Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: Problem z obrotami, sprzęgło?

  1. #1
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Question Problem z obrotami, sprzęgło?

    Witam, nie wiem czy był już taki temat, ale nie mogłem nic znaleźć na forum. Mam następujący problem: gdy wciskam pedał gadu "do dechy" auto przy ok. 2000 obrotów dostaje extra 300 obrotów, tak jak bym wcisnął sprzęgło choć tego nie robię, odnosi się wrażenie jak by koła kręciły się w miejscu co jest raczej nie realne przy 100km/h gdy jadę spokojnie (wciskam gaz do 1/2, 2/3 głębokości) nic się nie dzieje. Zaznaczę, że problem pojawił się z dnia na dzień wcześniej nie zaobserwowałem żadnych objawów. Znajomy powiedział mi, że pewnie sprzęgło mi się "ślizga" i że to prawdopodobnie docisk, czy miał ktoś już taki problem? czy konieczna będzie wymiana sprzęgła?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 18:02

  2. #2
    pavel_'s Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwidzyn/ Grudziądz
    Auto
    audi tt AJQ & mk2syncro APY
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    tak- wygląda na to, że sprzęgło jest do wymiany. Wymień cały komplet czyli i tarczę i docisk (i łożysko oporowe) bo nikt nie jest w stanie zdiagnozować tego, czy to z powodu przypalonej tarczy, czy zbyt słabego docisku ślizga Ci sie sprzęgło

  3. #3
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czy ktoś zgadza się z pavel_ ? czy tylko mi się to przytrafiło? bo nie mam pewności, gdzie w warszawie najlepiej było by to zdiagnozować i ewentualnie wymienić? pozdrawiam

  4. #4
    michalwrocek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    też tak miałem, ślizgało mi się sprzęgło... wystarczylo mocno przyspieszyć (na trasie redukcje zrobiłęm podczas wyprzedzania) no i auto wogole nie przyspieszyło a obroty w górę poszły jak szalone heh. objawy będą się pogarszać coraz bardziej, dlatego lepiej z tym długo nie zwlekać... choć jeździć się oczywiście da;D zgadzam się z pavel_ . nic tylko do wymiany leć... niestety troszke kosztowne to jest.

  5. #5
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    O jakich kosztach mowa? słyszałem, że w tym modelu lubi się również koło zamachowe posypać, czy je też odrazu wymienić? pozdrawiam

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    sprzegło ,sprzęgło , mnie też to czeka w najblizszym czasie ,jaka mocno depnę to ślizgnie jeszcze nie ma tragedi ale będzie wymiana , do BKC jak pytałem to tarcza + docisk + łożysko to koszt około 800 pln ( zależy jaki dwumas (LUK lub SACHS )

  7. #7
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Byłem u kilku mechaników i diagnoza była krótka sprzęgło do wymiany, prawdopodobnie również dwumas... ponieważ przy gaszeniu silnika słychać niemiły warkot oraz lekkie szarpnięcie, gdy wciskam sprzęgło odgłos łagodnieje. Dowiedziałem się, że fabrycznie montowane są elementy LUK oraz SACHS, jednak na korzyść tych pierwszych. Komplet mam do kupienia za ok 1800zł (tarcza+docisk+dwumas+sterownik) warto? Czy 500zł to drogo za robicizne? Pozdrawiam

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    mtarnas i jak zmieniles ten komplet ??
    co wsadziles ? luk czy sachs-a ?

    zaczyna mi slizgac sprzeglo jak sie autko rozgrzeje, wiec pasowaloby wymienic
    najpierw myslalem ze mozna samo sprzeglo + ew wyspgrzeglik (lozysko oporowe)
    jednak podobno nie jest to polecane, trzeba wymieniac caly komplet z kolem dwumasowym.
    W BKD montowali i LUK-a i SACHS-a , wiec nie wiem co mam teraz, ale w sumie to nie wazne
    Nie wiem co zamowic i wlozyc bo LUK jest wszedzie dostepny praktycznie od reki a na SACHS-a trzeba czekac. na innych forach niby pisza ze wszystko to jedno i to samo, ze LUK do 2.0TDI sie bardzo poprawil (mieli ta wpadke po ktorej wymieniany byl docisk ,akcja serwisowa 13C7)
    Co radzicie ? brac LUK-a czy zamawiac i czekac na SACHS-a ??
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Jak poprawili Luk-a to brac go i nie kombinowac. Takie moje zdanie. A jak mowisz ze tego sporo jest to pewnie i tanie. W przyszlosc w razie co, bedzie latwiej dostac zamienna czesc.

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    no nie wiem czy takie tanie, bo 1700zl za komplet po znajomosci
    eh drogie to auto w utrzymaniu, a jeszcze wymiana tego
    chcialem samo sprzeglo z dociskiem bo dwumas jest dobry ale podobno potrafi sie od nowego sprzegla i docisku rozklekotac, w ASO jesli sie nie bierze z dwumasem to nie daja gwarancji na sprzeglo.
    Tak czy tak trudno mowic o czesci zamiennej bo zawsze trzeba wymieniac komplet..
    na forum golfa pisza ze nawet jak jest pudelko sachsa to w srodku jest luk? jaja






    ktos kto kupi to auto ode mnie to bedzie szczesliwym czlowiekiem, wszystkie drogie elementy wymienione na nowe, ehh
    END OT
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •