze zgrzytem i po wielkich trudach. Czasem wyskakują.
    Nie idzie wyczuć, czy dany bieg wszedł do końca. Jakby jakoś dziwnie płytko wchodziły...
    Przy wysokich temperaturach biegi wchodzą z jeszcze większym oporem (głównie po dłuższej jeździe na mieście, częste ruszanie ze świateł). Nie jest to aż tak zauważalne przy dłuższej, ciągłej jeździe na większym dystansie, bez ciągłego mieszania biegami, jak właśnie po godzinie jazdy po mieście.
    Olej w skrzyni wymieniony na ten z ASO (skrzynia po remoncie - łożyska).
    Linki były regulowane.
    Poza tym (po rozgrzaniu najczęściej) auto przy końcowym etapie puszczania sprzęgła (1/R) wpada w jakieś dziwne wibracje.
    Inny problem, który pojawił się około 1-1,5 tygodnia po wymianie sprzęgła (i w moim mniemaniu ma z nią związek) - podczas przekręcania kluczyka odpalanie auta jest zbyt głośne, nienaturalne. Poduszka wymieniona...
    Od początku po samej wymianie auto jakoś inaczej odpalało, niż przed wymianą, ale nie było takiego dziwnego charczenia...


    Ktoś ma na to wszystko jakieś pomysły?
    Może jacyś pasjonaci w rejonie Kraków - Katowice ?


    Bo już sił brak i pomysłów też...
    Ostatnio edytowany przez anastazja - 19-07-16 o 13:41

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •